لیست ارتش های برتر دنیا

لیست ارتش های برتر دنیا

لیست ارتش های برتر دنیا را در این صفحه مشاهده میکنید لیستی که از سوی موسسه ‘Global Firepower’ اعلام شده است، کشورهای آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ترکیه، آلمان، مصر در میان ۱۰ ارتش قدرتمند جهان قرار دارند.

ایران چندمین ارتش قدرتمند جهان است؟

موسسه ‘Global Firepower’ (قدرت جهانی آتش) در گزارش سالانه خود لیستی از قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۷ را ارایه داد.

به گزارش ایرنا، درگزارش سال ۲۰۱۷ این موسسه ۵۰ فاکتور برای مقایسه ارتش های جهان با یکدیگر به لحاظ قدرت نظامی درنظر گرفته شده است.

همچنین در رده بندی این گزارش که شامل ۱۳۳ ارتش برتر جهان است، پیشرفت های نظامی – تکنولوژیک دولت های کوچک درمقایسه با دولت های بزرگ که پیشرفت نظامی کمتری داشته اند، لحاظ شده است.

همچنین ببینید: زنان و دختران ارتش آلمان (تصاویر)

در رده بندی این گزارش تنها کمیت سلاح ها و تجهیزات نظامی در نظر گرفته نشده بلکه به تنوع سلاح ها و پیشرفته بودن آنها نیز در هر کشوری نیز توجه شده است تا توازن قدرت نظامی بین تمام کشورها برقرار شود.

دراین گزارش ذخایر اتمی نظامی در نظر گرفته نشده اما سلاح هایی اتمی مجاز لحاظ شده است.

لیست ارتش های برتر دنیا

لیست ارتش های برتر دنیا

رتبه ارتش های کشورهای جهان

ازجمله فاکتورهایی که در تهیه این گزارش لحاظ شده است موقعیت جغرافیایی و لجستیک، ذخایر طبیعی و صنعتی داخلی درهرکشور و نیزمیزان توان به کارگیرنده این سلاح ها از فاکتورهای اصلی به خصوص در کشورهای دارای جمعیت زیاد است.

دراین گزارش نبود توان دریایی در کشورهای غیرساحلی در تقسیم بندی و ارزیابی آنها تاثیر نگذاشته است اما در میان کشورهایی که دارای توان نظامی دریایی هستند یک فاکتور لحاظ شده است.

همچنین درگزارش این موسسه فرماندهی سیاسی و نظامی در کشورها در ارزیابی توان نظامی آنها لحاظ نشده است.

رتبه ارتش ایران در جهان

دراین رده بندی آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ترکیه، آلمان، مصر به عنوان ده ارتش قدرتمند جهان هستند. در این لیست که شامل ۱۳۳ ارتش قوی جهان است قویترین ارتش های خاورمیانه و آفریقا به ترتیب مصر دهم، اسرائیل پانزدهم ، ایران بیست و یکم ،عربستان بیست و چهارم، الجزایر بیست و پنجم، سوریه چهل وچهارم،مغرب پنجاه وچهارم،عراق پنجاه و نهم، امارات شصتم، یمن شصت و چهارم ،سودان هفتاد و یکم ، اردن هفتاد و دوم، لیبی هفتاد وسوم قرار دارند.

لیست ارتش های برتر دنیا

لیست ارتش های برتر دنیا و ایران چندمین ارتش قدرتمند جهان است؟ و رتبه ارتش های کشورهای جهان و رتبه ارتش ایران در جهان و رتبه ارتش های جهان
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۰ دیدگاه

 1. روزی روزگاری …..پنجم بودیم

  • روزی روزگاری التماس آمریکا می کردیم برای موشک بار برد ۶۰ کیلو متر.
   اما امروز در تولید موشک خودکفا هستم با برد حداقل ۲۰۰۰ کیلومتر نقطه زن .
   روزی روزگاری ۳۵۰۰۰ مستشار آمریکایی توی ارتش ما بودند .
   امروز ….
   انصاف هم بد نیست . حق گفتن سخت نییست فقط اخلاق می خواهد.
   وای از ان روزی که بخواهیم پاسخ گویی حرفهایمان باشیم .

   • در این رده بندی صرفا ارتش ها در نظر گرفته شده
    در جمهوری اسلامی سپاه پاسداران از قدرت فراوانی برخوردار است .منابع مالی خوب. ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی گسترده در منطقه و فرا منطقه .
    سپاه ششمین قدرت موشکی جهان. پنجمین قدرت پهپادی جهان . و در مجموعه ارتش و سپاه جزو ۵ قدرت اصلی نیروهای ویژه ( کماندوها ) جهان هستیم. نیروی قدس سپاه پاسداران به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی به تنهایی به عنوان یکی از شاخه های سپاه از کل ارتش های منطقه قوی تر است.چنانکه مقامات امریکایی به قدرت آن نیرو و فرمانده هانش اعتراف کرده اند. نیروهای نظامی شبه ارتش که در سایر کشورها وجود دارد و مستقیما زیر نظر جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه هستن از جمله حزب الله لبنان گوشه دیگری از اقتدار نظامی جمهوری اسلامیست.حزب الله به تنهایی آبروی ارتش رژیم صهیونیستی که به قول خودشان چهارمین ارتش مسلح جهان هستن را برد و ذلیلش کرد.

  • بخش دوم بازجویی FBI از دیکتاتور عراق
   جنگ هشت ساله به روایت صدام: اگر با ارتش شاه طرف بودیم ، یک ماهه جنگ را می بردیم.
   ……

  • پس چرا الان میگید موشکی مون رو هم تعطیل کنیم ؟؟؟

 2. چی رتبه بندی چرتی . ژاپن اصلا ارتش نداره ولی هفتم هست . تازه قدرت نظامی ایران علاوه بر ارتش ،به سپاه پاسداران هم مربوط میشه که در این رتبه بندی سپاه در نظر گرفته نشده . جالب اینجاست که کره شمالی که موشک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد جزو قدرت ها نیست .

  • داداش شما کلا به این آمارهای این چنینی که از اون ورمیاد اعتمادنکن خصوصا اگه آمارش ازکشورایی مثل آمریکا،انگلستان وامثالهم بیرون اومده باشه

  • ژاپن ارتش داره،ارتشی که بیشتر تجهیزاتش رو تولید میکنه . مثلا شرکت کوماتسو که جرثقیل های بزرگی میزازه برای ارتش ژاپن تانک میزازه.ژاپن (مثل آلمان) تا چند سال پس جنگ جهانی از داشتن ارتش محروم بود.
   شباهت زیاد ایران و ژاپن در گذشته و حال باعث شده تا مردم ایران همیشه پیشرفت ایران رو با ژاپن مقایسه کنن و یه عده از طرفداران حکومت هم برای ضعیف نشون دادن ژاپن دروغهایی مثل “ژاپن ارتش نداره” میگن یا در مورد پایگاه نظامی آمریکا در ژاپن برزگنمایی میکنن.

   • ۵۰هزار مستشار نظامی آمریکایی بزرگنماییه؟یا حقیقت؟
    تظاهرات ۱۰۰ها هزار نفری در اعتراض به تجاوزات نظامیان امریکایی به نوامیسشان بزرگنماییست یا حقیقت؟
    دنیا دنیای اینترنت است نمیتوان دروغ به خرد مردم داد.هرکس شک داره راه به روش بازه تا از حقایق آشنا بشه. اگر ژاپن پیشرفتی داشته بخاطر فرهنگ و خصلت خاص مردمش بوده که در کمتر کشوری دیده میشه .کشوری که دولتش کارمندان رو به زور و اجبار میفرسته مرخصی . کشوری که در سال چندین نفر به دلیل فرط خستگی از کار جان می دهند میخوای پیشرفت نکنه
    متاسفانه مزدوران آمریکایی و به طبع اونا افراد نا آگاه داخلی پیشرفتهای ژاپن را به دلیل داشتن رابطه با آمریکا می دانند در حالیکه از بین تعداد فراوان کشورهای دنیا که با امریکا رابطه دارن تعدادیشون اوضاع وحشتناکی در زمینه پیشرفت علمی دارن.نمونه بارزش عربستان سعودی که حتی برقش از خودش نیست.ما تا وقتی که خودمان را درست نکنیم هر حکومتی در ایران باشد و با هرکشوری قهر یا دوست باشیم همین وضعیتمان است.

 3. روزی ۵ م بودیم الان بیست و یکم…
  ژاپن ارتش نداره چون به عنوان غرامت امریکا ازش حمایت میکنه
  نه نیازی دارن التماس کنن و نه مشکلی براشون پیش میاد
  چه چیزی رو میشه فهمید؟؟؟

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)