سفره خانه‌های فرحزاد به «خونه خالی» تبدیل شده اند

مجله مراحم: فرحزاد؛ منطقه‌ای که قدیم‌ها به عنوان یکی از مناطق خوش آب و هوای پایتخت شناخته می شد و خانواده‌ها برای گذراندن اوقاتی خوش به این منطقه می‌رفتند و کبابی و دل و جگری سفارش می‌دادند.
اغلب زوج‌های دهه ۵۰ و ۶۰ خاطرات خوبی از این منطقه دارند و حداقل یکی دو بار قرارهای عاشقانه خود را در این منطقه گذاشته اند و جشن‌های سالگرد ازدواج و عقد و تولد را در فرحزاد برگزار کرده‌اند.
 
 
http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2015/05/254662de75b05783b8716f0f92a7afc4.jpg
 

محیطی سالم و خانوادگی و همین طور فضای سرسبز فرحزاد و هوای خنک آن در تابستان هر خانواده‌ای را به سمت خود می‌کشید تا آن زمان ها که از بزرگراه یادگار امام خبری نبود، ترافیک شدیدی شب های تعطیل در منطقه ایجاد شود.

اما فرحزاد این روزها به منطقه ای تبدیل شده که هیچ نشانی از گذشته خود ندارد. گرچه تعداد رستوران‌هایش بیشتر گشته اما دیگر آن محیطی که خانواده‌ها را به سمت خود بکشد ندارد.

فرحزاد را این روزها به قلیان‌هایش می‌شناسند و از کیفیت قلیان‌های قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌هایش می‌گویند. موضوعی که سبب شده کماکان ترافیک در فرحزاد برقرار باشد اما متفاوت با گذشته.

این روزها دختران و پسران جوان که رابطه غیر شرعی با یکدیگر دارند، پاتوق خود را در فرحزاد قرار داده اند. همین امر سبب شده تا فرحزاد محیط خانوادگی خود را از دست بدهد. حضور دختران جوانی در قهوه خانه‌ها که به دنبال دوست می‌گردند و پسرانی که در این منطقه پرسه می‌زنند تا دختری را تور کنند موجب شده تا فرحزاد دیگر آن فرحزاد قدیم‌ها نباشد.

 
 
عک دختران خراب,عکس دختر و پسرهای جلف,قلیان کشیدن دخترها,دختر و پسر قلیانی,فرحزاد,خانه فساد در فرحزاد
 

در این میان حتی رستوران‌دار ها هم عوض شده‌اند، دیگر از آنهایی که مشتریانشان خانواده‌ها بود خبری نیست و جای خود را به جوانانی داده‌اند که اکثرا بی سرپناه هستند و شبها را در همان محل کار صبح می‌کنند.

اگر یک شب برای بعد از ساعت ۲۴ به فرحزاد بروید با قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌هایی مواجه می‌شوید که طبق قانون کرکره را پایین کشیده‌اند تا فردا صبح. اما با کمی دقت می بینید که درها باز هستند اما نه برای همه، برای مشتریان خاص. برای مشتریانی که اغلب به صورت زوج مراجعه می کنند تا بعد از نیمه شب ساعتی را در این منطقه سپری کنند.

 
 
عک دختران خراب,عکس دختر و پسرهای جلف,قلیان کشیدن دخترها,دختر و پسر قلیانی,فرحزاد,خانه فساد در فرحزاد
 

موضوع قانون شکنی‌ها در فرحزاد تا جایی پیش رفته که به نوشته یکی از خبرگزاری‌ها، همه ساکنان فعلی این منطقه از دوربین فراری هستند و تا دوربین دست کسی می‌بینند از دیدرس خارج می‌شوند.

آتیلا که از مشتریان قهوه خانه‌های فرحزاد است می‌گوید: من خودم چند باری که تا نیمه شب فرحزاد بودم دیدم که بعضی دختر پسرها میان بدون مشکل میرن توی سفره خونه ها! حتی می‌تونم بگم که وضعیت پوشش مناسبی هم دختره نداشته!

آتیلا اما از قانون شکنی دیگری هم می گوید: یه بار به اصرار دوستم رفتیم به یه جایی غیر از پاتوق خودمون. دوستم میگفت دخترهای متفاوتی میان اونجا و ما رو مجاب کرد که یه بار هم اونجا رو امتحان کنیم. راست هم میگفت دخترهایی که میومدن خیلی فرق داشتن اما یه چیزی که واسه من تازگی داشت این بود که قهوه چی وقتی برای گرفتن سفارش قلیون اومد به ما گفت «تنباکو خالی باشه یا چیزی هم قاطیش کنم؟».

او ادامه می‌دهد: منظورش گل و … بود، خیلی راحت به ما پیشنهاد داد و البته ما که قبول نکردیم. بعد از اون هم من دیگه اونجا نرفتم با اینکه محیطش جذاب بود اما به دردسر بعدش نمی ارزید.

این صحبت‌ها گوشه‌هایی از معضلات منطقه ای است که یک سوی آن را دره‌ای پر از معتادان متجاهر احاطه کرده و در بخشی دیگر اراذل و اوباشی که از رهگذران را اخاذی می‌کنند.

 
عک دختران خراب,عکس دختر و پسرهای جلف,قلیان کشیدن دخترها,دختر و پسر قلیانی,فرحزاد,خانه فساد در فرحزاد
 
منبع: صدای ایران✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۹ دیدگاه

 1. حیف اون فضا و اب و هوا
  دیگه همه چی اصالت خودشو داره دست میده
  هیچی نمونده هیچی

 2. شهر نو. ،،، ورژن جدیدش …کجاین پری بلنده واشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران… (تشویق)

 3. ورژن جدیده New City (شهر نو) (تشویق) پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران کجان؟ (گل)

 4. ورژن جدیده شهر نو.نگفتی پری بلنده و بقیه کجان

 5. سوسن از ملایر

  یه سؤال، پی پی و جیش گربه و همستر و پلنگ و گرگ و اسب و الاغو بقیه میکروب نداره و پاکه ونجس نیس!!! فقط مال سگ بدبخت و وفادار نجسه و واسه بقیه پاکه،،جمع کنین این قصه هارو… کجای قرآن نوشته سگ نجسه اونم زمانیکه سگ با اصحابه کهف به بهشت میره …هیچ روایتی معتبر تر از قرآن نداریم…بلا نسبت سگ از صد تا انسان با شعور تره

 6. لطفن واسه ما قاطی بذارین ،در ضمن نگفتی پری قد بلنده امشب میاد؟

 7. چقد سخت شده شوهرتو واسه خودت نگه داری چقد جولان فاحشه ها زیاد شده همون بهتر آدم مجرد بمونه دیگه غصه از راه بدر شدن شوهر و پسرو نخوره والاااااا …. کامران تهرانپارس اونجا دبی توئه هااا همین امروز بپر برو شاید فردا خیلی دیر باشد فقط به من بگو کجا میری که موقع آدرس دادن به عزیزان پلیس دچار مشکل نشم.

 8. پری بلنده رو که اول انقلاب اعدام کردن،اسمشم تو لیست سازمان عفو بین‌الملل هست.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)