کارخانه کاشی جم ورشکست شد

کارخانه کاشی جم معروف برندِ تولیدکننده کاشی در خاورمیانه رسماً ورشکست شد. این کارخانه که در شهرستان بروجرد میباشد و بزرگترین کارخانه تولید کاشی ایران است تعطیل شد.

کارخانه کاشی جم که چند ماهی خبر نیمه تعطیلی آن به گوش میرسید روز گذشته رسماً تعطیل شد و کا ۲۵۰ کارگر آن بیکار شدند.

تعطیلی کارخانه کاشی جم

کارخانه کاشی جم ورشکست شد

 

باید نام کارخانه کاشی جم بروجرد را هم به لیست کارخانه‌های تعطیل شده اضافه کرد، این کارخانه که یکی از برندهای معروف تولیدکننده کاشی در خاورمیانه بوده روزگاری نه چندان دور محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کرد اما متأسفانه اکنون خط تولید این کارخانه کاملا تعطیل است و ۲۳۰ کارگری که در آن مشغول به کار بودند بیکار شدند.

عدم همکاری بانک‌ها، نبود سرمایه در گردش، از مهم‌ترین مشکلات این کارخانه نام برده شده است، بسیاری از فعالان حوزه کاشی و سرامیک هم بر این باورند که رکود بازار مسکن باعث شده که بسیاری از صنایع مرتبط با مسکن از جمله کاشی و سرامیک وضعیت بسیار بدی را در چند سال گذشته طی کنند.

همچنین ببینید: شرکت زاگرس خودرو بروجرد ورشکست شد

عضو انجمن کاشی و سرامیک با تأیید خبر تعطیلی جم گفته است که کارخانه جم چند ماه است که تعطیل شده و کارگرانش هم بیکار شده اند.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» خبر تعطیلی این کارخانه را تأیید کرده و در پاسخ به این سؤال که آیا مجددا جم راه اندازی شده یا خیر، بیان داشته است که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

منبع: نسیم آنلاین

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: