مراقب نیش ساس بوسه زن باشید + عکس

ساس بوسه زن

 

ساس های بوسه زن یا ساس های آدم کش (Triatominae) یک تیره از راسته نیم بالان و رده حشرات است که دارای ۱۳۰ گونه می باشد. این حشرات خون خوار هستند. این ساس ها هنگام خون خواری از میزبان، باعث بیماری شاگاس می شوند.

 

ساس بوسه زن

 

گزارشات حاکی از آن است که نوعی حشره موذی از گونه ساس بی خطر به نظر می آید اما در واقع حامل انگل «تریپانوزما کروزی» است که هنگام ورود به بدن افراد موجب مرگ آنها می شود؛ این انگل ها باعث بیماری شاگاس(Chagas) در میزبان می شوند که تاکنون ۸ میلیون نفر را در سراسر دنیا مبتلا کرده است.

بیماری شاگاس در آمریکای لاتین بسیار شیوع دارد و موجب بیماری های قلبی عروقی و در نهایت منجر به مرگ می شود.

علائم فیزیکی این بیماری معمولا دو ماه بعد از ابتلا خود را نشان می دهند و شامل مواردی همچون تب، سردرد، درد عضلانی، بزرگ شدن غدد لنفاوی و مشکل در نفس کشیدن است.

در واقع علائم این بیماری تا حدودی شبیه به بیماری آنفلوآنزا است و به همین دلیل تشخیص این بیماری کمی دشوار است. علائم دیگر این بیماری که تشخیص آن راحت است تورم چشم و پلک است.

این بیماری دو مرحله دارد که اولین مرحله آن علائم کمتری نسبت به مرحله دوم آن دارد. همین امر باعث می شود که بسیاری این بیماری را با آنفلوآنزا یا بیماری های دیگر اشتباه بگیرند. در مرحله دوم این بیماری، ۱۰ درصد از افراد از مشکلات گوارشی و ۳۰ درصد از مشکلات قلبی عروقی رنج می برند.

تاکنون برای این بیماری واکسنی کشف نشده است

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: http://morahem.com/majale/?p=165865

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ❌دیدگاه های حاوی توهین یا تهمت به مسئولین جمهوری اسلامی ایران ثبت نمیشود
  2. ❌توهین به دیدگاه های دیگران ثبت نمیشود
  3. ❌توهین به قومیت ها و مذهب ها ثبت نمیشود

⭕️لطفا اگر دیدگاهی که شامل موارد ذکر شده سهواً توسط مجله مراحم ثبت شده بود در همان صفحه اطلاع دهید

⭕️لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران