هزاران نفر به علت توفان در سیستان راهی بیمارستان شدند

 
 
 
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: یکهزار و ۳۵۳ نفر در سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک حاکم بر منطقه راهی مراکز درمانی شدند.

 علی اکبر نصیری روز پنجشنبه اظهار داشت: این افراد به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی از شب گذشته تا صبح امروز به مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه مراجعه کردند.
این مسئول خاطرنشان کرد: هزار و ۳۲۳ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی سیستان به دلیل شدت کم مشکلات تنفسی به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.
وی ادامه داد: همچنین ۳۰ نفر از مراجعه کنندگان به دلیل مشکلات تنفسی حاد در مراکز درمانی بستری شدند.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را در شبانه روز گذشته به ۶۰ برابر حدمجاز و ۲۲ برابر حد بحرانی رساند.
علی ملاشاهی گفت: حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به ۹ هزار و ۲۶۳ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شد.
وی سرعت وزش باد در سیستان را در این مدت ۹۴ کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و افزود: این وضعیت تا اوایل هفته آینده در منطقه تداوم دارد به طوری که سرعت وزش باد به حدود ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت نیز می رسد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات و سازمان های دولتی منطقه سیستان به علت وزش باد و بروز پدیده ی گرد و غبار و آلودگی هوا تا ۶۰ برابر حد استاندارد امروز /پنجشنبه/ نیز تعطیل شد.
ادارات سیستان دیروز نیز تعطیل بود.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۴ دیدگاه

  1. نزدیک۱۸ سال بیشتره وضعیت همونی انشالله چندساله دیگه سیستانی نخواد بود و خالی از سکنه برای جولان گروهک های تروریستی و مواد مخدر که راحت بین ایران و پاکستان رفت و آمد کنن

    • جناب عباس خان، مردم سیستان اصلا هیچ نقشی در گروهک تروریستی نداشتن بلکه منطقه جنوب این استان قسمت بلوچستان عامل اصلی این اقدامات هست
      تا موقعی که هموطن های مثل شما داریم نیاز به همراهی و دلسوزی کس دیگر نداریم خوش غیرت

      • عزیزم وقتی سیستان خالی از سکنه بشه میشه محل مناسبی برای قاچاق مواد مخدر و جولان گروهک ها،مرز سیستان به دلیل وجود ساکنین و همچنین دشت باز بود برای کنترل راحت تر از مرزهای کوهستانی بلوچستانه!در ضمن مردم بلوچستان هم از دست این گروهک ها به سطوح اومدن و اعضای این گروهک ها متاسفانه در مدارس دینی پاکستان و تحت نفوذ افکار تکفیری و تندرو وهابی درس خوندن!شما کامنت من رو بد برداشت کزدی

  2. بد حجابی مردم عامل این توفانا هست نه عملکرد و بی توجهی مسئولین..

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)