بریده شدن پلک نوزاد توسط پزشک جراح+عکس


 نوزاد

 

این بار به علت نامعلومی در حین عمل سزارین، تیغ جراحی پلک نوزاد در حال تولد را بریده؛ بر اساس خبرهای منتشرشده در فضای مجازی پس از این حادثه نوزاد بدون هیچ‌گونه مسئولیتی به خانواده‌اش تحویل داده شده است.

خبرهای تایید نشده حاکی از این است که جراحان بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی فیض اصفهان، این بریدگی را حین عمل سزارین تشخیص داده و عمل جراحی بر روی این نوزاد انجام گرفته است.

هرچند بر اساس پیگیری‌ها در اصفهان صحت این خبر به صورت کلی تأیید شده، اما هنوز هیچ‌یک از مسئولان شهرستان نطنز و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حاضر به پاسخگویی دقیق دراین‌باره نشده‌اند.

حسن شاهون، رئیس شبکه بهداشت و درمان نطنز با اشاره به انتشار اخبار این حادثه در فضای مجازی گفت: در اخبار منتشرشده در فضای مجازی گفته‌شده که این اتفاق بر اساس بی‌دقتی جراح رخ داده، درحالی‌که موقعیت جنین در رحم مادر مشخص نیست و سونوگرافی قبل از زایمان نیز اطلاعات خاصی دراین‌باره ارائه نمی‌دهد.

وی ادامه داد: کسانی که هیچ تخصصی در زمینه زایمان ندارند چگونه به این نتیجه رسیده‌اند که بی‌دقتی جراح باعث این اتفاق شده است.

مسئولان شهرستان نطنز در این گفت‌وگو تنها به همین مقدار توضیح بسنده کرده و با بیان اینکه مسئولان بهداشت شهرستان حق مصاحبه ندارند خواستار پیگیری این موضوع از طریق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شدند.

در همین زمینه، محمدرضا ابراهیمی، معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: هنوز اطلاعاتی درباره این موضوع در دست نیست و پس از پیگیری از شبکه درمان و بهداشت نطنز و بیمارستان فیض اصفهان اگر موضوعی بود آن را بیان خواهیم کرد.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۴ دیدگاه

 1. اخریش نیست همچنان ادامه داره (عصبانی) (عصبانی)

  دارن رکورد میزنن واسه گینس (زبون) (زبون) (زبون) (زبون)

 2. این سومین حادثه اتفاق افتاده در سه ماه اخیر ،
  اگه پزشکان یا پرستاران جامعه یا یک بیمارستان واقعا مشکلی دارند ، وزارت بهداشت باید وضعشون مشخص کنند .
  مسئولیت پذیری یا قبول کنند یا نکنند .
  چرا در کشورهای حتی از ایران عقب افتاده چنین اتفاقاتی نمیفته ؟؟!!!!!
  به نظرم العین بالعین تنها راه حل است ، باید قصاص بشه ، این اشتباه نیست واقعا افتضاحه .
  و به نظرم اگه جراح از خودش دفاع نکرده ، یا همین مسأله برای جامعه توضیح نداده ، پلک چشم همان جراح باید با تیغ بریده بشه .

 3. سمانه از مشهد

  دیگه شورشو درآوردن.وقتی نظارتی نباشه مسئولیت پذیری هم وجود نداره.

 4. ناصر از قدیم

  سمانه بهترین و مجهزترین بیمارستان مشهد اسمش چیه؟؟ (چونه خاروندن) (چونه خاروندن)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)