درخواست عجیب فدراسیون فوتبال ایران از فیفا

درخواست فدراسیون فوتبال ایران از فیفا برای بازی نکردن در شب قدر

فدراسیون فوتبال که تجربه خوبی در زمینه فشارهای مربوط به برگزاری بازی با کره جنوبی در روز تاسوعا نداشت،نامه ای به فیفا فرستاده تا شاید بتواند تاریخ مسابقه با ازبکستان را تغییر بدهد.

گاف بزرگ فدراسیون فوتبال برای تعویق بازی در شب قدر

فدراسیون فوتبال برای تغییر زمان برگزاری بازی برگشت ایران ازبکستان دست به کار شد. بعد از حاشیه ها و سر و صداهایی که به خاطر برگزاری بازی ایران و کره در عصر تاسورا به وجود آمد، یک دفعه این بحث مطرح شد که بازی برگشت تیم ملی مقابل ازبکستان، شب قدر برگزار می شود. فدراسیون فوتبال هم که دوست نداشت دوباره هدف انتقادات جریان های مختلف قرار بگیرد دست به کار شده تا هر طور شده تاریخ این بازی را عوض کند و حتی برای این کار دست به دامان وزارت امور خارجه هم شد.

حتما در جریان هستید که بازی برگشت ایران و اربکستان قرار است غروب سه شنبه ۲۳ خرداد ۹۶ در ورزشگاه آزادی برگزار شود؛ تاریخی که با ۱۸رمضان یعنی شب ضربت خوردن امام اول شیعیان و البته یکی از شب های قدر مصادف شده است.

در همین راستا فدراسیون فوتبال که اصلا تجربه خوبی در زمینه فشارهای مربوط به برگزاری بازی با کره جنوبی در روز تاسوعا نداشت، از همین حالا نامه ای به فیفا فرستاده تا شاید بتواند تاریخ مسابقه با ازبکستان را تغییر بدهد.

%image_alt%

فدراسیون فوتبال خواهان تغییر زمان بازی ایران و ازبکستان شد

بدیهی است که امکان جا به جایی گسترده تاریخ بازی وجود ندارد و اگر هم فیفا با درخواست ایران موافقت کند، تغییر احتمالی بازی نهایتا ۲۴ ساعته خواهد بود.

اما نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد و مغفول مانده آن است که هنوز روز اول ماه رمضان مشخص نیست و ممکن است آنچه الان در تقویم سال آینده به چشم می خورد، دقیق نباشد و با ۲۴ ساعت تغییر همراه شود.

حالا بیایید فرض کنیم فیفا بازی را یک روز عقب بیندازد و بعد روز اول ماه رمضان هم ۲۴ ساعت از چیزی که الان پیش بینی می شود دیرتر باشد. به این ترتیب ممکن است بازی به خودی خود در شب قدر نباشد، اما ما با درخواست تغییرمان، بازی را مصادف با شب قدر کنیم!

بنابراین لازم است هر درخواست تغییری، سنجیده و دقیق باشد و کار را از چیزی که هست بدتر نکند.

 
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۲ دیدگاه

  1. چه جالب من فکر میکردم این گمانه زنی را که ماه را دیر یا زود ببینند را من فقط بهش فکر کردم (شکلک) جداََ اگر مثل همین عصر تاسوعا باشه خیلی هم خوبه که همه دنیا با شریعت شیعه آشنا میشه و کفر عربستانی ها در میاد

  2. مسئولین که مدعی بودند تماشاگران در تاسوعا حماسه آفریدن و عربستان عصبانیه و کلی حرف دیگه. چقدر زود فراموش کردن.
    ما همدوست داریم تاریخ بازی عوض بشه تا دوباره اون منظره تمام سیاه دلگیر رو نبینیم ولی تغییر زمان بازی ممکن نیست. در تقویم فیفا زمان بازیها حدود پنج سال قبل از بازی تنظیم میشه و با توجه به اینکه تقویم قمری یکی از بی دقت ترین تقویمهای دنیا هست و حتی یک ماه قبل از بازی هم نمیشه فهمید بازی در چه روزی از تقویم قمری برگزار میشه بهتره دست از ضایع کردن خودشون بردارن.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)