حاج آقا قرائتی: دخترها در ۱۳ سالگی شوهر میخواهند

سخنرانی های قرائتی, ازدواج دختر و پسر در دوران دبیرستان, فیلم سخنرانی حاج آقا قرائتی درباره ازدواج

 

مجله مراحم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، گفت: در مسئله ازدواج باید عجله کرد و دختر و پسر باید ازدواج کنند. البته من با ازدواج دانشجویی مخالفم، بلکه ازدواج باید دبیرستانی باشد.

این مفسر قرآن کریم در همایش «وظیفه ما نسبت به قرآن» در شیراز سخنرانی می کرد، گفت: در برخی از جاها باید عجله کرد یکی از اینجاها ازدواج فرزندان است. زمانی که موقع ازدواج دخترمان است، باید برای آن عجله کرد نه اینکه بگوییم درسش تمام شود و بعد. برای پسر هم همین‌گونه است، بنابراین برای ازدواج و امورات خیر باید عجله کرد، زیرا شیطان وسوسه می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه درمان تمام مشکلات در قرآن وجود دارد، به برخی از آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق اشاره کرد و گفت:‌ در مسئله ازدواج باید عجله کرد و دختر و پسر باید ازدواج کنند. البته من با ازدواج دانشجویی مخالفم، بلکه ازدواج باید دبیرستانی باشد. زیرا دختران در سن ۱۳ سالگی شوهر می‌خواهند و آن کسی که او را خلق کرده، بهتر می‌داند که برای او چه چیزی بهتر است.

او با انتقاد از الگوبرداری از سبک زندگی غربی گفت: متأسفانه ما دل‌مان می‌خواهد که فتوکپی زندگی غربی داشته باشیم و آمار طلاق هم بالا نرود و این کار ما همانند بت‌پرستان است که با دستان خود بت می‌سازند و بعد مسحور آن می‌شوند؛ یعنی ما آداب و رسوم را خودمان درست کرده‌ایم و در آن مانده‌ایم.

قرائتی اظهار کرد: برخی می‌گویند فلان پسر کفو ما نیست، این کفو به چه معناست؟ در حالی که دختر عمه پیامبر(ص) با زیدی که برده بود ازدواج کرد. متأسفانه اکنون دختران ما لیسانس می‌گیرند، لذا شوهر دیپلم را قبول نمی‌کنند و منتظر پروفسور می‌مانند و چنین فردی هم نیست؛ در نتیجه سن ازدواج بالا می‌رود.

او با تأکید بر اینکه ازدواج باید آسان باشد، به بیان نکاتی درباره ازدواج از زندگی حضرت موسی(ع) که در قرآن کریم آمده است، پرداخت و گفت:‌ در مراسم‌ بله‌برون، آن پدر دختری که بهانه‌جویی نمی‌کند از صالحان است و همان صالحانی که در نماز به او سلام می‌دهیم.

قرائتی در بخش دیگری از صحبت هایش با یادآوری ضرب‌المثل چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است، گفت: اگر در فامیل ما کسی در فقر می‌سوزد، دادن صدقه به غریبه‌ها هیچ ارزشی ،ندارد لذا برای کار خیر باید ابتدا از روستا و شهر خود نیت کنیم چنانچه خداوند در قرآن کریم نیز خطاب به پیامبر می‌فرماید که به همسرت بگو و بعد به دختر بگو و بعد به نساءالمؤمنین؛ یعنی کار خیر را باید همین‌طور فاز به فاز توسعه دهیم.

 

منبع: جام‌جم آنلاین
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۸ دیدگاه

 1. حاج آقا قرائتی شما نفست از جای گرم در میاد… با این وضعیت اقتصادی ماده خرس هم به نسل زیر خط فقر نمیدن.

 2. «قرائتی اظهار کرد: برخی می‌گویند فلان پسر کفو ما نیست، این کفو به چه معناست؟ در حالی که دختر عمه پیامبر(ص) با زیدی که برده بود ازدواج کرد. متأسفانه اکنون دختران ما لیسانس می‌گیرند، لذا شوهر دیپلم را قبول نمی‌کنند و منتظر پروفسور می‌مانند و چنین فردی هم نیست؛ در نتیجه سن ازدواج بالا می‌رود.»

  ایشون نمیدونن این دو نفر بعدا از هم جدا شدن عایا؟ (بی تقصیر)

  • به نظر من شرایط جور باشه ازدواج زود خیلی هم خوبه البته برای ازدواج چه زود و چه دیر باید پدر و مادر ها بچه های خودشون را خوب بشناسند تا با توجه به تجربه و شناختی که دارند نسبت به فرزندشون همسر مناسبی واسش انتخاب کنند و اون همسر هم باید از نظر اقتصادی و فرهنگی همسطح بچه شون باشه در غیر این صورت ازدواج موفقی نیست مثل همین فامیل پیامبر که شما میگید بعداََ طلاق گرفتند از هم

 3. صحبت از یک عمر زندگیه مسخره بازی که نیست .بر فرض مثال دختر وپسر توی سن پایین از درک خوبی برخوردار باشن اما به نظر من ظلم کردن به این بچه هاست که اینقدر زود درگیر زندگی بشن .

 4. نخیر ظلم نیست
  از لب لوچه همشون آب میریزه وقتی چششون به هم می افته (سوت)

 5. بله حرف قشنگی زدین اما اینا همش یه احساس زودگذره والدین نباید بذارن چنین ازدواج هایی صورت بگیره .

  اونوقت دختری که سیزده سالگی ازدواج کنه بالاخره به یه جایی میرسه که میفهمه نه بچگی کرده نه جوونی . الان که خیلی این اتفاق مرسوم شده ازدواج دخترا رسیده به۱۲-۱۳سال در هر صورت امیدوارم هیچوقت حرفی که من گفتم براشون پیش نیاد.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)