خودکشی سرباز وظیفه در خاش + عکس(۱۸+)

 
 
مشکلات روان شناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان، از جمله عوامل خودکشی سربازان است. البته خودزنی تنها مربوط به پرسنل وظیفه نیست و مواردی از آن در پرسنل پایور مشاهده می‌شود، هرچند آمار بیانگر خودزنی در پرسنل پایور با کمتر از ۱۰ سال خدمت می‌باشد.
 
به گزارش مجله وکیل ملت: مشکلات روانشناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان، از جمله عوامل خودکشی سربازان است.
البته خودزنی تنها مربوط به پرسنل وظیفه نیست و مواردی از آن در پرسنل پایور مشاهده می‌شود، هرچند آمار بیانگر خودزنی در پرسنل پایور با کمتر از ۱۰ سال خدمت می‌باشد.
 
به گزارش وکیل ملت پیش از این معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد خودکشی سربازان وظیفه گفته بود بررسی‌های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک اقدام‌کنندگان به خودکشی، مشکلات شخصی و خانوادگی و اعتیاد بوده است.
وی طی سخنانی در پانزدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران مشکلات روانشناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان را از جمله عوامل خودکشی سربازان بیان داشته بود.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۵ دیدگاه

 1. سمانه از مشهد

  طفلک بیچاره (غمگین)

  • روحش شاد
   سلامتی سه کس
   زندونی و سرباز وبی کس

   • یکی از رفیق های من هم خودکشی کرد و مرد اون بالای دکل سر پست تفنگ را گذاشت زیر چونه اش و شلیک کرد بعدش هم از بالای دکل افتاده پایین میدونی چرا چون که ……………………………………
    اگر بگیم که زبونمون میسوزه اگر هم نگیم که مغز استخونم میسوزه اما بگذار نگفته بمونه

  • تو خدمت بودم ۷ نفر خودکشی کردند که ۳ نفرشون مردند متاسفانه.

 2. هوای آزادی...

  ای خدااااااااااا…آخه بدبخت تو جوون بودی واسه چی اینکارو کردی؟؟؟…خدایاااااا (گریه) (گریه) (گریه) (گریه)

 3. تو زمان سربازی منم یکی خودکشی کرد (بغض) (بغض) (بغض) (بغض)

 4. به فکر دل مادرت نبودی؟ (دلشکسته)
  خدا به خانوادش صبر بده….

 5. حالا مشکلات گفته شده به کنار و مثلا درست….واقعا یه سربازُ باید از هر نظر ساپورت کرد ماهی چند هزار تومن تو شهر غریب اونم مرز….اخه انصافه!!!!؟؟؟این بچه ها باید تیم پزشکی و مشاور و.. همراهشون تو اردوگاهها باشه…یدونه اسلحه یه خشاب دست یه بچه که تو راحتی بزرگ شده میدن میذارن وسط یه عده گرگ!!!خب معلومه که کم میارن میترسن… به نظر من تو مرزا نباید از سرباز صفر استفاده کرد…حداقل به این بچه ها یه سال تو شهرهای اروم تمرینات ویژه بدن ورزیده شدن بفرستن بیابون….تو اون بیابون هم امکانات باشه….خیلیا از سکوت و تنهایی؛که هر لحظه امکان تهاجم دشمن هست دیوونه میشن…
  خدابیامرزتش..معلوم نیست چی تو دل این بچه هم بوده..بیچاره مادر و پدرش (گریه)

 6. این مشکلات خانوادگی و معتاد بودن شده بهونه واسه همه ارگان ها.

  ولی همه این مشکلات بی پولی و بیکاری جوونا هستش،خدمتی که ماهی ۷۰تومن میدن اونم تحت هر شرایطی،باید خودکشی کنن دیگه.
  اگه یک کم بیشتر ساپورت کنن مطمینن اینطور نمیشه.

  فقط نکته اول مدنظر همتون باشه که گفتم.

 7. واااااااای خداجون چقد دلم گرفت این عکس رو دیدم

  از صبح دیدم اینو اینقد گریه کردم چشام داره دو دو میزنه (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه) (گریه)

  خدایا هیچ کس رو از زندگی کردن سیر نکن که نجاتشو تو مرگ ببینه این یه خواهشه خداجون ار ته ته ته قلبم (گریه) (گریه) (گریه)

  • واااااااای مهربون گریه نکن میدونم که بنده خدا چقدر اذیت شده که چشمش را روی جوونیش بسته و روی اشک و ناله پدر و مادرش هم بسته و خود کشی کرده اما الان تو با چند تا فاتحه بهتر میتونی به دردش بخوری تا گریه و زاری ایشالله دیگه توی پادگان هامون از این صحنه ها نبینیم من خیلی شنیدم از این اتفاقات را که افتاده (گل) دیگه گریه نکنی ها (غمگین) باشه (نگاه)

   • ممنون اقا شاپورشما به من لطف دارین (گل) (گل)

    مهربونی از خودتونه (گل) (گل)

    فکر نمی کنم این قصه حالا حالاها ادامه داره
    خدا کنه دیگه تکرار نشه (دلشکسته) (دلشکسته) (دلشکسته)

    خدا بیامرزه بله خوندم براش (گل) (گل)

    • نمیدونی این پسرها وقتی می خواهند بروند خدمت چه عذایی میگیرند وقتی هم تموم میشه عروسی هست توی دلشون

 8. این سربازی ک میبینید دراز ب دراز افتاده مرده رفیق بنده بود و هیچ مشکل مالی یا عاشق نبوده خودکشی هم نکرده در حین پست دادن خوابش میبره دستشم رو ماشه بود و…..

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)