سرخط خبرها

حبیب محبیان بعد از آمدن به ایران چه گفت؟

حبیب محبیان بعد از آمدن به ایران چه گفت؟

بخش هایی از مصاحبه مرحوم حبیب محبیان با روزنامه «راه مردم» پس از بازگشت به ایران، به این شرح است:

 
– اوایل انقلاب احساس این بود كه فضای مناسبی برای اجرای موسیقی میسر نیست من هم با شدت علاقه ای كه به كار آهنگ سازی و خواندن داشتم تصمیم به رفتن گرفتم اما باید به جرات بگویم كه متأسفانه آن مدینه فاضله خیالی، 15 سال مرا از علایقم یعنی موسیقی دور و خانه نشین کرد.
 
– حاكمیت نظام با هنر و موسیقی مخالف نیست بلكه با ابتذال و دور شدن از فرهنگ مردم مخالف است.
 
– باور كنید ایران به یك قدرت بلا منازع تبدیل شده است. این باعث فخر ایرانیان است.
 
– متأسفانه هر چند وقت یكبار متوجه می شدم كه فلان خواننده بعد از كسب شهرت در ایران، از كشور خارج شده و به كشورهای دیگر و شبكه های ماهواره ای پناه می برند. من برگشتم تا به آنهایی كه سودای رفتن دارند ثابت كنم كه آنجا خبری نیست هیچ كجای دنیا كشور خود آدم نمی شود.
 
– من هیچگاه به دنبال ابتذال نبوده ام حتی قبل از انقلاب در طول این سی سال هم تلاش كرده ام هیچگاه از معیارهای اصولی موسیقی كلاسیك و فاخر و فرهنگ اصیل ایرانی خارج نشوم بنظرم همیشه نحوه فعالیت من با بقیه متمایز بوده.
 
– شما سابقه كارهای من را ملاحظه كنید. من همیشه و در هر حالتی با عقاید و باورهای خودم زندگی كردم . من این حرف را برای اینكه به ایران آمدم نمی زنم بلكه در طول این سی سال گذشته كارنامه ام كاملا واضح و روشن است.
 
– وقتی كه طی سال های قبل آثاری در مورد رزمندگان، امام علی (ع)، عید غدیر و چندین قطعه مذهبی دیگر كه خواندم، در ایران نبودم كه گفته شود بخاطر اینكه تأییدی بگیرم، آنها را اجرا كرده ام
 

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

2 دیدگاه

 1. إنا لله و إنا إلیه راجعون .خداوند ان شاءالله بیامرزدش.لطفا برای شادی روحش یک صلوات بفرستید یا فاتحه بخونید.یا غفور،یا حبیب،یا ارحم الراحمین (گل)

 2. خاک نوو سرا عوض اینکه چنین کسی رو بها بهش بدن تا جوانهای ما بفهمن اونطرف خبری نیست جوری تشییع و تدفین شد که اینایی که میخاستن برگردن هم نیان…

  این جمله اش
  “متأسفانه هر چند وقت یکبار متوجه می شدم که فلان خواننده بعد از کسب شهرت در ایران، از کشور خارج شده و به کشورهای دیگر و شبکه های ماهواره ای پناه می برند. من برگشتم تا به آنهایی که سودای رفتن دارند ثابت کنم که آنجا خبری نیست هیچ کجای دنیا کشور خود آدم نمی شود”

  قابل توجه اون جوجوهایی که میرن اونطرف و همه جای تن و بدنشون رو نشون میدن که مشهور شن.. عاقا خب بذارید مشهور بشن..عه خب جایی دیگه نمونده که نشون ملت بدن دیگه بذارید مشهور بشن… توروخدا بذارید مشهور شن توروخدا ….

  همیشه میگفتن مهمون حبیب خداست… اما امروز حبیب مهمون خداست…
  روحش شاد و یادش گرامی که بسیاری از خاطرات ما دهه 50 و 60 از صدای نازنین ایشون بود (گل) (گل) (گل)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)