ماشینی که برای حرکت در کره ماه ساخته شده است +تاویر

شرکت گوگل در سال ۲۰۰۷ مسابقه‌ای با نام Lunar Xprize را برای رقابت در سفر به ماه آغاز کرد. اکنون شرکت آئودی با پیوستن به این رقابت، هیجان آن را به بالاترین سطح ممکن رسانده است.

 

مجله مراحم: گوگل مدتی قبل برای ایجاد هیجان و رقابت بیشتر برای ساخت ماه‌ نورد، مبلغی معادل ۹۸ میلیارد تومان (۳۰ میلیون دلار)‌ را در این حوزه سرمایگذاری کرده بود. طبق این مسابقه شرکت کنندگان باید دستگاهی هوشمند را برای طی کردن مسافتی معادل ۵۰۰ متر در سطح ماه را تولید کنند تا بعد از طی کردن مسافت مورد نظر قادر به ارسال ویدیویی با کیفیت بالا به زمین باشد.

 

 

در این چند سال عمده شرکت‌های رقابت کننده، مستقل و تحقیقاتی بوده‌اند. اکنون اتفاقی جالب در این رقابت افتاده است. آئودی تولید‌کننده خودروهای با کیفیت رسما از ورود این شرکت به رقابت گوگل پرده‌ برداشته است.

 

 

آئودی با همکار گروهی از محققان با نام Part Time Scientists وسیله‌ای چهار چرخ و کاربردی را به نام Quattro معرفی کرده‌اند. آئودی با تلفیق موتور الکترونیکی آئودی R8 و استفاده از لوازم بسیار سبک، این ماه‌ نورد خودران را تولید می‌کند. به گفته‌ی آئودی نام کامل این خودرو “آئودی لانر کواترو” است.

 

 

به گفته‌ی گروه “پارت تایم” و آئودی این ماه نورد اکنون مراحل آزمایشی را در فضایی مشابه سطح ماه برای عرضه در سال ۲۰۱۷ طی می‌کند. البته با توجه به تاخیر آئودی در پیوستن به این رقابت، دو گروه GLXP و Asrobotic and Hakuto در مرحله‌ای جلوتر از آئودی قرار گرفته‌اند. این دو شرکت سال آینده اولین ماه نوردهای خود را ارسال می‌کنند. هرچند این تنها یک مسابقه علمی است اما نباید فراموش کرد که هر شرکتی به ماه برسد، برنده نهایی علم فناوری خواهد بود.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: