مسافت بین نیویورک تا لندن ۱۱ دقیقه شد! +تصاویر

مسافت بین نیویورک تا لندن ۱۱ دقیقه شد! +تصاویر


 
به تازگی از یک جت که می‌‎تواند با کمک “بوسترهای راکتی” مسافت بین نیویورک تا لندن را در ۱۱ دقیقه طی کند رونمایی شده است.
 
مجله مراحم

مجله مراحم: به تازگی از یک جت که می‌‎تواند با کمک “بوسترهای راکتی” مسافت بین نیویورک تا لندن را در ۱۱ دقیقه طی کند رونمایی شده است.
 
به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس، آینده پرواز دچار تغییری شگرف خواهد شد. دوازده سال از آزمایش هواپیمای مافوق صوت کنکورد (با سرعت ۲۱۷۹ کیلومتر بر ساعت) می‌گذرد. اما هواپیمای جدید که از آن با نام «آنتی پاد» یاد می‌شود، می‌تواند به ۱۲ برابر سرعت کنکورد برسد.
 
طرح فوق‌العاده هواپیمای جدید می‌تواند تا ۱۰ نفر را در خود جای دهد و آن‌ها را در کمتر از یک ساعت به ۲۰ هزار کیلومتر آنطرف‌تر انتقال دهد. این بدان معناست که آنتی پاد (Antipod) مسافت بین نیویورک و لندن را تنها در ۱۱ دقیقه طی خواهد کرد.
 
طراح این جت «چارلز بمبادیر» است. جتی که او طراحی کرده می‌تواند با ۱۰ برابر سرعت صوت حرکت کند و این مهم با کمک تقویت کننده و یا همان بوسترهای راکتی محقق شده است.
 
«آنتی پاد» به نقطه‌ مقابل‌ يا متقاطر اشاره دارد. به گفته چارلز بمباردیر، این هواپیما می‌تواند با بالاترین سرعت ممکن به نقطه مقابل خود برسد. بمباردیر اضافه کرد: «هزینه تولید آنتی پاد از هزینه تولید هواپیمای مافوق صوت اسکریمر (Skreemr) کمتر خواهد بود، اما به هر حال نسبت به جت‌های تجاری موجود در بازار گران‌تر تمام خواهد شد.»

نیویورک تا لندن در 11 دقیقه!

نیویورک تا لندن در 11 دقیقه!

نیویورک تا لندن در 11 دقیقه!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: