فواید رابطه جنسی را میدانید؟

فواید رابطه جنسی و تاثیر مفید آن بر روی سیستم عصبی انسان یکی از مهمترین روش ها برای به آرامش رسیدن است ربطه جنسی علاوه بر فواید آن برای ذهن و سیستم عصبی اثرات مهم دیگری هم دارد

فواید رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از مهمترین نیازها و لذت های انسان است که نقش مهمی در زندگی زنانشویی دارد اما باید بدانید که رابطه جنسی صحیح و استانداراد برای سلامتی انسان بسیار مهم است.

یک رابطه جنسی با همسر میتواند بسیاری از فشارها و استرس های روحی انسان بکاهد و همچنین باعث تقویت ذهن و پاکسازی آن از هرنوع انرژی منفی خواهد شد.

پزشکان با بررسی این موضوع متوجه شدند که افراد مجرد چند برابر افراد متاهل دچار استرس و فشارهای عصبی است که مهمترین علت آن نداشتن رابطه جنسی آرامبخش اشت.

همچنین ببینید: زنانی که در رابطه جنسی سرد مزاج هستند

باید به این نکته دقت کنید که رابطه جنسی همانقدر که برای انسان مفید است اگر به صورت صحیح انجام نشود به همان میزان برای انسان مضر خواهد بود.

خودارضایی و رابطه جنسی از روی بی میلی زمین تا آسمان با یک رابطه جنسی عاشقانه تفاوت دارد و منظور بحث ما رابطه جنسی عاشقانه و صحیح است.

فواید رابطه جنسی برای سلامتیفواید رابطه جنسی

در این بخش از مجله مراحم به هفت فایده مهم رابطه جنسی عاشقانه اشاره خواهیم کرد که چه اثرات مهمی روی انسان میگذارد.

 

۱- رابطه جنسی و تاثیر آن بر تنفس راحت تر

رابطه زناشویی آنتی هیستامینی طبیعی است و نقش بسیار زیادی در مقابله با تب یونجه و آسم ایفا می کند.

۲- رابطه جنسی و تاثیر آن بر چهره جذاب و جوان
دانشمندان بیمارستان سلطنتی اسکاتلند در ادینبورو پس از مطالعه بر روی بیش از سه هزار و پانصد فرد ۱۸ تا ۱۰۲ ساله که جوان به نظر می رسیدند، پی بردند، زندگی جنسی خوب عامل مهمی در ایجاد چهره جذاب و جوان است. محققان معتقدند، ارتباط جنسی سبب کاهش استرس، رضایت بیشتر و خواب بهتر می شود.

۳- کمک کردن به بدن در مقابله با بیماری ها
پس از دو بار برقراری ارتباط جنسی در هفته، میزان تولید ایمونوگلوبولین( دسته‌ای از مولکول‌های زیستی که در سیستم ایمنی فعال هستند) ۳۰ درصد افزایش می یابد که نتیجه اش تقویت سیستم ایمنی بدن است. پژوهشگران دریافتند، داشتن زندگی جنسی مناسب می تواند خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی و سرماخوردگی را کاهش دهد.

همچنین ببینید: مهمترین اشتباهات زنان در رابطه جنسی

۴- رابطه جنسی و تاثیر آن بر سوزاندن کالری
برقراری رابطه جنسی ،ورزشی ایده آل است و سبب سوزاندن کالری و چربی های بدن می شود. کارشناسان معتقدند در طول ۲۰ دقیقه برقراری رابطه جنسی ۹۶ کالری سوزانده می شود.

۵- رابطه جنسی و تاثیر آن بر کاهش درد
نتیجه مطالعات متعدد متخصصان بخش زنان مایو کلینیک نشان می دهد، تحریک واژن در طول رابطه زناشویی سبب افزایش لذت، تحمل درد قاعدگی، ورم مفاصل، سردرد میگرنی و … می شود.

همچنین ببینید: عوارض نداشتن رابطه جنسی را بدانید

۶- رابطه جنسی باعث فزایش طول عمر میوشد
دکتر جیمز ویلز، استاد بهداشت جنسی دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب ” معنای زندگی جنسی ” گفت:” مردانی که دو یا سه بار در هفته ارتباط جنسی برقرار می کنند ۵۰ درصد کمتر از افرادی که چنین نمی کنند در معرض مرگ قرار دارند.

۷- رابطه جنسی باعث احساس رفاه در انسان میشود
نتیجه یک مطالعه بر روی هزار و هشتصد فردی که فعالیت جنسی مناسبی داشتند نشان داد، ترشح هورمون های اندورفین و اکسی توسین در اوج لذت جنسی سبب بروز احساس رفاه در افراد می شود.

فواید رابطه جنسی برای سلامتی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: