اسارت و تجاوز به زنان ایزدی‌ های عراق توسط داعش + تصاویر

در روزهای گذشته بیانیه های جهاد نکاح در مناطق زیر اشغال گروه تروریستی داعش منتشر شده و در آن از ساکنان منطقه خواسته شده است، زنان خود را برای جهاد نکاح در اختیار اعضای این گروه قرار دهند.

اما گروه تروریستی داعش به این هم بسنده نکرده و در ادامه اقدامات کثیف خود اعلام کرده که اقلیت های مذهبی عراق را به عنوان دارایی خود محسوب کرده و با قتل عام همسران این افراد زنان آنها را به اسارت گرفته است.

 

Untitled-1

  658649 952 تجاوز و کشتار دختران در یک پارتی توسط داعش + تصاویر658651 437 تجاوز و کشتار دختران در یک پارتی توسط داعش + تصاویر658650 699 تجاوز و کشتار دختران در یک پارتی توسط داعش + تصاویر

 


 

 

کلیپی کوتاه از وضعیت تکان‌ دهنده ایزدی‌ های عراق

 

ایوان واتسون، گزارشگر سی‌ان‌ان موفق شده فیلم کوتاهی از وضعیت ایزدی‌های گرفتار شده در کوهها را از درون یک هلی کوپتر آمریکایی تهیه کند. هلی کوپتر آمریکایی که در حال توزیع کمک است، پس از پایان مأموریتش تعدادی از آوارگان گرفتار شده را نجات می‌دهد.

 

Download

 

 

 

به گزارش شبکه خبری فرانس ۲۴، شاهدان عینی گفتند : گروهک تروریستی داعش بیشتر زنان و دختران را ربوده و مردان را با داس گردن زده است. 

 

صدها مهاجر ایزدی در حال فرار به شمال کردستان عراق، سازمان های بین المللی را متهم به اهمال و نادیده گرفتن جنایت های داعش کردند و گفتند: ما نه نان داریم ، نه آب و نه امنیت داریم. 

 

بر اساس این گزارش، ایزدی ها وحشت زده از تروریست های داعش درحال فرار هستند و بیشتر زنان و دختران آنها توسط داعش ربوده و مردانشان نیز با داس کشته و یا دست و پا قطع شده هستند. 

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل اعلام کرده که حدود ۳۰ هزارنفر از اهالی سنجار درکوه های این منطقه به دام افتاده اند در حالی که نه به آب و نه به غذا دسترسی دارند.
“آدریان ادواردز”، سخنگوی این نهاد بین المللی گفته که آنها قادر نیستند مانند آن ۳۰هزار نفری که به سمت سوریه گریخته و ازطریق کانال حمایتی کردها ودولت مرکزی توانستند به زاخو درکردستان عراق رسیده ونجات یابند، راه فراری پیدا کنند.
گزارش منابع محلی نیز حاکی از آن است که داعش با محاصره این کوه ها ، همه راه های فرار را بر این آوارگان بسته است.
مسوولان سازمان های بین المللی طی دو روز گذشته بارها هشدار داده و فریاد زده اند که آوارگان گرفتار در کوه های سنجار زمان بیشتری نمی توانند تاب بیاورند.
این درحالی است که طی سه روز گذشته نیروی هوایی ارتش آمریکا ضمن انجام عملیات بمباران مواضع داعش، مقادیری محموله های آب وغذا برای اوارگان در ارتفاعات سنجار پرتاب کرده اما گویا این شیوه امداد رسانی موثر نبوده است.
روز دوشنبه منابع کرد گفته بودند که بیشتر این محموله ها یا هنگام برخورد با زمین، از بین می روند و یا در نقاط نامعلومی تخلیه می شوند و حتی احتمالا به دست نیروهای داعش می رسد.
عمده شهروندان عراقی گرفتار درارتفاعات سنجار ازاقلیت ایزدی هستند که با یورش داعش درهفته گذشته به شهر سنجار، فرار کردند. آنها هم که فرار نکردند، عمدتا جوان ها، بصورت دسته جمعی اعدام شده وزنان هم به اردوگاه هایی در موصل وتلعفر منتقل شدند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: