ادعای یک ایرانی : میتوانم زلزله را زودهنگام پیش بینی کنم !!

می‌توانم زلزله را پیش‌بینی کنم، از راه دور

 

مجله مراحم : یک فرد سمنانی مدعی است که می‌تواند زلزله را از ۴۸ ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی کند؛ حتی از راه دور.

 باب‌الله عابدین‌زاده  فردی که ساکن شهر سمنان است و می‌گوید ۱۲ سال از عمرش را روی تحقیق درباره زلزله و راه‌های تشخصی زلزله گذاشته است. او می‌گوید حاضر است تا در حضور هر مقامی از کشور حرف‌های خودش را اثبات کند، اما مسئولان زلزله‌نگاری کشور از او دستگاه می‌خواهند و می‌گویند همین‌طوری و با دلایلی که می‌آورد نمی‌توانند به او اطمینان کنند.

عابدین‌زاده کارشناسی ارشد مدیریت دارد و امیدوار است تا با ثبت مقاله‌هایی که ارائه داده، انقلاب تازه‌ای را در پیشگیری از زلزله به راه بیاندازد! در ادامه صحبت‌های او را می‌خوانید:

 

چطور؟ دستگاهی ساخته‌اید؟

بعضی‌ها تصور می‌کنند که زلزله قابل پیش‌بینی است، با جادو و جمبل و خواب و از این چیزها. از این بحث‌ها بیرون بیایید؛ زمانی که می‌خواهد زلزله بیاید گازهایی از پوسته زمین بیرون می‌آید مثل آرگون و نئون، اگر اشتباه نکنم، این گازها تولید موج می‌کند. جلوتر از اینها یک سری موجوداتی هستند که عکس‌العمل نشان می‌دهند.

یعنی شما با بوی آن گازها و موجودات زنده متوجه وقوع زلزله می‌شوید؟

من که بو را متوجه نمی‌شوم، اما از روی حرکات حیوانات تشخیص می‌دهم.

چه حیواناتی هستند؟

تا زمانی که ثبت نشده نمی‌خواهم اسم آنها را بگویم.

این حیوانات در همه کشورها هستند؟

در همه کشورها هستند. اگر زلزله ریشترش بالا باشد تا پاکستان و ژاپن و از این طرف تا آرژانتین را هم می‌شود تشخیص داد.

نمی‌شود اسم یکی از این موجودات را بگویید؟

عنکبوت یکی از آنهاست. این حشره آنقدر حس قوی‌ای دارد که خیلی‌ها آن را متوجه نمی‌شوند. شما می‌توانید با حرکاتی که انجام می‌دهد ریشتر زلزله را هم تشخیص بدهید.

عنکبوت چه کار خاصی می‌کند؟ این حشره معمولا تار می‌تند، طعمه‌اش را شکار می‌کند یا هر از گاهی از دیوار آویزان می‌شود و …

شما چون کار نکرده‌اید و دقت نکرده‌اید، حرکات دیگرش را ندیده‌اید.

اگر زلزله بیاید عنکبوت چه کار می‌کند؟

خلاف جهت زلزله فرار می‌کند! من در میامی سمنان زندگی می‌کنم، در منطقه میامی. از اینجایی که هستم اگر قرار به تقسیم کردن باشد، جنوب می‌شود بندرعباس، شمال هم که هست، شرق هم می‌شود پاکستان و ژاپن. می‌توانم شدت زلزله‌ای که بین ۴.۵ تا ۶.۵ ریشتر هست را پیش‌بینی کنم.

در شرایط فعلی که قرار نیست زلزله‌ای در ایران بیاید؟

فعلا نه، اما من زلزله چند روز پیش که در پاکستان آمده بود را تشخیص دادم.

پاکستان را هم از همین‌جا تشخیص دادید؟

بله. ژاپن را هم از همین‌جا گفتم. من عکس‌العمل‌های این موجودات را می‌بینم و می‌گویم. کاش نزدیک‌تر بودید تا از روی تصاویر به شما توضیح می‌دادم. خیلی از چیزها را شفاهی نمی‌توان گفت. هرچه کره زمین وسط‌تر باشد فاصله ما با ژاپن نزدیک‌تر است به همین دلیل تشخیص نزدیک‌تر می‌شود.

شما با ژئوفیزیک و مراکز زلزله‌نگاری همکاری دارید؟

من هر اتفاقی که بخواهد بیفتد را به ستاد بحران اعلام می‌کنم. موسسه ژئوفیزیک و زلزله‌نگاری سمنان می‌گوید باید این حرف شما سندیت داشته باشد یا به صورت ابزار باشد، اگر نه، قبول نیست. پنج سال است که با ژئوفیزیک دارم کار می‌کنم اما آنها ابزار می‌خواهند. چند وقت پیش دانشگاه جندی‌شاپور آمد دستگاه ساخت و ۵۰ میلیون تومان پول گرفت اما این دستگاه فقط یک پاندول است. من می‌گویم تشخیص زلزله نیازی به دستگاه ندارد و از روی علائم مختلف می‌توان همه‌چیز را پیش‌بینی کرد. زلزله آذربایجان را من ۴۸ ساعت قبل پیش‌بینی کردم اما کسی به حرفم گوش نداد!

به چه کسانی گفتید؟

به ستاد بحران استان سمنان. هیچ‌کدام قبول نکردند. به زلزله‌نگاری تهران رفتم و گفتند ما نمی‌توانیم این اخبار را که سندیتی ندارد پخش کنیم.

خودتان مدرک تحصیلی‌تان چیست؟

من فوق‌لیسانس مدیریت دارم. شما شماره تلفن همراهتان را به بنده بدهید، ۴۸ ساعت قبل از وقوع هر زلزله‌ای در جهان برایتان پیامک می‌زنم که در فلان‌جا قرار است زلزله بیاید. کار من دو مرحله دارد. مرحله دوم به صورت آنلاین است که بعدا درباره‌اش حرف می‌زنم.

برای ثبت جهانی اقدامی کرده‌اید؟

فعلا باید در ایران ثبت کنم اما راهکار ثبت جهانی را بلد نیستم. من کلی هم مقاله در این مورد نوشته‌ام. در هر صورت می‌خواهم بگویم که زلزله قابل تشخیص است و من می‌توانم این کار را انجام بدهم.

 

منبع: خبرآنلاین
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۲ دیدگاه

  1. به نظر من باید روی این ادعا حساب باز کرد-چه اشکال داره یه نظریه هست مسئولین به حرفش گوش دهند اگه اثبات شد باید قدر شناس این اقا واین استعداد خدایی ایشان هم بود چرا که زلزله از مسائل حل نشده بشر امروز هست وچون با جان مردم طرف هست نباید به راحتی از هر بحث ومبحثی گذشت به نظرم باید به این اقا فرصت داد تا ثابت کند وگرنه دانش وخود این شخص را کشورهای غربی و ژاپن خواهند برد در ضمن این اقا بی سواد هم نیست کارشناس ارشد مدیریت هم دارد بعدش هم خرجی برای کسی نداره لطفا به حرفش گوش دهید اگه اثبات بشه جان هزاران ادم را در سراسر جهان نجات دادیم ودنیا سپاسگزار ما خواهند بود لطفا گوش بدهید خود طرف داره التماس میکنه برا کمک لطفا باز میگم کمک کنید تا واقعیت مشخص بشه متشکر…

  2. عجب مسئولین بیخیالی داریم…
    حاظر نیستن پای حرفاش بشینن و یه تیم تشکیل بدن و باهاش برن و تحقیق کنن ببینن میتونه حرف و ادعاشو ثابت کنه اگه ثابت کرد و ادعاش درست بود که این خبر مثل بمب توی دنیا منفجر میشه و انقلابی توی ژئوفیزیک بوجود میاد!

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)