احمدی‌نژاد خطاب به اوباما: ارزش و قدرت پشه از تو بیشتر است

خبرگزاری آنا حاشیه‌هایی از سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور سابق در مسجد محله خود را منتشر کرده است.

 یکی از افراد از داخل محوطه مسجد جامع نارمک، خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ۸ سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم، دیگر تو سخن از عدالت نگو. سهام عدالتت را هم دیدیم که چگونه میان مردم توزیع کردی

احمدی‌نژاد خطاب به اوباما: ارزش و قدرت پشه از تو بیشتر است

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا) نوشته است:

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق در مسجد جامع نارمک اظهار کرد: امروز شهادت حضرت علی‌(ع) است و به طور طبیعی باید از ویژگی‌های امام صحبت کنیم، اما از شما اجازه می‌خواهم سؤالی را از شما بپرسم. آیا امکانش هست تا قبل از غروب با یکدیگر صحبت کنیم؟ کسی خسته نیست؟‌ شخصی هست که خسته باشد؟‌ خب در پایان می‌گویم پس چه کسی خسته است.

 

وی در ادامه ویژگی‌های حضرت علی‌(ع) را برشمرد و افزود: هریک از ماها به اندازه فهم و درک خودمان می‌توانیم ویژگی‌های امام را بیان کنیم، اما ابتدا بدانیم که امام چه کسی است؟‌ در حقیقت امام علی(ع) حلقه وصل انسان با خداست. معیار درستی و مقصد اصلی به سوی خداست. امام همه‌جانبه و الگوی کاملی است.

 

احمدی‌نژاد در ادامه یادآور شد: ظاهرا به پای حضرت علی‌(ع) تیری خورده بود و نمی‌توانستند تیر را از پای وی درآورند، بنابراین تا موقع نماز وی صبر کردند تا تیر را از پای حضرت علی(ع) دربیاورند، چرا که موقع نماز امام علی(ع) محو سخن با خدا می‌شد و هیچ‌چیز دیگری را متوجه نمی‌شد.

 

رئیس‌جمهوری سابق گفت: آب دریا را اگر نتوان کشید، باید از آن برای رفع تشنگی چشید. هرکسی اندازه فهم خودش می‌تواند امام علی(ع) را تعریف کند. بنابراین علی(ع) نقطه اوج آزادی و آزادگی است. حاکم شایسته کسی است که مردم بتوانند به وی انتقاد کنند و در مقابل آن حرف‌های خودشان را بیان کنند یا حق خودشان را از وی استیفا کنند. حضرت علی(ع) در مقابل حق حرف دشمنان کوتاه می‌آمد و آن را می‌پذیرفت.

 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه «کاخ‌های برافراشته شده نتیجه به وجود آمدن فقر است»، افزود: در مقابل کاخ‌ها بالا می‌روند و از طرفی دیگر کوخ‌نشین‌ها بیشتر می‌شوند و به همین دلیل فقر و بدبختی میان مردم بیشتر از قبل خواهد شد. باید عدالت را میان مردم برقرار کنیم، اگر بخواهیم رشد و شکوفایی به وجود بیاید باید به مسأله عدالت بپردازیم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه «تاریخ توسط مخالفان حضرت علی(ع) نوشته شده است»، تأکید کرد: همه می‌دانند تاریخ توسط منتقدان و مخالفان امام علی(ع) نوشته و تنظیم شده است، اما در هیچ‌کجا از این تاریخ نیامده که حضرت علی(ع) از حق پا پس کشیده باشد، چراکه امام عاشق مردم بود و حتی برای دشمنانش دل می‌سوزاند. ضمن اینکه ایشان هرگز اسرار مردم را فاش نمی‌کرد و به حریم شخصی و خصوصی مردم حمله یا تجسس نمی‌کرد و آنها را به عنوان ابزار سیاسی برای خودش به کار نمی‌گرفت.

 

احمدی‌نژاد ادامه داد: حضرت علی(ع) در امور رسیدگی به جامعه به‌روز بود و با برنامه و مدیریت جامعه و مردم را هدایت می‌کرد. حضرت علی(ع) هیچ‌وقت آغازگر جنگی نبود، اما همیشه از خود و دیگران دفاع می‌کرد.

 

خطاب احمدی‌نژاد به اوباما: یک پشه بیش از تو می‌ارزد/ برای حضرت علی مساله مسکن مردم مهم بود

وی در ادامه خطاب به باراک اوباما گفت: متأسفانه برخی خودشان را بالاتر از مردم می‌دانند مانند رئیس‌جمهور آمریکا. کسی نیست به وی بگوید آهای آقای رئیس‌جمهور آمریکا، به خدا یک پشه، قدرت و ارزشش از تو بیشتر است.

 

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه «امام علی(ع) برای مردم مکه و مدینه دسترسی به مسکن را فراهم کرده بود تا مردمانش راحت و آسوده باشند»، گفت: برخی انصاف و عدالت را دوست ندارند و خودشان را بالاتر از مردم و مالک ملت می‌دانند. من گفتم که امام علی(ع) برای مردمش احترام قائل بود و به جامعه رسیدگی خوبی داشت، حتی برای ایشان مسأله مسکن مردمانش مهم بود.

 

اعتراض یکی از حاضران: خودش را علی(ع) می‌داند!

یکی دیگر از افراد حاضر در محوطه مسجد جامع نارمک در این راستا نسبت به سخنان احمدی‌نژاد واکنش نشان داد و گفت: اگر حضرت علی(ع) دغدغه‌اش مسکن مردم بود، چرا تو با ساخت‌وساز مسکن مهر مردم را بدبخت‌تر از قبل کردی؟ در این میان برخی از طرفداران احمدی‌نژاد به سخنان وی اعتراض کردند و مانع از ادامه حرف‌های وی در داخل محوطه مسجد جامع نارمک شدند. اما شخص معترض حریف طرفداران احمدی‌نژاد شد و گفت: مثال‌های آقای احمدی‌نژاد مانند این است که خود را با حضرت علی(ع) هم‌تراز و یکی می‌داند. گویی وی حضرت علی(ع) است.

 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنانش گفت: رهبر معظم انقلاب چندی پیش در رابطه با اقوام و خواص سخنان بسیار ارزشمندی را بیان کردند و به شما توصیه می‌کنم به سخنان ایشان رجوع کنید.

 

وی افزود: برخی برای بالا بردن شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی می‌گویند باید پیشرفت کنیم؛ حتی اگر عده‌ای در این چرخ‌های پیشرفت جامعه له شوند. در حالی‌که چنین سخنی غلط و ناصحیح است. نباید عده‌ای برای پیشرفت جامعه له و بدبخت شوند.

 

احمدی‌نژاد در پایان تصریح کرد: انشاء‌الله تمام مشکلات ایران و دنیا حل و فصل شود و بتوانیم به آن هدف غایی و نهایی دست پیدا کنیم.

 

یکی از حضار خطاب به احمدی‌نژاد: ۸سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم!

گفتنی است، بخش‌هایی که احمدی‌نژاد از عدالت سخن می‌گفت عموما با واکنش حاضران مواجه می‌شد. یکی از افراد از داخل محوطه مسجد جامع نارمک، خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ۸ سال رئیس‌جمهور بودی و عدالتت را دیدیم، دیگر تو سخن از عدالت نگو. سهام عدالتت را هم دیدیم که چگونه میان مردم توزیع کردی.

 

نکته جالب توجه در مراسم مسجد جامع نارمک این بود که فضای فوق امنیتی در خیابان سمنگان و خیابان چمن غربی سنگینی می‌کرد و تعجب همه رهگذران را برانگیخته بود.

 

شرکت‌کنندگان در مراسم نیز قبل از ورود به مسجد توسط تعدادی جوان کم سن و سال بازرسی می‌شدند.

 

یکی از مسئولان مسجد جامع نارمک، پیش از آغاز سخنرانی احمدی‌نژاد در اظهاراتی گفت: ۱۴ سال قبل مسجد جامع نارمک با مشکلات عدیده مالی روبه‌رو بود، اما آقای احمدی‌نژاد لطف کردند و یک‌میلیون تومان را برای کمک به ما اختصاص دادند که در آن دوره این مبلغ پول بسیار زیاد بود.

 
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۲۲ دیدگاه

 1. در نمازم قبله ، گاهي پشت و روست کافر عشقم ، مسلمان نيز هم

  چطور جرات می کنی از علی به خاطر اهداف شومی که در سر داری استفاده کنی ؟
  تو اگه یه ذره به اخلاقی که حضرت علی داشت اعتقاد داشتی ..در ان مناظره های کذائی با بگم بگم جو مملکت رو متشنج نمی کردی و وقتی برنده شدی ..مردم ایران رو خس و خاشاک خطاب نمی کردی …

  به خدا اگه دوباره بخوان به این صلاحیت بدند من چون کاری و اعتراضی نمی تونم بکنم ..خودمو می کشم تا دیگه در دورانی که ایشون رئیس مملکت باشند زندگی نکنم

  • خدا نکنه کشتن چیه بعد اعتراض به این میتونی بکنی

  • این سری بیاد فاتحه مملکت رو باید خوند…..نابود میشیم…بدون حرکت کوچکی از امریکا واسرائیل…

  • الهه...شاهرود

   نگف ک من مث امام علی هستم…سر مسکن مهر چقد اشتغالزایی شد برا کارگرا تا درو پنجره ساز و شغل های اینچنینینی ک ب چشم شاید نیان ولی الان چی همچی رکود و خوابیده…خودشو امام علی ندونسته…سیره اهل بیت و دغدغه هاشونو گفته و باید واس مدیریت انسانی از امام علی پیشه بگیریم..اینقد رو کج فهمیاتون پافشاری نکنید

   • چرا نگفت۵۷ درصد درامد نفت رو چیکار کرد؟
    چرا نگفت تورم را چرا این همه بالا برد؟
    چرا از بیکاری وکسری بودجه صحبت نکرد؟
    چرا مسکن مهر طرحش ناقص ماند؟
    چرا نگفت یک دلیل بدبختی ما زا نظر اقتصاددانان همین مسکن مهر بود؟
    چرا از کسری بودجه با درامد سرشار نفت صحبت نکرد؟
    چرا از افزایش قیمت مسکن ودلار و…در دوره ۸سالش صحبت نکرد؟
    چرا ار اختلاس های چندهزار میلیاردی صحبت نکرد؟
    چرا از بین بردن خودکفایی در گندم وشکر که دوره خاتمی بوجود اومد و ودوره خودش از بین رفت صحبت نکرد؟
    چرا از رفتارهای غیر عادی دردوره ۸ساله اش صحبت نکرد ؟
    و…..
    که کج فهمانی مثل شما جوابی ندارید بدهید.

    • الهه...شاهرود

     واس خاطر اینه ک جواب ابلهان خاموشیست…تو همچنان رو کج فهمیت پافشاری کن

    • بعضی موقع خاموشی فقط سکوت در برابر ابلهان نیست….
     چون جوابی ندارند سکوت میکنند….
     جواب نداری بدی پناه بردی به ضرب المثل راست فهم…خخخخخ

   • هیچکسی از مراجع تقلید بگیر تا مسئولان مملکتی…قنبر غلام امام علی نمیشوند چر برسد به خود امام علی ….

    • لرسو تو همون کسی هستی که نمی دونستی رکو د چی هست درسته ؟
     حالا یه سوال کسی که ابتداییترین مسائل اقتصادی رو بلد نیست چطور به خودش جرات میده درباره رفتار یه رئیس جمهور نظر بده ؟

    • بله دکتر ابوالفضل احمدی نژاد….
     تو این سایت کسی چیزی نمیدونه…فقط شما میدونید….
     ما بی سوادیم

   • ۲۵ کیلومتر خارج از شهر برای شهر ما مسکن مهر ایجاد کردند بدون اینکه نظارت درستی بشه و خونه همه بی کیفیت بود، سد گتوند رو ساختن که الان ابش شوره و نمیشه ازش استفاده کرد هزینه نگه داریشم زیاده ابشم نمیشه تخلیه کرد ،رو دریاچه نیمه جون ارومیه پل زدن که باعث شد کاملا بمیره و احتمال برگشتش کم باشه و حالا همه موندن حجم عظیمی از نمک رو کجا بریزن اب دو طرف پل خشک شده،یارانه رو هم که چی بگم عوض ۴۵ تومن در ماه میشد مال ی شهرو فقط یک ماه جم کرد و ی کارخونه درست و حسابی زد برای رفع بیکاری جوونها و یا بیمارستان احداث کرد
    میشه کسی جوابهای منو بده ایا احداث سد و ساخت پل و مسکن مهر و یارانه تونست کمک اساسی به ما بکنه و مرهمی باشه؟؟؟ایا اینجور با یک دریاچه خشک و یک سد اب شور و خونه های نیمه کاره وو بیکیفیت و یارانه ایی که میشه ازش مفید استفاده کرد گه اینها فقط سوالهای منه تونسته کمک کنه؟؟؟؟

    • مسکن مهر قم که امکاناتی نداره و حداقل ۳۰دقیقه با داخل شهر فاصله داره…اگرباتاکسی بیای….چون در این پروژها بخور بخوره نمیشه ازش گذشت…همین سدهای زیاد این خشکی را اورد برای مملکت.مثل سد گتوند که موقع ساختنش یک ذره تفکر نبوده.

   • خانم الهه کسی که روی کج فهمی دیگران پافشاری داره خودش بیشترازدیگران کج فهمه مگراینکه خدا یامعصوم باشه!
    من خودم مثل خیلی دیگه ازاین مردم هر دودوره به احمدی نزادرای دادم ودوره بعدهم به روحانی نه چپیم نه راستی نه اصلاح طلب نه اصولگرا ونه موافق این سیاسیت بازیهای کثیف،ومیدونم ومیبینم که مثل من توی این جامعه زیادن ولی الان من وخیلی های دیگه به این نتیجه رسیدیم که اینابه اسم خدمتگذاری وشعارهای آبدوغ خیاری دیگه فقط میان که مایه خودشون وهفت نسل بعدشون روببندن رونه دلشون برای من سوخته نه برای تو ونه برای قشرغالب این جامعه که متوسط وروبه پائین هست ودرفقروبدبختی وفساددست وپامیزنن!اینا فقط دارن حق بیت امال روچپاولوغارت میکنن همین وبس،دلت روبه این وعده ها وآمارهای الکی ودروغین وحرفای ریاکارانه خوش نکن،درضمن تاوقتی دلمون به امثال اینهاخوشه وبه این امیدباشیم که اینانجاتمون بدن خداهم امرمون روبه هیمنا وامثال ایناواگذارمیکنه هرموقع همگی یکدل ویک صدا امیدمون روازهمه جابریدیم وطالب واقعی آقاامام زمان(عج)شدیم وایشون روتنهامنجی ودادرس دونستیم ظهوراتفاق خواهدافتاد،اللهم عجل لولیک الفرج

  • قرتتتتتتتتتتت

 2. حنات دیگه رنگی نداره رییسپاک دست ترین دولت تاریخ بشریت

 3. الانه که دعواها شروع بشه یکی بگه خاتمی یکی بگه احمدی یکی بگه دسته کلید یکی بگه شاه کلید (غمگین) (غمگین) (غمگین) (غمگین)

 4. تمام فکرو ذکر مسئولا شده امریکا اسرائیل و فلسطین لبنان.جمعش کنین بابا خودتون زدین به خاب ک مردم دارن به چه فلاکتی زندگی میکنن.اصلو ول کردن فرعو چسبیدن به ما چه ک امریکا اسرایل چکار میکنه شما اگه مردین به فکر جوونا باشین ک با مدرک فوق لیسناس و دکترا بیکار تو خونن به کاری با پونصد هزار تومن راضین

 5. نمیدونم به چ پایه و اساسی اینو تو سیاست راه دادن…یکی نیس بگه آخه دزد بی همه چیز ما هشت سال کم تاوان بلوفو گافای بی موردتو ندادیم الانم ک هیچ اختیاری نداری بازم داری قمپز در میکنی…

 6. محمود!… غلاف کن !

 7. باز این اقا افاضه فضل کردن و بحثا شروع شد (بغض) (بغض) (بغض)

  تو همین نارمک فرمودن بیایین گوجه از محله ما بخرین ارزونه
  با اون نیش بازش (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا)

 8. اه اه اه اه باز این شیرین عقل اومد (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) بابا لامصب تو سیرمونی نداری؟؟؟بسه دیگه ام الفساد خائن

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)