جوانترین ورزشکار ۱۳ ساله المپیک ۲۰۱۶

جوان‌ترین ورزشکار المپیک 2016

 

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ریو ۲۰۱۶، گوریکا سینگ شناگر نپالی ۱۳ ساله است که از زلزله جان سالم به در برده است و در حال‌ حاضر نماینده نپال در المپیک است.

جوان‌ترین ورزشکار المپیک ۲۰۱۶، شناگر ۱۳ ساله است. او که در لندن زندگی می‌کند، سال گذشته برای مسابقات داخلی نپال در این کشور حضور داشت و در آن زمان بر اثر زلزله شدید در آن کشور ۹ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

‘سینگ’ درباره زلزله نپال می‌گوید: خیلی وحشتناک بود. ما در طبقه پنجم یک ساختمان بودیم و نتوانستیم فرار کنیم. فقط به مدت ۱۰ دقیقه به زیر زمین پناه بردیم. ما خوش شانس‌تر از خیلی‌های دیگر بودیم. خوشبختانه آن ساختمان نوساز بود و کاملا خراب نشد.

سینگ از دو سالگی در انگلیس زندگی می‌کند، اما در زمان زلزله نپال در این کشور حضور داشته است. بعد از زلزله او سفیر صلح شده و امیدوار است که بتواند برای کشور نپال افتخار کسب کند.

این  ورزشکار جوان‌ نپالی درباره حضور در المپیک می‌گوید: من دوست داشتم که به المپیک بروم، ولی مطمئن نبودم که بتوانم، زیرا خیلی جوان بودم. یک ماه پیش فهمیدم که می‌توانم در المپیک مسابقه بدهم. بسیار شوکه شدم.

سینگ در مسابقه ۱۰۰ متر کرال پشت زنان شرکت می‌کند و رکورد او یک دقیقه و هشت ثانیه و دوازدهم صدم ثانیه است. مسابقه ۱۰۰ متر کرال پشت زنان در روز هشتم آگوست برگزار می‌شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)