آیا خوردن شیر همسر از نظر شرعی جایز می باشد؟! (پاسخ مراجع)

 

حکم خوردن شیر همسر از نظر اهل سنت

 

آیا از نظر شرعی خوردن شیر همسر اشکال دارد؟

پرسش
همسر بنده همیشه هنگامی که نزدیکی انجام می دهد خواستار مک زدن سینه ام می شود و این کار چون خیلی تکرار شده اکنون شیر در سینه ام جاری شده است:

۱- حکم این شیر چیست؟ حلال است یا حرام؟
۲- چون همسرم از این شیر می خورد، آیا اشکالی به وجود نمی آید؟

پاسخ اجمالی
اگر منظور از حلال و حرام، پاک یا نجس بودن است، بدون تردید این شیر پاک است، اما در مورد خوردن همسر از این شیر، نظر تعدادی از مراجع را متذکر می شویم:

 دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی):
اشکال ندارد.
 
دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مدظله العالی):
بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.

 دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله العالی):
اشکال ندارد.

 دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ( مدظله العالی):
این کار شرعا اشکالی ندارد. 
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۲۲ دیدگاه

 1. بابا اون شیر سهم بچه هست عجب مردمانی گیر میان به روزی بچه هم رحم نمیکنن در ضمن همسر این خانم باید سهم خودشو خونه مادرش می خورده

  • (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد)

   • نظر اینجانب به سوال این خانم بدین صورت میباشد: همسر شما شیرتان را در دهانش جمع کرده سپس آنرا به ظرف دیگری تف نموده بعد آنرا جوشانده و مقداری مایه ماست زده و فردا به اتفاق هم آب دوغ خیار درست نموده و میل نمائید. (شکلک) (خنده)

 2. منظور تویی ، کعبه و بت خانه بهانه ست!! (چشمک)

 3. مردم دارن روی پیوند سر بین دو تا انسان کار میکنن و سکونت توی مریخ ما رو چی !!!

  یعنی قشنگ جهان سومی برازنده مونه

  گاهی فک میکنم رگه هایی از اون اعراب جاهل ۱۴۰۰ سال پش توی ماهام زنده اس . . .

  • تیکه اولی رو خوب اومدی ولی دومی رو بد گفتی

   • همین شریعتی که ازش ایراد میگیری.۱۴۰۰سال پیش از سیارات و جهان چیزهایی گفته که الان جهان اولی ها بهش میرسن… همین شریعت و دین صدها بار به فراگیری علوم و فنون تاکید داره… از کتاب مذهبی این دین بعنوان کتاب علمی در دانشگاه های جهان اول استفاده میشه…

    همین دین و شریعت پایه گذار علوم و ایده های علم نوین شد…. حیف که اکتشافات دانشمندان اسلامی صدها سال بعد توسط یه مشت دانشمند نمای یهودی تکرار شد و به نام خودشون ثبت کردن.

    اره جهان اولی ها از نظر علمی خیلی پیشرفت کردن چون دین آنها جلوی پیشرفت رو میگرفت و رها کردن دین رو… اما دین ما خودش منبع علومه… پیامبرش تاکید کرده از گهواره تا گور دانش بجویید. دین ما تشویق به تفکر در آسمانها و زمین میکنه.

    اگر عقب افتادیم بخاطر توطئه های همون جهان اولی ها و بی لیاقتی حاکمان خودمون بوده.دینمون ایرادی نداره.

    • دین تاکید میکنه اگر پیشرفتی هم میکنید در راه های مناسب و انسانی استفاده کنید.همون جهان اولی ها از پیشرفتهاشون برای سلطه و حکومت بر سایرین استفاده میکنه نه در راههای انسانی.همون جهان اولی ها خودشون رو پوچ میدونن چون دین اصالت و هویت و آرامش میاره.دین به آدم مسیر میده.اجازه طغیان نمیده. الان علم همون جهان اولی ها داره صحت دین مارو اثبات میکنه.

     اتفاقا دین تاکید میکنه برای اینکه اشرف مخلوقات بودن خودتون رو ثابت کنید باید به مرزهای علم ودانش دست پیداکنید.دین تاکید میکنه با یافتن اسرار هستی میتونید به خدا پی ببیرید.دین مارو به تفکر دعوت میکنه.

    • یک لحظه تفکر برتر از هفتادسال عبادت است.

     پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)

    • اسلام به ذات خود ندارد عیبی

     هرعیب که هست از مسلمانی ماست

    • بازهم تاکید میکنم که احکام دینی انسان رو درست تربیت میکنه….احکام لازمه… مرجع تقلید دینی لازمه…. پیشرفت علمی هم لازمه….همه اینها در دین ما تاکید شده.

     انسان هرکثافتی رو نباید بخوره… روح خدا در انسان هست.انسان دارای مقامه… پس لازمه تا برای خوردن و نوشیدنمون هم احکام رو اجرا کنیم.چه شیر همسر باشه چه هر چیز دیگه ای.

     باید حکم دین رو بدونیم.چون دستور خداونده و خداوند از خودمون دلسوز تر و آگاهتر به ماهست.

   • مگر اون جوکه را نشنیدی که میگه علت پیشرفت ژاپنی ها چی بوده
    علت این بوده که ژاپنی ها چیزشون توی چیز بوده و فکرشون توی درس اما ما ایرانی ها چیزمون توی درس هست و فکرمون توی چیز (خنده) حالا خودت چیز را جای گذاری کن (خنده زیاد) این یارو هم بگذار هر جور دوست داره نزدیکی کنه تا فکرش آزاد باشه و بره توی درس و کار و اینها چیزش هم همونجا باشه که دوست داره اگر اینجوری نباشه فکرش میره توی سینه ها و چیزش میره توی کار و درس و پیشرفت (چشمک)

    • مصداق بارز سخنان بزرگ مرد ایران عبدولی…
     چیز تو المپیک وهمتون… (خنده) (خنده)

   • خوبه عبدولی فقط گفت ولی مربی مغولستان لخت شده بود داشت عملی اجرا میکرد (خنده)

 4. کار درست اینه که حداقل دوتا زن داشته باشید تا در چنین مواقعی به مشکل نخورید. (کلاه) (کلاه) (نگاه) (نگاه) (ضایع شدن) (ضایع شدن)

 5. (خنده زیاد) مراحم خدا بگم چی کارت کنه حلال است پس ها (خنده زیاد) (خنده زیاد) (مسخره) (مسخره)

  (خنده زیاد) (خنده زیاد)

 6. دین با علم ناسازگار است
  دین یعنی خرافات وهدف نهایی آن گسترش خرافات تبدیل کردن انسانها به موجوداتی ناامید.
  بیخودی هم ربط به کتب مقدس ندید حقایق ارزشمند علمی کشف شده توسط بشر رو که با تلاش اثبات شده خیلی از به اصطلاح حقایق علمی کتب مقدس از دیدگاه علم امروز مطروده

 7. زن و مرد ازدواج میکنن ک هرلذتی ازهم ببرن هیچ کجای قرآن ننوشته شیردادن ب شوهر حرومه حتا حدیثی برمنع اینکار نداریم درثانی مردی ک شیرهمسرش میخوره ینی بهش علاقه داره عشق بینشونم بیشترمیشه چ لذتی ازاین بالاتر داریم،شیردادن ب شوهر تو بیشتر مواقع مانع جدایی و طلاق و سردی رابطه میشه

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)