راست مغز هستید یا چپ مغز؟ + عکس

راست مغز هستید یا چپ مغز؟ + عکس

شخصیت ما در واقع تحت تاثیر میزان اثر متقابل نیمکره های مغز بر هم است. در افراد مختلف این تاثیر متفاوت است، چون بعضی نیمکره چپ مغزشان بهتر کار می کند و بعضی دیگر نیمکره راستشان و با توجه به همین موضوع توانایی های مختلفی شکل می گیرد.شخصیت ما در واقع تحت تاثیر میزان اثر متقابل نیمکره های مغز بر هم است. در افراد مختلف این تاثیر متفاوت است، چون بعضی نیمکره چپ مغزشان بهتر کار می کند و بعضی دیگر نیمکره راستشان و با توجه به همین موضوع توانایی های مختلفی شکل می گیرد.

 

نظر پروفسور کالج لندن درباره تفاوت های دو نیمکره مغز

مغز از وسط به دو نیمکره تقسیم شده است که هریک مجموعه نسبتا مجزایی از عملیات را انجام می دهند. پروفسور استفن ویلسون از دانشگاه کالج لندن می گوید: «نبود تقارن مغز برای کارکرد درست مغز ضروری است. این عدم تقارن به دو طرف مغز امکان می دهد که تخصصی شوند، ظرفیت پردازششان را افزایش دهند و از موقعیت هایی که باعث تعارض دو طرف مغز هنگام تلاش برای بر عهده گرفتن کنترل کاری می شود، بپرهیزند؛ اما از طرف دیگر برحسب اینکه کدام نیمکره مغزتان فعال تر باشد نوع توانمندی ها، علایق و رفتارهایتان متفاوت است و می توانید کارهای خاصی را بهتر انجام دهید.»

تفاوت راست مغزها با چپ مغزها, چپ مغز, راست مغز,نشانه های چپ مغز بودن , نشانه های راست مغز بودن
نشانه های راست مغز و چپ مغز بودن

راست مغز هستید یا چپ مغز؟

معمولا افراد راست مغز با گرایش هایی به ادبیات، زبان، هنر، موسیقی و … روزگار می گذرانند. این افراد رویاپردازهای درجه یک هستند، آن ها در هرکاری احساسات را دخیل می کنند. در طرف مقابل، افراد چپ مغز خیلی با احساسات میانه خوبی ندارند و برای مثال، آن ها با دیدن فیلم های احساسی خیلی تحت تاثیر قرار نمی گیرند. واضح است که این افراد منطقی تر فکر می کنند. با این حال اگر نمی دانید دقیقا راست مغز هستید یا چپ مغز، تصاویر مقابل برای دریافت این موضوع به شما کمک می کند.

یک نکته بسیار مهم

احتمال دارد پس از خواندن این موارد متوجه شوید که شما مطلقا راست مغز یا مطلقا چپ مغز نیستید. توجه داشته باشید که این کاملا عادی است. به احتمال قوی و برای مثال اگر شما چپ مغز باشید و ۸۰درصد ویژگی های چپ مغزها را داشته باشید باید۲۰درصد ویژگی راست مغزها را هم داشته باشید.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۴ دیدگاه

  1. چه چرنده (قهر) از اون اول شروع کنم من موسیقی و نقاشی و ریاضی رو دوست دارم تو مشکلاتم اول احساسیم ولی یکم گریه کنم میرم سمت راه حل فیلمم که همین که پایان مطابق با میل من داشته باشه تحسینش میکنم رویا پردازم ولی در آینده اگه بخوام از گذشته یا حال صحبت کنم حقیقت رو میگم کار خطرناک اگه با دوستام باشه پایه ام اگه نه محتاطم دفتر یاداشت ندارم شیوه فک کردنم نمیدونم چه جوریه گذشته رو هم گفتم فک کنم همه همینجوری باشن نمیشه گفت راست مغزن یا چپ مغز.

    • مهرداد از کرمان

      باید برات مغز گردو بخرم عزیزم (سوت) مغز من که چپ و راستش قاطی شده سرمو میبرم طرف چپ همشون میان جلو چشم میبرم طرف راست اون یکیا میان تو ذهنم نمیدونم چرا مثل قلک توش صدا میده (غمگین)

  2. بی مغز ها چطور تشخیص داده میشن؟

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)