لباس لیونل مسی خانواد کودک افغانی را آواره کرد

کودک افغانستانی که چندماه پیش با دریافت لباس «لیونل مسی» مهاجم آرژانتینی بارسلونا به شهرت جهانی دست یافته بود، از ترس جانش به همراه خانواده به پاکستان پناهنده شده است. 
 
مجله مراحم: خانواده‌ مرتضی احمدی، پسربچه ۵ ساله‌ افغان که از کیسه پلاستیکی برای خود پیراهنی شبیه پیراهن لیونل مسی، ستاره مشهور فوتبال ساخته بود، مجبور به ترک افغانستان و محکوم به آوارگی شد.
 
کیسه پلاستیکی لباس مسی
 
 
محمدعارف احمدی، پدر مرتضی، در گفت‌‌وگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که بعد از انتشار تصاویر پسر کوچکش در شبکه‌های اجتماعی و معروف شدن او، زندگی آن‌ها “به بیچارگی” کشیده شد. احمدی به آسوشیتدپرس گفت که او و دیگر اعضای خانواده‌اش با تماس‌های تلفنی مشکوکی روبرو شدند که آن‌ها را تهدید می‌کرد کودک ۵ ساله را خواهند دزدید.
 
لیونل مسی پسر بچه کردستانی را پیدا کرد +عکس
 
 
او گفت:« دار و ندارم را فروختم و با خانواده‌ام به کویته پاکستان نقل مکان کردیم تا زندگی بچه‌ام و بقیه اعضای خانواده‌ام را که مدام تهدید می‌‌شدند، نجات دهم.» مرتضی احمدی به همراه خانواده‌اش در ولسوالی جاغوری در ولایت غزنی زندگی می‌کرد.
 
محمدعارف احمدی همچنین به آسوشیتدپرس گفت با این ‌که فدراسیون فوتبال افغانستان و باشگاه بارسلونا وعده داده بودند تا ملاقاتی بین لیونل مسی و فرزند‌ ۵ ساله‌اش که هوادار جدی مسی است ترتیب خواهند داد، هنوز هیچ اقدام عملی برای تحقق این وعده صورت نگرفته است. سفارت اسپانیا در کابل پیش از این گفته بود که در تلاشند تا زمینه‌ ملاقات مرتضی و مسی را در یک کشور اروپایی فراهم کنند.
 
مرتضی احمدی در حال تمرین با لباس امضا شده مسی در کویته پاکستان
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را
 
مرتضی احمدی و لباس امضا شده مسی پیش از مهاجرت به پاکستان
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را
 
(تصاویر) پیراهن مسی کودک افغان را

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: