ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

http://morahem.com/majale/wp-content/uploads/2016/10/566520.jpg

 

وزیر خارجه ترکیه از آمادگی کشورش برای میانجیگری میان عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران به منظور از سر گیری روابط خبر داد.

به گزارش مراحم به نقل از روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر همتای عربستانی خود در پایان نشست وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه در ریاض اعلام کرد که آنکارا آماده میانجیگری میان عربستان و ایران در صورت طرح چنین درخواستی از سوی طرفین است.

ترکیه آماده میانجیگری میان عربستان و ایران است

چاووش اوغلو درباره بحران سوریه نیز اظهار داشت: عادی سازی روابط (ترکیه) با روسیه به معنای تغییر موضع ما در قبال سوریه و بشار اسد رئیس جمهور این کشور نیست… و ما خواهان ایفای نقش مثبت مسکو در حلب هستیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که ما (در نشست شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه) اوضاع عراق و اقدامات اتخاذ شده در موصل را مورد بررسی قرار دادیم و این اهالی موصل هستند که باید شهرشان را از دست داعش نجات دهند و نباید این ماموریت را به نیروهای بسیج مردمی عراق(حشدالشعبی) واگذار کنند.
 
چاووش اوغلو همچنین از سفر قریب الوقوع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به عربستان سعودی خبر داد و اعلام کرد که تاریخ این سفر بعدا اعلام خواهد شد.✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۲ دیدگاه

 1. سرباز جنگ جهانی2

  عالی درودبرعربستان

  • مزدور بی جیره و مواجب که میگن دقیقا همین تویی !

   عربستان و ترکیه جفتشون برن به اسفل السافلین که دستشون آغشته به خون بچه های بی گناه توی یمن و عرق و سوریه است؛ بالاخره به زودی تقاص این خونها رو به سختی پس میدن .

  • مزدور بی جیره و مواجب که میگن دقیقا همین تویی !

   عربستان و ترکیه جفتشون برن به اسفل السافلین که دستشون آغشته به خون بچه های بی گناه توی یمن و عراق و سوریه است؛ بالاخره به زودی تقاص این خونها رو به سختی پس میدن .

  • این مملکت جای وهابی های وطن فروشی مثل تو نیست ! گمشو به همون عربستان

 2. تو رو خدا میانجیگری نکن تازه از شر این عربهای سوسمار خوار وهابی راحت شدیم . ما نیازی به ارتباط با عرعرستان نداریم .

 3. سرباز جنگ جهانی2

  من یه سوال از مدیر مراحم دارم مگه توی قوانیین نگفتین کاربر حق ندار به کاربر دیگری اهانت کنه من نظر شخصی خودم را بیان کردم درعوض توهین شنیدم به نظرم قوانیین کشک (عصبانی) (عصبانی) (عصبانی)

  • تو بر مبنای هر قانون انسانی و اخلاقی از محدوده انسانیت خارجی و وجودت توهینه به بشریت که جدی یا شوخی داری حمایت میکنی از رژیمی که دستش به خون زن و بچه بی گناه آلوده است دوست دارم بدونم اگر خانواده خودتم خرید وفروش کنن یا جلوی چشمت سلاخی کنن یا اتیش بزنن زنده زنده زنده بازم از این خوشمزه بازیا درمیاری یا تا آخر عمرت بی مزه گی و مسخرگی از یادت میره ؟!!!

 4. سرباز جنگ جهانی2

  یمن حقشه

 5. بهناز.آبادان

  نیازی به میانجی گری نیست..تازه از شر این وهابیا داریم راحت میشیم و داریم یاد میگیریم خدا فقط توی عربستان نیست که بریم اونجا رو آباد کنیم ..توی کشور خودمون پولمون رو به نیت قربت الی الله خرج نیازمندا میکنیم بدون هیچگونه حادثه منا..اونا هم دو جهل و نادانی و کج فهمی خوش باشن.

 6. چه غلطا (شاکی بودن)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)