ضربه‌ای که علم‌الهدی به نظام زد!!

http://golestanema.com/images/1395/04/20/IMG16593423.jpg

 

محمد رضا زائری روزنامه نگار اصولگرا در خبرآنلاین نوشت:  اگر جمهوری اسلامی هیچ چالشی با شهروندان خود نداشت ، اگر با هیچ بحران امنیتی و دفاعی روبرو نبود، اگر با هیچ مشکلی در مرزها مواجه نمی شد ، اگر هیچ آسیب اقتصادی متحمل نمی گشت، اگر شکاف نسلی وحشتناک ، فاصله ای عمیق میان حاکمیت و نوجوانان ایجاد نکرده بود، اگر اعتیاد نبود، بیکاری نبود، تورم و گرانی نبود، هزار و یک درد بی درمان و تهدید دشمن و خطرهای رنگارنگ و نوبه نو هم نبود … خلاصه اگر هیچ مشکلی و دردی نداشتیم، باز هم هزینه های سرسام آور و ضربه های سهمگینی که حضور امثال آقای علم الهدى به تنهایی دارد بر پیکر نحیف این نظام مقدس وارد می کند توجیه عقلی و شرعی نداشت!

نمی دانم که سرمایه نظام از محرومیت مردم و خون شهدا و درد جانبازان و ایثارگران چگونه و با چه جواز و توجیهی دارد به پای این گونه اشتباهات راهبردی هدر می رود؟ نمی دانم رهبر بزرگوار انقلاب چگونه می پذیرند که همه این ضربه ها به نام رهبری و به اعتبار و حیثیت رهبری تمام شود؟ نمی دانم علمای بزرگ حوزه، اندیشمندان و متفکران و عالمان و نخبگان دلسوز چه طور می پذیرند که شأن و جایگاه روحانیت مظلوم شیعه روز به روز بیشتر آسیب یابد ؟ نمی دانم داماد خود ایشان چگونه تحمل می کند که همه تدابیر و زحمات و تلاشهای مخلصانه و مؤثرشان در آستان قدس با عملکرد پدرهمسرش لطمه جدی ببیند؟

الآن شما ببینید انصافا در حوزه فرهنگ و هنر و ادبیات چه کسی بیش از رهبر انقلاب اهتمام دارد؟ وقتی که ایشان دارند برای حوزه هنر و فرهنگ می گذارند از حوزه امنیت و سیاست کمتر نیست، اما در همین حال مظلومترین هستند! چرا؟ چون یک سخنرانی و اظهار نظر یکی از منصوبین ایشان همه را به باد می دهد!

آیا کسی هست که بفهمد نسل جوان و مردم بی پناه چگونه لحظه به لحظه بیشتر آزرده و ناامید “یخرجون من دین الله أفواجا”! دور و دورتر می شوند؟

شاید هم فقط و فقط شخص ایشان درست می فهمند و ما همه اشتباه می کنیم؟!؟ اگر واقعا اشتباه از ماست و درست همین است که ایشان می فرمایند، خوب … تکلیف را یکسره کنند و بگویند که همه مردم غیر از ایشان از ایران بروند و کشور را یکباره به ایشان و دوستان شان بسپارند و خیال همه را کلا راحت سازند!

روشن است که بحث من دفاع از حاشیه های ناپسند کنسرت ها نیست و اتفاقا در این موضوع و دغدغه هایی چنین به ایشان کاملا حق می دهم، بلکه بحث بر سر شیوه هاست. شیوه برخورد ایشان و منع از برگزاری کنسرت ها در مشهد باعث شده که کنسرت ها در شهرهای دیگر استان خراسان رضوی برگزار شود و همان جماعتی که ایشان از کارهای ناپسندشان دلخور هستند اتوبوس اتوبوس راه بیافتند به شهرهایی بروند که اتفاقا محیط فرهنگی شان اصلا با این فضاها سازگاری ندارد، حالا شما حدس بزنید حضور چنین جماعتی در شهری با بافت سنتی چه آسیب ها و آفت هایی دارد!

اختلاف ما با جناب آقای علم الهدى بر سر شیوه هاست و ضرورت درک دنیای جدید و اقتضائاتی که نخستینش احترام به مخاطب و آدم حساب کردن و مؤدبانه خطاب کردن مردم است و از همه مهمتر این که گویی حضرت آقای علم الهدى فراموش کرده اند که ایشان بخشی از حاکمیت هستند نه روحانی معترضی در نظام شاهنشاهی ! ادبیات حاکمیت قطعا باید با ادبیات اپوزیسیون فرقی بکند بالاخره !

 

منبع: خبر آنلاین
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۷ دیدگاه

 1. عاطفه از اصفهان

  آقا دستت درد نکه حرف دل مردم رو زدی

  • من با جناب اقای علم الهدا موافقم
   ضزبه به نظام از ضربه فرهنگی ناشی میشه که اقای علم الهدا خوب فهمیده و جلویش وایساده

   • مغنه ات رو اتو کن اول مهر نزدیکه

    • فک کنم توام بد نیس یه سر از اول ابتدایی شروع کنی تا املای مقنعه رو یاد بگیری !!

     هروقت املات خوب شد در مورد آداب احترام گذاشتن به نظر دیگرون باهات حرف میزنم !

   • صنم از قم باید هم مخالف باشه
    چون قم میدونین اکثرشون چکاره هستند.البته به غیر از مردم عادی

   • توبیخود کردی خوب فهمیدی

   • توبیخود کردی که میگی خوب فهمیده.به قیافش نگاه کنین شیطون لای ریشهاش لونه کرده از چشماش حروم زادگی میباره.این اگه علم هدایته پس وای بحال بقیه.
    صنم=بت
    برو اسمتو عوض کن مطابقت نداره با احکام دین وشریعت

    • کاملا از ادبیات صحبت کردنت و اینکه از بین معانی چون معشوق و زیبا رو فقط بت رو انتخاب کردی مشخصه مقدار فهم و شعورت و این گه حتی اندازه ی احترام به نظر دیگرون نمیتونی جلوی خودت رو بگیری فقط نشونه شخصیتت هست !!!

   • بد نیست تو ویکی پدیا آستان قدس رو جستجو کنی بعد نظر بدی

 2. من حقوقم حدودا یک میلیون است. ولی ماهی ۱۰ هزار تومن کنار می گذارم و معمولا در طول سال دو بار دو تا کنسرت می روم (حدود ۵۰ تا شصت هزار تومن هر کنسرت). من نه حقوق نجومی دارم و نه مرفه هستم. ولی به غذای روح اعتقاد دارم. می دانم که همان طور که جسمم به غذا احتیاج دارم، روحم هم چنین است. شما هم لطفا اینقدر طوطی وار و بدون تحقیق راجع به دیگران نظر نده.

 3. سلام بر حاکم خراسان آقای علم الهدی

 4. برخی ها مثل ابله ها حرف میزنن
  عزیزان واتیکان یک شهر مذهبی و بیس اون عبادت کردنه
  حتی ساختمانی بلند تر از کلیسا نمیذارن ساخته بشه
  مشهد هم یه شهر مذهبیه
  الان اخباری که از مشهد شنیده میشه چیه؟
  هتل درویش
  پدیده شاندیز
  موج های آبی
  خرید کلان زمین توسط یه عده خاص (شاکی بودن)
  کنسرت
  امام رضا داره گم میشه عزیزان (غمگین)
  باید این جریان
  باید این جریان جلوش گرفته بشه

  • احسنت اما کو گوش شنوا!؟؟
   کو عقل و فهمی که اینو درک کنه؟؟!

  • من به کامنتت مثبت دادم ولی امام رضا با این کلک ها توی دل مردم نیومده که با این کلک ها هم بیرون بره امام رضا شمس الشموس و انیس النفوس هست واسه همه ما ایرونی ها و شیعیان جهان

  • اون بعضی ها مثل ابله ها نیستن , واقعا ابله هستند !
   و چون مشخص نیست توی چه خانواده هایی بزرگ شدن هیچ درک درستی از مسائل مذهبی ندارند و چون جایگاه اجتماعی خوبی ندارند از فضاهای مجازی فقط واسه توهین استفاده میکنن چون واسه حرافی هاشون منطقی ندارن !!!

   پدرمادراشون لایک دارن واقعا با این تربیتی که کردن !!!

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)