سرخط خبرها

ضربه‌ای که علم‌الهدی به نظام زد!!

http://golestanema.com/images/1395/04/20/IMG16593423.jpg

 

محمد رضا زائری روزنامه نگار اصولگرا در خبرآنلاین نوشت:  اگر جمهوری اسلامی هیچ چالشی با شهروندان خود نداشت ، اگر با هیچ بحران امنیتی و دفاعی روبرو نبود، اگر با هیچ مشکلی در مرزها مواجه نمی شد ، اگر هیچ آسیب اقتصادی متحمل نمی گشت، اگر شکاف نسلی وحشتناک ، فاصله ای عمیق میان حاکمیت و نوجوانان ایجاد نکرده بود، اگر اعتیاد نبود، بیکاری نبود، تورم و گرانی نبود، هزار و یک درد بی درمان و تهدید دشمن و خطرهای رنگارنگ و نوبه نو هم نبود … خلاصه اگر هیچ مشکلی و دردی نداشتیم، باز هم هزینه های سرسام آور و ضربه های سهمگینی که حضور امثال آقای علم الهدى به تنهایی دارد بر پیکر نحیف این نظام مقدس وارد می کند توجیه عقلی و شرعی نداشت!

نمي دانم كه سرمايه نظام از محروميت مردم و خون شهدا و درد جانبازان و ايثارگران چگونه و با چه جواز و توجيهي دارد به پاي اين گونه اشتباهات راهبردي هدر مي رود؟ نمي دانم رهبر بزرگوار انقلاب چگونه مي پذيرند كه همه اين ضربه ها به نام رهبري و به اعتبار و حيثيت رهبري تمام شود؟ نمي دانم علماي بزرگ حوزه، انديشمندان و متفكران و عالمان و نخبگان دلسوز چه طور مي پذيرند كه شأن و جايگاه روحانيت مظلوم شيعه روز به روز بيشتر آسيب يابد ؟ نمي دانم داماد خود ايشان چگونه تحمل مي كند كه همه تدابير و زحمات و تلاشهاي مخلصانه و مؤثرشان در آستان قدس با عملكرد پدرهمسرش لطمه جدي ببيند؟

الآن شما ببينيد انصافا در حوزه فرهنگ و هنر و ادبيات چه كسي بيش از رهبر انقلاب اهتمام دارد؟ وقتي كه ايشان دارند براي حوزه هنر و فرهنگ مي گذارند از حوزه امنيت و سياست كمتر نيست، اما در همين حال مظلومترين هستند! چرا؟ چون يك سخنراني و اظهار نظر يكي از منصوبين ايشان همه را به باد مي دهد!

آيا كسي هست كه بفهمد نسل جوان و مردم بي پناه چگونه لحظه به لحظه بيشتر آزرده و نااميد “يخرجون من دين الله أفواجا”! دور و دورتر مي شوند؟

شايد هم فقط و فقط شخص ايشان درست مي فهمند و ما همه اشتباه مي كنيم؟!؟ اگر واقعا اشتباه از ماست و درست همين است كه ايشان مي فرمايند، خوب … تكليف را يكسره كنند و بگويند كه همه مردم غير از ايشان از ايران بروند و كشور را يكباره به ايشان و دوستان شان بسپارند و خيال همه را كلا راحت سازند!

روشن است كه بحث من دفاع از حاشيه هاي ناپسند كنسرت ها نيست و اتفاقا در اين موضوع و دغدغه هايي چنين به ايشان كاملا حق مي دهم، بلكه بحث بر سر شيوه هاست. شيوه برخورد ايشان و منع از برگزاري كنسرت ها در مشهد باعث شده كه كنسرت ها در شهرهاي ديگر استان خراسان رضوي برگزار شود و همان جماعتي كه ايشان از كارهاي ناپسندشان دلخور هستند اتوبوس اتوبوس راه بيافتند به شهرهايي بروند كه اتفاقا محيط فرهنگي شان اصلا با اين فضاها سازگاري ندارد، حالا شما حدس بزنيد حضور چنين جماعتي در شهري با بافت سنتي چه آسيب ها و آفت هايي دارد!

اختلاف ما با جناب آقاي علم الهدى بر سر شيوه هاست و ضرورت درك دنياي جديد و اقتضائاتي كه نخستينش احترام به مخاطب و آدم حساب كردن و مؤدبانه خطاب كردن مردم است و از همه مهمتر اين كه گويي حضرت آقاي علم الهدى فراموش كرده اند كه ايشان بخشي از حاكميت هستند نه روحاني معترضي در نظام شاهنشاهي ! ادبيات حاكميت قطعا بايد با ادبيات اپوزيسيون فرقي بكند بالاخره !

 

منبع: خبر آنلاین

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

17 دیدگاه

 1. عاطفه از اصفهان

  آقا دستت درد نکه حرف دل مردم رو زدی

  • صنم از قم

   من با جناب اقای علم الهدا موافقم
   ضزبه به نظام از ضربه فرهنگی ناشی میشه که اقای علم الهدا خوب فهمیده و جلویش وایساده

   • مغنه ات رو اتو کن اول مهر نزدیکه

   • فک کنم توام بد نیس یه سر از اول ابتدایی شروع کنی تا املای مقنعه رو یاد بگیری !!

    هروقت املات خوب شد در مورد آداب احترام گذاشتن به نظر دیگرون باهات حرف میزنم !

   • صنم از قم باید هم مخالف باشه
    چون قم میدونین اکثرشون چکاره هستند.البته به غیر از مردم عادی

   • توبیخود کردی خوب فهمیدی

   • توبیخود کردی که میگی خوب فهمیده.به قیافش نگاه کنین شیطون لای ریشهاش لونه کرده از چشماش حروم زادگی میباره.این اگه علم هدایته پس وای بحال بقیه.
    صنم=بت
    برو اسمتو عوض کن مطابقت نداره با احکام دین وشریعت

   • کاملا از ادبیات صحبت کردنت و اینکه از بین معانی چون معشوق و زیبا رو فقط بت رو انتخاب کردی مشخصه مقدار فهم و شعورت و این گه حتی اندازه ی احترام به نظر دیگرون نمیتونی جلوی خودت رو بگیری فقط نشونه شخصیتت هست !!!

   • بد نیست تو ویکی پدیا آستان قدس رو جستجو کنی بعد نظر بدی

 2. یه بدبخت

  من حقوقم حدودا يك ميليون است. ولي ماهي 10 هزار تومن كنار مي گذارم و معمولا در طول سال دو بار دو تا كنسرت مي روم (حدود 50 تا شصت هزار تومن هر كنسرت). من نه حقوق نجومي دارم و نه مرفه هستم. ولي به غذاي روح اعتقاد دارم. مي دانم كه همان طور كه جسمم به غذا احتياج دارم، روحم هم چنين است. شما هم لطفا اينقدر طوطي وار و بدون تحقيق راجع به ديگران نظر نده.

 3. سلام بر حاکم خراسان آقای علم الهدی

 4. شاخ شده

 5. برخي ها مثل ابله ها حرف ميزنن
  عزيزان واتيکان يک شهر مذهبي و بيس اون عبادت کردنه
  حتي ساختماني بلند تر از کليسا نميذارن ساخته بشه
  مشهد هم يه شهر مذهبيه
  الان اخباري که از مشهد شنيده ميشه چيه؟
  هتل درويش
  پديده شانديز
  موج هاي آبي
  خريد کلان زمين توسط يه عده خاص (شاکی بودن)
  کنسرت
  امام رضا داره گم ميشه عزيزان (غمگین)
  بايد اين جريان
  بايد اين جريان جلوش گرفته بشه

  • سید محمد

   احسنت اما کو گوش شنوا!؟؟
   کو عقل و فهمی که اینو درک کنه؟؟!

  • من به کامنتت مثبت دادم ولی امام رضا با این کلک ها توی دل مردم نیومده که با این کلک ها هم بیرون بره امام رضا شمس الشموس و انیس النفوس هست واسه همه ما ایرونی ها و شیعیان جهان

  • اون بعضی ها مثل ابله ها نیستن , واقعا ابله هستند !
   و چون مشخص نیست توی چه خانواده هایی بزرگ شدن هیچ درک درستی از مسائل مذهبی ندارند و چون جایگاه اجتماعی خوبی ندارند از فضاهای مجازی فقط واسه توهین استفاده میکنن چون واسه حرافی هاشون منطقی ندارن !!!

   پدرمادراشون لایک دارن واقعا با این تربیتی که کردن !!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)