جزئیات پرونده فساد اخلاقی احسان حدادی +عکس

ماجرای فساد اخلاقی احسان حدادی,جزئیات فساد اخلاقی احسان حدادی,جرم احسان حدادی
ماجرای فساد اخلاقی احسان حدادی,جزئیات فساد اخلاقی احسان حدادی,جرم احسان حدادی

 

صمدخرمشاهی،‌ وکیل شاکی پرونده فساد اخلاقی حدادی، پرتابگر دیسک می‌گوید، اگر احسان به ایران نیاید، وثیقه‌اش را به اجرا می‌گذاریم.

هفته‌نامه تماشاگران امروز نوشت: «یک هفته دیگر هم گذشت ولی باز هم از احسان حدادی خبری نیست. بعضی، از اجرای قطعی حکم او خبر می‌دهند و بعضی هم مصر هستند که حدادی برای فرار از اجرای حکم دیگر به ایران برنمی‌گردد. با توجه به حد ۱۰۰ شلاقی که برای او در نظر گرفته شده، این احتمال دوم کم‌کم به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود.

مجله مراحم؛ حدادی قبل از این که در بازی‌های المپیک شرکت کند، درگیر یک پرونده فساد اخلاقی شد. هر چند سعی مسوولان ورزش و خانواده او این بود که این موضوع رسانه‌ای نشود اما حضور او در دادگاه از چشم نمایندگان رسانه‌ها دور نماند. همان قبل المپیک حکم صادر شد و قرار این بود که حدادی به یکی از شهرهای دورافتاده تبعید شود اما نزدیک بودن المپیک و این که حدادی شانس مدال است، کمیته ملی المپیک را مجاب کرد تا پادرمیانی کند و اجرای حکم به بعد از المپیک موکول شود. اما حدادی در همان دور اول مسابقات پرتاب دیسک حذف شد و تنها بحثی که بعد از این شکست شد، بهانه‌ای بود که آورده بود: زانویش مصدوم بوده، یک روز در میان ۶۵ آمپول تزریق می‌کرده و به خاطر همین نتوانسته پرتاب خوبی داشته باشد. چند روزی هم درگیری‌ها این بود که می‌شود به یک نفر این همه آمپول تزریق کرد یا نه که البته نظر پزشکی نه بود. شاکی حدادی منتظر بود که او با ورزشکارانی که مسابقات‌شان در همان هفته اول به پایان رسیده بود، به ایران برگردد اما هنوز خبری از او نشده و به نظر می‌رسد شاکی او هم از بازگشت حدادی ناامید شده است.

 

ماجرای فساد اخلاقی احسان حدادی,جزئیات فساد اخلاقی احسان حدادی,جرم احسان حدادی

 

صمد خرمشاهی، وکیل شاکی پرونده احسان حدادی به «تماشاگران امروز» می‌گوید، اگر او روزهای آینده به ایران نیاید،‌ وثیقه سنگینی که دارد، ضبط می‌شود.

متن این پرسش و پاسخ در زیر می‌آید:

بازگشت احسان حدادی به ایران و اجرای حکمش با مشکل روبه‌رو شده، شما اقدامی کرده‌اید؟
این که او به ایران برمی‌گردد یا نه، من نمی‌دانم. این بستگی به تصمیم شخصی خودش دارد. از ابتدا که این موضوع پیش آمد ما دوست نداشتیم علنی شود. به هر حال این شخص قهرمان ملی است و مدال گرفته. شخصیت شناخته‌شده‌ای‌ است و با وجود مسائلی که پیش آمده بود، نمی‌خواستیم اتفاقاتی بیفتد که شخصیتش خدشه‌دار شود اما متاسفانه با راهنمایی‌های غلطی که شد، ایشان مسائلی را عنوان کردند که با واقعیت یکی نبود. ما سفارش‌ها و توصیه‌هایی هم داشتیم که موضوع به نحو مطلوب حل و فصل شود ولی متاسفانه باز هم راهنمایی‌های غلط این اجازه را نداد و در نهایت ایشان محکوم شد.

بعضی‌ها نظرشان این بود که تبعید در مقابل جرمی که اتفاق افتاده، حکم خیلی سنگینی نیست.
نه اصلا این طور نیست. مجازات در ارتباط با افراد مختلف می‌تواند با برخوردهای مختلفی همراه باشد. برای یک فرد بزهکار یا بی‌نام و نشان تبعید می‌تواند حکم سبکی باشد و فرد بتواند ۱۰ سال هم راحت در تبعید زندگی کند اما برای شخصی که نیاز دارد در محل اصلی زندگی‌اش باشد و فعالیت کند، یک روز تبعید هم سخت است. مراجعه روزانه به نیروی انتظامی و معرفی، برای کسی که مشغله و اسم و رسم مهمی دارد، سخت است.

می‌گویند جرم اصلی را دوست احسان مرتکب شده. متهم ردیف اول اوست و محکومیتش سنگین‌تر است.
نه. متهم ردیف اول احسان است و در شکایت اولیه هم شخص مورد نظر، او بوده. در دادنامه به عنوان متهم ردیف اول از او نام برده شد. البته محکومیت احسان و دوستش یکسان است.

محکومیت فقط تبعید است؟
نه ۱۰۰ ضربه شلاق هم هست و مجازات حدی است.

این ضربات شلاق قابل تبدیل به پول هست؟
نه نیست. ضربات باید زده شود. البته خود تبعید هم حکم سبکی نیست. احسان با ضمانت آزاد شده و دستور موقت گرفته‌اند که حکم اجرا نشود. به نظر من او از نظر روحی به هم ریخته بود و به همین دلیل نتوانست در بازی‌های المپیک هم افتخارات گذشته را تکرار کند.

نگران اجرای حکم شلاق نیستید؟ همان‌طور که گفتید احسان چهره‌ ملی است و خدشه‌دار شدن این چهره شاید به نفع شما و موکل‌تان نباشد. راه دیگری برای مجازات نبود؟
بحث این است که احساسات موکل من هم جریحه‌دار شده. کسانی که تجربه این اتفاق را داشته‌اند، می‌دانند که موکل من چه شرایطی را پشت سر گذاشته و چه وضعیت ناگواری داشته. در این جرائم حداکثر مجازات اعدام است. اگر مسائلی ثابت می‌شد، بعید نبود این پرونده هم حکم اعدام بگیرد. در این جرائم قانون‌گذار برای کسی تبعیض قائل نمی‌شود. شاید مجری قانون با توجه به شرایطی که جرم اتفاق افتاده و شخصیت مجرم تخفیفی داده باشد اما تبعیض وجود ندارد.

الان احسان نیست و اجرای حکم چه می‌شود؟
از لحاظ قانونی ضامن دارد. وثیقه سپرده‌اند. ضامن اخطار می‌گیرد و باید حاضر شود. اجرای احکام مقرراتی دارد. این طور نیست که نباشد و حکم اجرا نشود.

پدر احسان هفته پیش به «تماشاگران‌امروز» گفته بود حکم بدوی است و آنها فرصت تجدیدنظر دارند.
نه اصلا این طور نیست. حکم قطعی است و حتی تایید هم شده است.

«تماشاگران امروز» با وکیلی هم صحبت کرده بود. نظر او این بود که با توجه به این که جرم اخلاقی است و حکم تبعید هم سنگین نیست، می‌شود از طریق مراجع بین‌المللی احسان را به ایران برگرداند. سخت‌گیری‌ها فقط روی حکم‌هایی مثل اعدام و شلاق است.
این یک حکم داخلی و مربوط به یک بحث خصوصی است. به نظر نمی‌آید که مراجع بین‌المللی بخواهند دخالت کنند. حتی برای برگرداندن احسان به ایران هم نیازی نیست از این مراجع کمک گرفت. وثیقه سنگینی گذاشته و این وثیقه ضبط می‌شود. احسان شرایطش را دارد و می‌تواند بدون مشکل در آمریکا زندگی کند.

وثیقه به نفع موکل شما ضبط می‌شود؟
نه به نفع دولت.

می‌توانید بگویید مبلغ وثیقه چقدر است؟
نه. ولی این را بدانید که مبلغ سنگینی است.

گفته شد که موکل شما برای حل موضوع پیشنهاد داده بود احسان مبلغی را پرداخت کند.
آدرس اشتباه همین است. موکل من به هیچ عنوان حاضر نبود پولی بگیرد. اطرافیان و دوستان ایشان مسائلی را مطرح کردند که با واقعیت منطبق نبود. موکل من هم به قدری ضربه روحی سنگینی خورده بود که حاضر نبود شکایت را با پول معاوضه کند. آنها حتی به موکل هم تهمت ناروا زدند و گفتند که او می‌خواسته اخاذی کند. اگر موکل من پیشنهاد پول داده بود و قصدش اخاذی بود، محکومیتی هم در کار نبود. موکل من نمی‌خواست این موضوع در این حد بازتاب داشته باشد و نظرش این بود که مساله بین خودمان حل و فصل شود ولی در شرایطی که وضعیت روحی خوبی نداشت، به او تهمت ناروا هم زدند.

شما می‌گویید پیشنهاد مالی در کار نبوده، نظر شما و موکلتان برای حل موضوع چه بود؟
مسائلی هست که نمی‌شود مطرح کرد. من یا هر وکیل دیگری وظیفه داریم در جهت احقاق حقوق موکل کار کنیم اما این را هم به یاد داریم که می‌شود بین دو طرف رفاقت و گذشت برقرار شود. معمولا قاضی دادگاه هم طرفین را به صلح دعوت می‌کند. به هر حال شخصیت ورزشی ایشان هم تاثیرگذار بود ولی متاسفانه در همان مراحل اولیه ذهن‌شان را خراب کردند و حتی حاضر نشدند اتهام را بپذیرند. الان هم دوست نداریم شخصیت ملی کشور تابعیت کشور دیگری را بگیرد و سرمایه ما از دست برود.

وظیفه اجرای احکام هم این است که حکم را اجرا کند. قانون برای همه یکسان صادر می‌شود. وقتی حکمی صادر می‌شود نباید تبعیضی قائل شوند و قوه قضاییه باید در اجرا قاطعیت داشته باشد. اگر خلاف این اتفاق بیافتد، قاطعیت قوه قضاییه زیر سوال می‌رود.
خوشبختانه اجرای احکام تا به امروز اهمالی نکرده و بنده هم به عنوان وکیل تکلیف خودم می‌دانم که موضوع را پیگیری کنم.

وضعیت موکل‌تان چطور است؟
ضربه روحی سنگینی خورده. یک مدت تعادل روحی‌اش را از دست داده بود. از نظر روحی مشکلات زیادی داشت. شوک شده بود. به هر حال الان نمی‌توانم بگویم خوب است یا نه. هنوز مشکل دارد.

پشیمان نیست که چرا تحت‌ تاثیر اسم احسان با او در ارتباط بوده؟
نمی‌دانم این را باید از خودش بپرسید.

می‌شود با خودش صحبت کرد؟
فعلا نمی‌تواند صحبت کند. شرایط خوبی ندارد.

 

عکس احسان حدادی و همسرش,عکس همسر احسان حدادی
عکس احسان حدادی و همسرش,عکس همسر احسان حدادی✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۳۲ دیدگاه

 1. مهرداد از کرمان

  بگو چرا مردک این بار پرتابش افتضاح بود دیگه نایی نداشته طفلک ولی حیفش خودشو خراب کرد (چونه خاروندن)

  • ماجرا چی بوده مهرداد؟مگه چیکار کرده؟ (چونه خاروندن)

   • مهرداد از کرمان

    پاشو از گلیمش بیشتر دراز کرده . (ضایع شدن) میگن دست گل به آب داده . (ضایع شدن) اصلا ولش کن بزن شبکه نسیم بیبینیم فیلم چی داره (سوت)

    • خودم یه چیزایی فهمیدم ولی نه کامل (غمگین) ولش کن بابا بزار الان میزنم pmc به موزیک ویدئوهاشون بخندیم (شادی)

    • مهرداد از کرمان

     صداش و ببند خودم لبخونی کنم برات (کلاه)

    • جدی؟پس صب کن من برم اون دامن گل گلی و او تی شرت گل گلیمو بیارم وسایل آریشم بیارم خوشکلت کنم دابسمش بسازیم بفرستیم واسه مراحم (تماشا)

    • مهرداد از کرمان

     باشه برو بیار (ضایع شدن) یعنی من میشم تو تو میشی من (چشمک) آقا زود باش نوشته بعدی شمایی زاده هسته (خنده زیاد) خوب شروع میکنیم الو یک دو سه (امشب دل من هوس رطب کرده *عاشق شده از عشق تو تب کرده*………….) حالا با هم I love you moraham

    • مهرداد موزیک ویدئو یه دختر دارم شاه نداره واسه شماعی زاده رو دیدی برو ببین خیلی باحاله مخصوصن اون جاییش که میگه واسه پسر کوچیکترش (نگاه) دوباره بسازیم باشه؟ بیا این چادر گل گلی رو سرت کن کاش صورتو صیقل نداده بودی بامزه میشدی حالا پاشو اون پیژامه راه راهتو بیار واسه من خودم تنبلیم میاد پاشو قربونش برم یه چایی هم بریز بیار ببینم دومادی شدی تو آشپزخونه ای اون ظرفا رو هم بشور زیره غذا رو هم کم کن درد و بلاش بخوره تو سر این کنترل یکم تخمه هم بیار مرسیییی (نگاه)

    • این کامنت الان چه ربطی با موضوع احسان حدادی داره؟؟؟

     بازم دم مراحم گرم این کامنتها رو درج میکنه

    • داش رضا دهه شصتیه بجون خودم کاملن از خشک بودنش و منطقی بودنش معلومه حالا اون کامنتای مربوط به پیج چقد به دانشت اضافه کرده رضا؟؟ میخوای از مراحم تعریف کنی به ما گیر نده اتفاقن یکی دفعه اول بیاد تو سایت میگه به به عجب کاربرای باحال و صمیمی ای داره اینجا دروغ میگم مراحم؟؟ (کلاه)

    • چی شد؟؟!! چرا ساعت کامنت رضا عوض شد؟؟ ۱۰:۲۱ بود فک کنم (چونه خاروندن) (چونه خاروندن)

    • بستگی به ساعت کامپیوتر خودت داره

    • مهرداد از کرمان

     نه موزیک ویدئو شو ندیدم ولی میرم میبینم فقط به خاطر تو . (عشق) تو که داری با این خرده فرمایشاتت عزیزم رسما عروسمون میکنی تا دوماد آبجی (خنده زیاد) حالا طفزه نرو پاشو نوبت توئه این پیژامه اینم زیرپوش موهاتم قشنگ ببند بیا جلو با ماژیک یک سبیل داش مشتیم برات بذارم حالا با مزیک ویدئو بحدی بنال (تماشا)

    • اینکه رضا کی کامنت گذاشته چه ربطی به ساعت کامپیوتر من داره؟ ساعت همه مون طبق ساعت سایت ثبت میشه.

    • دیدی؟نه داداشی تو دوماد میشی کمک دادن به خانومت تو کارای خونه ثواب (صواب) داره …. نه دیگه بسه باشه دفعه بعد الان جم سریال داره میخوام ببینم پسره آخرش فهمید دوست دخترش بهش وفادار نیست یا نه.

    • مهرداد از کرمان

     دیدم جالب بود قدیمیه باید از نو بسازیمش (ضایع شدن) (عشق) راستی کامنت بالایی که گذاشتم یکم بینزاکتی بود ببخش درست همینطور که ثبت شد دوباره خوندمش از گذاشتنش پشیمون شدم آبجی (بی تقصیر) ، مثلا میخواستم متنوع باشم خراب شد قصه اش مثل اون مغازه داری میمونه که دوست داره همه نوع جنسی توی مغازش باشه که طرفش مجبور نشه بره جایه دیگه ولی در کل ببخش از دستم در رفت

    • آره خیلیم بینزاکتی بود من فقط وقتی عصبانی میشم که کسی تحقیرم کنه یا بهم توهین کنه (عصبانی) واکنش نشون ندادم چون نخواستم ناراحتت کنم (قهر) میبخشمت چون برام عزیزی ولی داداشی جونم من هیچوقت سراغ هیچکس دیگه ای نمیرم چون بودنم تو مراحم فقط برای پر کردن وقتمه و نه چیزه دیگه ای همین الان اگه بگی تمومش کنیم قسم میخورم به هر کی تو گفتی دیگه هیچوقت توی مراحم کسی داداش مهرداد برام نمیشه همه کاربرن همینطوری که الان هستن تو شاید اولین و آخرین کسی باشی که انقد بهش اهمیت میدم خودت باش (چشمک)

    • مهرداد از کرمان

     خدا رو شکر طرفم از نظر روحی انعطاف بالایی داره و فهمیدی عمدی نبوده وگرنه عذاب وجدان ولم نمیکرد نمیدونم چرا اینجوری نوشتم اونم برای تو در هر صورت بازم معذرت ، عصر جمعه باید برم. این هفته ای که میاد برام خیلی سخته نه به تو دسترسی دارم نه به ممد اونم ابلاغشو دادن دوباره باید یکشنبه بره مواظب خودت باش ،خیلی دوست دارم (گل)

    • خواهش میکنم عزیزه دله آبجی (گل) باشه ایشالا بسلامتی بری و برگردی توروخدا مواظب خودت باش (دلشکسته) ایشالا آقا ممد هم بسلامتی میرن و برمیگردن …. منم خیلی دوست دارم (ماااچ)

    • مهرداد از کرمان

     نمیدونی چقدر خوشحال شدم (شادی) دمت گرم حالا راحت میرم اعصابم از دیروز خورده دعا یادت نره ساعت یک به بعد (تماشا) خیلی خوشحالم کردی (ماااچ) لحظه های بی تو بودن میگذره اما به سختی

    • یه دیقه مونده به یک حالا یک شد دعا کنم: خدا جونم میدونی که مهرداد برام خیلی عزیزه پس مواظبش باش مهرداد یه هفته امانت دست شما میدونم امانت دار خوبی هستی خیلی هواشو داشته باش ممنون (گل) (تماشا) مهرداد اینم واسه تو اگه بخونیش:
     واسه من آخه مثه تو کی میشه/آخه کی مثه تو پاک و مهربون واسه من مثه فرشته ها میشه/ تو یه احساس عجیبی که برام معنیه سادگی و نجابتی/تو یه احساس قشنگی تو برام،تو برام یه عشقه باشرافتی (عشق)

  • نه به اون مردک گفتنت
   نه به طفلک گفتنت (چونه خاروندن)

   • مهرداد از کرمان

    اول گفتم مردک بعد دیدم بابا دور قبل مدال المپیک آورده خوب نیست شخصیتشو خرد کرد

    • من هم تعجب کردم اینقدر پرتابش خراب بود
     پس بگو رابطه داشته حالا بیشتر نمیدونی گی واسمون

  • چرا بعضی ها قدر خودشون رو نمیدونن
   زود از دور خارج میشن
   احسان حیف کردی خودتو حیف

  • “الان هم دوست نداریم شخصیت ملی کشور تابعیت کشور دیگری را بگیرد و سرمایه ما از دست برود”

   آخه این یارو غیر از سنگ پرت کردن چه هنر دیگه داشته مگه؟

   کدوم سرمایه ؟؟!!

 2. جنبه نداشت
  بی شعور
  تف (کلاه)

 3. بی لیاقت بی ظرفیت
  اشتباه از مردمه که اینارو اینقدر میبرن بالا

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)