پلیس ایتالیا هم ماشین لوکس خرید +تصاویر

مجله مراحم: طبق قراردادی که به‌تازگی منعقدشده، خودروسازی اسپانیایی سئات (Seat) ازاین‌پس با مدل لئون (Leon) بخش اعظم خودروهای موردنیاز نیروی پلیس ایتالیا را تأمین خواهد کرد.

 این خودروها در بخش‌های مختلفی ازجمله نیروهای گشتی، Polizia di Stato و  Carabineri (هرکدام گروه خاصی از ناوگان انتظامی ایتالیا هستند) بکار گرفته می‌شوند.

پلیس ایتالیا سوار بر سئات اسپانیایی +عکس

تاکنون درمجموع تعداد ۲۰۶ دستگاه خودروی جدید به پلیس ایتالیا تحویل‌شده که در ۳ سال آینده این عدد به حدود ۴,۰۰۰ دستگاه خواهد رسید؛ همچنین کمپانی سئات تعداد ۹۲۵ دستگاه نیز برای مدل‌های خاص شامل Panther و Gazelle سفارش دریافت کرده است.

پلیس ایتالیا سوار بر سئات اسپانیایی +عکس

تمامی نیروها نسخه ۵ درب لئون با پیشرانه ۲ لیتری TDI را در اختیار خواهند داشت. همگی این خودروها دارای لاستیک‌های اختصاصی ایمن، تعلیق انطباقی، چراغ‌های هشدار و گردان، رادیو، ابزارهای ارتباطی موردنیاز، محفظه اسلحه و بدنه مقاوم نسبت به آتش اسلحه سبک هستند؛ داخل اتاق نیز تغییراتی داشته و بخش عقب آن دارای تدابیر ایمنی ویژه برای انتقال مجرمین بوده و از صندلی‌های جلو مجزا شده است.

پلیس ایتالیا سوار بر سئات اسپانیایی +عکس

این اولین بار است که تمام ناوگان انتظامی ایتالیا به‌طور یکپارچه یک کمپانی و یک مدل را برای وسایل نقلیه خود انتخاب کرده است. خودروسازی سئات دلیل این انتخاب را مصرف سوخت و آلایندگی کم مدل لئون در کنار کیفیت ساخت بالا و هزینه‌های نگهداری بسیار مقرون‌به‌صرفه آن می‌داند.

پلیس ایتالیا سوار بر سئات اسپانیایی +عکس

بد نیست بدانید فروش ناوگانی سئات در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۶۸,۹۰۰ دستگاه رسید (رشد ۳۳ درصدی) که بخش عمده‌ای از آن را مرهون خانواده لئون به‌ویژه نسخه ST پنج درب آن است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: