قوپی سرهنگ علیفر با فلسفه «زازا» در گزارش ایتالیا و ایرلند

http://namehnews.ir/files/fa/news/1395/3/30/249913_496.jpg

 

سرهنگ علیفر بعد از ماجراهای عجیب امیر دولاب از بازی ایتالیا و ایرلند به تلویزیون برگشت.
 
مجله مراحم: سرهنگ علیرضا علیفر که در بازی قبلی جام ملتهای اروپا که گزارش کرده بود، با شوخی یک جوان و دست کاری اطلاعات ویکی پدیا، حسابی سوژه شده بود، این بار برای بازی مهم ایتالیا و ایرلند به استودیوی جام پانزدهم رفت.
 
او که با حضورش برای این بازی به سوژه ای برای فضای مجازی تبدیل شد. سرهنگ البته همچنان برای این بازی از ویکی پدیا به عنوان مرجع اطلاعاتی استفاده کرده بود و برای همین هم بود که اشتباها اطلاعات لیختن اشتاینر را در این بازی به جای استورارو، گفت و اطلاعات بازیکنان را با هم اشتباه گرفت.
 
همزمان که در فضای مجازی و کانال های تلگرامی معروف یا توئیتر، برایش می نوشتند که جناب سرهنگ با گزارش بازی ایتالیا و ایرلند، انتقامی سخت از منتقدانی که می گفتند او دیگر نباید فوتبال گزارش کند، گرفته است، در اوایل نیمه دوم بخشی جدید از تلاشش برای به روز بودن را رو کرد.
 
او درباره نام زازا، بازیکن ایتالیا گفت: «من الان با دو نفر از دوستانم تماس گرفتم در ایتالیا و به واسطه آنها از گزارشگر شبکه رای ایتالیا درباره تلفظ صحیح نام این بازیکن پرسیدم و او به من گفت با اینکه حرف صدا دار پشت حرف«ز» آمده و می شود نام این بازیکن را «زات زا»، مثل پیتزا خطاب کرد اما خود ایتالیایی ها به او می گویند زازا پس ما هم به تبعیت از هموطنان زازا به او می گوییم زازا!»
 
سرهنگ علیفر که هفته ای پر از انتقاد را پشت سر گذاشت، هر طور بود، بازی ایتالیا را گزارش کرد و برگشت و اعتقادش این بود که ایتالیا از ایرلند ترسیده و ترس هم برابر مرگ است.
 
استاد که بیش از ۲۵ سال است فوتبال گزارش می کند، علاقمندان خاص و منتقدان خودش را هم دارد اما این شهامت را دارد که حرف هایش را خیلی صریح بزند و بگوید گواردیولا در حد دربان شبکه ۳ هم مربی نیست و خیلی از نکات دیگر. تقریبا بعد از ماجرای امیر دولاب، همه همکاران علیفر غیر از عادل فردوسی پور پشت او در آمدند و در حمایت از او سخن گفتند! عادل هم همراه با بسیاری از مردم، شوخی کوچکی با این گزارشگر قدیمی کرد. استاد اما در این بازی خیلی جالب بود که سعی می کرد اطلاعاتی بیش از همیشه در بازی ایتالیا و ایرلند بدهد!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۲ دیدگاه

 1. خاک تو سرت با اینکه فرق روز و شب رو نمیدونه داره واسه پپ گواردیولا اشکال میگیره . اعتماد به سقف….
  0  0
 2. کربلایی مصطفی

  چرادوباره دادن این بیسوادگزارش کنه علیفردرحدی نیست بخوادنظربده مرتیکه الاق
  0  0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)