دلیل دوست شدن زنان متاهل با پسران مجرد چیست؟

مجله مراحم؛ روابط عاطفی،دلیل ایجاد رابطه میان زنان متاهل با پسران مجرد چیست،دلیل ایجاد رابطه میان زنان متاهل با پسران مجرد چیست و چرا اینگونه رابطه ها برقرار می شود؟
 
 
دوست شدن زن شوهردار با پسر مجرد,علت دوست شدن زن شوهر دار با پسر مجرد,رابطه جنسی زن شوهردار با مرد مجرد,دوستی زن متاهل با پسر مجرد
 
دلیل ایجاد رابطه میان زنان متاهل با پسران مجرد چیست و چرا اینگونه رابطه ها برقرار می شود؟
 
متاسفانه امروزه به دلایل مختلف و برخی ناهنجاری فرهنگی شنیده می‌شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. خیانت‌های زنانه عوامل مختلفی دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد:

۱– عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر

یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند.اختلالات جنسی که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می‌آید و مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صمیمی باعث این خیانت‌ها می‌شود.

زنانی که محبت خوب و لازم را از همسرخود دریافت کرده و یا روابط زناشویی خوبی بین آن‌ها برقرار باشد، احتمال خیانت در آن‌ها بسیار کم است.

۲- گذشته بی‌بندوبار زن

یکی دیگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی‌بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده‌ است و تربیت غلط گذشته باعث می‌شود همچنان حتی بعد از ازدواج هم این روابط را حفظ کند. برخی از زنان که روابط زیادی داشته‌اند، به دلیل اینکه روابط صمیمانه و یا دوستی‌های دوران مجردی خود را نمی‌توانند به اتمام برسانند و برایشان بسیار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در‌‌ همان چارچوب به روابط خود ادامه می‌دهند.

۳– احساس تنهایی کردن

مسایل شخصیتی وجود دارد که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و به سختی می‌تواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بیکار بگذراند. این زنان زمانی‌که می‌خواهند تنهایی خود را پر کنند وقتی می‌بینند همسرشان به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند برای آن‌ها وقت بگذارد گرایش پیدا می‌کنند که وقت خود را با دیگران و یا جنس مخالف خود پر کنند.

۴– عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان

عوامل فردی و اختلالات شخصیت و یا ویژگی‌های طرفین می‌تواند بستری برای خیانت باشد. وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند. مسایلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خانه، همه این عوامل می‌توانند در خیانتهای زنانه دخیل باشد؛ در نتیجه حرمت و حریم‌های خانواده شکسته می‌شود و افراد پایبند چارچوب‌های اخلاقی نیستند

۵– دوران مجردی محدود

برخی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته‌اند و یا زمان مجردی خیلی محدود بودند وقتی شرایطی را می‌بینند که زنان و مردان، رابطه آزادانه‌ای با هم دارند. این افراد چون می‌خواهند گذشته خود را جبران کنند، به خیانت رو می‌اورند. شرکت درپارتی، ارتباط با دوست ناباب و مسائلی دیگر می‌توانند انگیزه خیانت را زیاد کند.

۶– مشکلات اقتصادی

مسئله دیگر مشکلات اقتصادی که در جامعه است، البته مسئله اقتصادی به تنهایی عامل خیانت زنانه نیست. فرد ممکن است نیازهای مالی بیشتری را در خود احساس کند؛ ولی اگر پایبند چارچوب‌های اخلاقی باشد؛ امکان ندارد با هر تحریک، وضعیت معیشتی کنار بیایند؛ اما فردی که به خاطر پول با جنس مخالف خود ارتباط برقرار می‌کند، بیشتر به دلیل میل به تجمل گرایی، مصرف بیشتر، مدگرایی و خرید کردن، به جنس مخالفی فرا‌تر از چارچوب خانواده رو می‌آورد تا مورد حمایت او قرار گیرد.

در این زمینه تعداد زنانی که به دلیل فقر مادی به ارتباط با جنس مخالف رو می‌آورند بسیار کم است. اما وقتی زن به دلیل اینکه همسرش معتاد بوده و یا بیکار و مریض است خیانت می‌کند در واقع «فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی می‌کند تا نیازهای مالی خود را تامین کند.

۷– تنوع طلبی

علت دیگر خیانت زنانه، تنوع طلبی است. در برخی اوقات مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسرخود زندگی کند و شاید بار‌ها و بار‌ها ازدواج کرده است.

بهترین راهکار این است که باید علت این رابطه‌ها را در سطح فردی مشخص شود و باید فرد به روان‌شناس مراجعه کند. باید مشخص شود که فرد اختلالات شخصیتی داردو یا خیر. ممکن است درگیر روابط چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد، برخی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و در سطح خانوادگی باید مداخلات اجتماعی و فرهنگی صورت بگیرد.

برای اینکه در جامعه زنان آسیب نبینند و برای حفظ حریم خانواده بیشتر خانواده‌ها باید آموزش ببینند. آموزش‌هایی از طریق رسانه‌های گروهی، تلویزیون، رادیو و… باید صورت گیرد و این افراد باید متوجه شوند که چنین مسائلی چقدر می‌تواند هم در آینده خود و هم آینده فرزندان، آسیب جدی وارد کند
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۹ دیدگاه

 1. موارد و نکات درس بودن…ولی اینماضافه کنید کـــــــــــــــــــــــــــه مردا هم دنبال راحت الحلقوم هستن..متاهلها رو آدمای کم توقع میدونن و حس مسئولیت و تعهدی برا خودش قائل نمیشن و از هفت دولت آزاد می مونن..

  • البته اینو در راستای نظرات شما اضافه نمایم….
   وقتی زنی بی بند وباره بخاطر اینه که شوهرش هم بی بند وباره…زن وقتی توجهی از شوهرش نبینه…متمایل میشه به سمته جوانان مجرد…چون اونا خوب درکش میکنن…چون در ازای رابطه با مجردان…نه پولی نه هیچ تعهدی از اون جوان نمیخوان…واگر اون جوان حرامزاده و بی ناموس باشه بی شک با زن متاهل رابطه برقرار میکنه…
   و اثار فیلم های جم تی وی بر جامعه نمایان میشه….از سال ۸۸ به بعد بعد راه اندازی شبکه جم….ایران رو با سرعت بالا بردن سمته ابتذال…خانواده هایی که ادعای جنبه بالا داشتن حالا کشیده شدن به فساد…بقیه هم دیر یا زود میرن سمته فساد…

   • بهناز.آبادان

    موافقم…بیشتر بدبختی جامعه ما و بی بند و باریش از این شبکه ماهواره ای است..من به شدت با این سریالهای این شبکه مخالفم.

  • البته من با توجه به پرونده هایی که داشتم ،به دلیل وضعیت اقتصادی، هم مردها به خصوص پسرای جوون دنبال روابطی هستن که همه جوره تامین بشن و خیلی هم کم خرج باشه و زن ها هم بعد از ازدواج اول سعی دارن که یه تامینی برای آینده خودشون در نظر بگیرن (تو روابط موقت تکیه دارن به مهریه و تو روابط بلند مدت تیکه شون هم بر نفقه است و هم مهریه) البته این در مورد روابط مشروع صدق می کنه.

  • به نظر من فقط موارد۲و۴و۷ درسته بقیه اش بهانه هست

 2. این ینی بىبختی

 3. من با مورد ۵ ش مخالفم ????????????????????

 4. عاقا اصن ازدواج مگه چیه؟؟ ازدواج فقط سنده فقط یه قراره دیگه درسته؟!
  خب این قرارو میذارن تا هیچ یک از طرفین نتونه زیرش بزنه..این قرار یعنی مسئولیت…. پسسسس اینجاس که سخت میشه
  حالا طرف میبینه میتونه خیلی راحت با کسی باشه که هیچ تعهدی نسبت بهش نداره و هرکاری هم دلش خاست بکنه واسه همینه که میره سراغ اینا.

 5. مکیه از کرمان

  خدالعنت کند چنین زن هایی رو مگه همه چیز دراین رابطه ی کوفتی هست بعضی با اینکه شوهرای خوبی دارن وبنده خدا اقاه خبر نداره که زنش درنبودش چه غلطا میکنه اگه این زن مسلمان وبادین بود مینشست زندگی سالمشو میکردوبچه درست تحویل جامعه میداد حالا اومدیم وشوهرش مرد زندگی نبودبازم دلیلی برای این هوس ورابطه نامشروع کوفتی نمیشه چه زن هایی بودن سوختن وساختن ولی دامان پاکشونو به حراج نگذاشتند واجرش هم از خدا خواستن پس در نتیجه دلیل قانع کننده ای برای بی بندوباری وجود نداره این هایی که اینگونه اند خدارو قبول ندارند خدا میگه تو صبرکن خودتو الوده نکن پاداشش بامن خدا

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)