طنز: تذکر شیخ به حبیب

تذکره شیخ «حبیب محبیان»- رحمه ا... علیه-!

روزی در جمع مریدان مریدی وی را بگفتی: یا حبیب! پس از چه روی به ایران بیامدی؟ پس شیخ دمی به تو بدادی و بازدمی به بیرون و آهی بکشیدی و بگفتی: مرا در بلاد لوس آنجلس شرکتی بس عظیم بودی. مدیری بودمی که همه مرا آری می گفتندی. پس چون دلم برای نه شنیدن تنگ همی بگشتی پس به ایران بیامدمی و در اتاق های تنگ و تاریک و البته باریک وزارت کبیره ارشاد برفتمی از برای گرفتن مجوز و از همه نه همی بشنیدمی!

شبی مدیر هنری ارشاد، به خواب حبیب- الهی فدای صداش!- بیامدی. پس حبیب بر سبیل تعجب وی را بپرسید: یا شیخ! پس چرا چون منی را مجوز همی ندهی؟ مدیر هنری بگفتی: یا شیخ! خدمت به مردم مهم باشدی یا صدور مجوز برای چون تویی؟! شیخ به افق خیره همی بگشتی و بگفتی: خدمت به مردم!

مدیر هنری بگفتی: آی بارک ا…! اگر من تو را مجوز همی بدهم پس از مدیریت هنری برداشته همی خواهم شد و فرصت خدمت به خلق از چون منی سلب همی بخواهدشد!

روزی در جمع مریدان، شیخ حبیب! بگفتی: پس در مراجعات متعدد به دفتر معاون هنری از برای ابتیاع مجوز، رییس دفتر را سلام همی بکردمی و پاسخ همی نشنیدمی! پس بگفتمی: یا برادر! پس جواب سلام ما را بده! وی بگفتی: پس خودت در ترانه ات بگفتی «سلام همسایه را جواب بده» تو را همسایه چون منی نباشی که سلامت را پاسخ همی دهمی!

شیخ حبیب را بگفتند: پس نظرت را درباره شیخ «محمود احمدی نژاد» و وزیر دست راستش شیخ اسفندیار همی بگو؟ پس شیخ بر سبیل استعاره بگفتی: من مرد تنهای شبم مهر خاموشی بر لبم!

نقل است که چون از دنیا برفت، پس بر سنگ وی چونین نگاشتند: در این جا مردی آرمیده که در کشور تنها مجوزی که برایش صادر شد مجوز دفن بود- رحمه ا… علیه!-

http://beroztarin.com/media/thumbs/c_%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AD%D8%A8%DB%8C%D8%A8-%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-beroztarin-com-0.jpg

راستی! کانال خبری مجله مراحم راه اندازی شد اینجا کلیک کنید و عضو شوید
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

همچنین ببینید

اتفاقات بعد از رئیس جمهور شدن نامزدها

اتفاقات بعد از رئیس جمهور شدن نامزدها (طنز)

اتفاقات بعد از رئیس جمهور شدن نامزدها سوژه ضمیمه طنز روزنامه قانون شده است که …

۴ دیدگاه

 1. رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
  به پای هرز علف های باغ کال پرست…
  ۰  ۰
 2. سیده رکسانا فاطمی از طرقبه

  به شب نشینیه خرچنگایه مردابی …. چگونه رقص کند ؟! ماهی ی زلال پرست (دلشکسته) (دلشکسته) (دلشکسته) (گریه) (گریه) (گریه) (گل)
  ۰  ۰
 3. خدا بیامرزه (آه) (آه) (آه) (آه) (آه)
  ۰  ۰
 4. روحش شاد و یادش گرامی باد
  ۰  ۰

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)