رییس جمهور ازبکستان درگذشت +تصاویر

خبر فوت اسلام کریم اوف رییس جمهوری ازبکستان پس از 26 سال مسئولیت در دوران شوروی و ریاست جمهوری این کشور مستقل پس از فروپاشی در سال 1991 روز دوشنبه اعلام شد.
رییس جمهور ازبکستان درگذشت
 
 

  سایت روس زبان فرغانه که اولین رسانه ای بود خبر بستری شدن رییس جمهوری ازبکستان با عارضه خونریزی مغزی را انتشار داده بود، اعلام کرد که با بی نتیجه بودن مراحل درمانی اسلام کریم اوف عصر امروز درگذشت.

خبر فوت رییس جمهوری ازبکستان در رسانه های روسی نیز بازتاب یافته است ولی هنوز به صورت رسمی از سوی دولت ازبکستان خبری در این زمینه انتشار نیافته است.

دانیل کریم اوف سردبیر پایگاه روس زبان فرغانه امروز اعلام کرده بود: از هم اکنون نخست وزیر ازبکستان به عنوان جانشین رییس جمهوری تعیین شده است و از همه بیشتر شانس دارد.

روزنامه روسی ماسکوفسکی کامسامولتس به نقل از سردبیر پایگاه فرقانه نوشت: میرزایف ضمن نزدیک بودن به خانواده رییس جمهوری کنونی ازبکستان بین جامعه نخبگان این کشور نیز محبوبیت دارد.

براساس زندگینامه موجود، «اسلام عبدالغنی یویچ کریم اوف» که در سمرقند از پدر و مادرتاجیک بدنیا آمده، در رشته های اقتصاد و مهندسی مکانیک در مدرسه پلی تکنیک آسیای میانه و انستیتو اقتصاد ملی تاشکند زمان شوروی سابق تحصیل کرده است.
وی سال 1983 به عنوان وزیر اقتصاد ازبکستان این جمهوری وقت شوروی و سپس سال 1986 نایب رئیس شورای وزیران و رئیس اداره برنامه ریزی دولتی ازبکستان شد.

کریم اوف که از سال 1989 دبیر اول حزب کمونیست ازبکستان و سپس 24 مارس 1990 به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد، سال 1991 استقلال این جمهوری را از شوروی اعلام کرد و چندی بعد نیز در اولین انتخابات این کشور با بدست آوردن 68٪ آرا نخستین رییس جمهوری کشور مستقل ازبکستان شد که تاکنون قدرت را در دست دارد.

ازبکستان در آسیای میانه دارای مرز مشترک با افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، و قزاقستان به پایتختی تاشکند است که 474 هزار و 400 کیلومتر مربع مساحت و حدود 27 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد.

 

 اسلام کریم اوف و همسرش,عکس رئی جمهور ازبکستان و همسرش,عکس های خانوادگی  اسلام کریم اوف
اسلام کریم اوف و همسرش
 اسلام کریم اوف و همسرش,عکس رئی جمهور ازبکستان و همسرش,عکس های خانوادگی  اسلام کریم اوف
اسلام کریم اوف و همسرش
 اسلام کریم اوف و همسرش,عکس رئی جمهور ازبکستان و همسرش,عکس های خانوادگی  اسلام کریم اوف
اسلام کریم اوف و همسرش
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: http://morahem.com/majale/?p=162627

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.