عصبانیت عربستان به خاطر عزاداری در ورزشگاه آزادی

عصبانیت سعودی‌ها از عرق دینی هواداران ایرانی

به گزار مجله مراحم به نقل از اصوات العراق، تیم ملی فوتبال ایران در یکی از حساس‌ترین دیدارهای انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه موفق شد برابر مهمانش کره‌جنوبی با یک گل به پیروزی برسد تا با ۱۰ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی جای گیرد.

این دیدار درحالی برگزار شد که ایران به خاطر تاسوعای حسینی سیاهپوش و ماتم زده شده بود. ورزشگاه آزادی برای این دیدار سیاهپوش شده بود و پیش از مسابقه هواداران شروع به عزاداری کردند و با به اهتزاز درآوردن پرچم‌های سیاه فضای خاصی به ورزشگاه آزادی دادند.
رسانه‌های سعودی از فضای که هواداران ایرانی در آزادی رقم زدند ناراحت و از عرق دینی که هواداران فوتبال ایران نشان دادند، عصبانی هستند. آن‌ها بار دیگر عناد و دشمنی خود را با ملت و مردم ایران نشان دادند.
 

روزنامه ایلاف عربستان که در لندن چاپ می‌شود این تیتر توهین‌آمیز را نوشت: راهیابی به جام‌جهانی مهم‌تر از عاشوراء نیست.

 
%image_alt%
در گزارش این روزنامه سعودی آمده است: هواداران ایرانی ورزشگاه آزادی را به مکانی مذهبی تبدیل کردند تا جایکه به جای سر دادن شعارهای فوتبالی فریاد یا حسین را سر دادند. آن‌ها پرچم های سیاه در دست داشتند و بعضی هم لباس سیاه پوشیده بودند. هواداران ایرانی به جای آنکه مثل هواداران فوتبال رفتار و شادی کنند آیین دینی و مذهبی خود را در ورزشگاه آزادی به جای آوردند.

سایت اصوات العراق به انتقاد تند از سعودی‌ها پرداخت و آن‌ها را فرزندان یزید دانست تا جایکه نوشت: سعودی‌ها نشان دادند که برای آنها جام‌جهانی مهم تر از هر مناسبت دینی است حتی اگر پای قربانی کردن نوه رسول‌الله در میان باشد. آن‌ها از نسل یزید هستند. سعودی‌ها و همه وهابی‌ها خفه شوند. مسلمانان عاشوراء را فراموش نخواهند کرد. شیعه تا روز قیامت از دین محمد(ص) حمایت خواهد کرد.

 
%image_alt%✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۳ دیدگاه

 1. لبیک را حسین (گل)

 2. دیگه زیادی دارن پررو میشن نجسا.دنیا یه طرف حسین یه طرف.جام جهانی که سهله جونمون فدای حسین

 3. بهناز.آبادان

  به جهنم که عربستانیا عصبانین…خدا رو شکر که با این حرکت اعصابشون بهم ریخته. (تشویق)

  • و حکمت خدا را ببنید اینجور این ۲اتفاق با هم مقارن میشوند تا ندای لبیک یا حسین و بازتاب اندیشه ی حسینی هرچن کم و یا زیاد به گوش دنیا برسه و از این مهم تر جوانان ایرانی امام حسین را رها نمیکنند و تا همیشه نمک امام حسین مارا نمک گیر کرده

 4. اصن این مسایل به خودمون مربوطه
  این آشغالا چکارن که نظر میدن؟

 5. عشق به حسین علیه السلام در امتداد تاریخ در قلب شیعیان زنده خواهد ماند (گل)

  نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز
  دانش‌آموزان عالم را همه دانا کند
  ابتدا قانون آزادی نویسد بر زمین
  بعد از آن با خون هفتاد ودو تن امضا کند

 6. مهم نیست دیگران چه می گویند ما امام حسین رادوست داریم وسعی می کنیم تمام کار هامون حسینی باشه نماز سروقت کمک به دیگران احترام به والدین …

 7. سرباز جنگ جهانی2

  راست میگه عربستان ایران همه چیزو دینی کرده اخه امام حسین تو فوتبال (تماشا)

 8. مهرداد از کرمان

  پیاده روی اربعین با ۲۰ میلیون برگزار میشه حج به خاطر بی عرضه گی وهابیهای احمق با ۲ میلیون اونم با کلی تلفات چرا نسوزن بذار بسوزن تا جونشون در بیاد

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)