ادعای روسیه درباره علت مرگ مریم میرزاخانی

ادعای روسیه درباره علت مرگ مریم میرزاخانی

مریم میرزاخانی ,ادعای روسیه درباره علت مرگ مریم میرزاخانی که دور شنبه در اثر بیماری سرطان درگذشت

در نوع خود بسیار عجیب و قابل تامل است. 

  این دانشمند بزرگ فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف به عنوان اولین زن عضو آکادمی ملی علوم آمریکا انتخاب شده بود

این دانشمند ریاضیدان به علت بیماری سرطان سینه درگذشت اما سرویس های اطلاعاتی روسیه ادعای دیگری دارند و میگویند که آمریکا این دانشمند برجسته را ترور بیولوژریک کرده است.

ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی

مریم میرزاخانی,علت مرگ

ادعای سرویس های اطلاعاتی روسیه درباره مرگ بانوی ریاضیدان

سرویس های اطلاعاتی روسیه گفتند: آمریکایی ها، خانم ریاضی دان ایرانی را ترور بیولوژیک کردند.

میرزاخانی قصد بازگشت به ایران داشت.

علت مرگ ریاضیدان نابغه از نظر روسیه

گفتنی است وی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف به عنوان اولین زن عضو آکادمی ملی علوم آمریکا انتخاب شده بود. وی استاد دانشگاه استنفورد بود.

میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برندهٔ مدال فیلدز شد،

که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن و تنها ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است.

هنوز این دانشمند ایرانی خاکسپاری نشده و بعد از سفر پدر و مادرش به آمریکا این مراسم انجام خواهد شد و طبق خبرهای خبرگزاری ها رایزنی انجام شده شاید پیکر این بانوی بزرگ در ایران به خاک سپرده شود.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۲ دیدگاه

 1. من خانواده مریم میرزا خانی خواهش می کنم پیکرش را به ایران بیاورند من به عنوان یک دانشجوی ترم آخر دکتری ریاضی که مادر سه فرزند هستم می گویم موفقیت مریم تاثیر زیادی بر روی اعتماد به نفس من داشته
  خواهش می کنم پیکرش را درایران دفن کنید

  • مریم فقط به خانواده ا ش تعلق نداشته خواست مردم ایران هست که پیکر مریم در ایران دفن شود

  • استاد! الان پیکرش ایران یا آمریڪا باشه چه تاثیری برای شما داره….اگه قصد تاثیرپذیری دارید زندگی‌نامه ایشون و تجربیات ایشون ڪاملا موجوده و راهگشای دوستداران علمه….فڪر نمی‌کنم از مزار پاک این دانشمند عزیز هاله نوری بیرون بیاد و باعث تنویر افڪار بشه…موفق باشید

 2. توازکجامتوجه شدی ک خواست مردم ایرانه ه

  • تو حرف نزن بیمار جنستی

  • به هر حال یک ایرانی بود که نام ایران را در مجامع علمی برسر زبان ها انداخت به عنوان یک شخصیت علمی برای همه ما محترم هست
   برای اینکه آیندگان به مانند خیلی از شعرای بررگ ایرانی مریم را تصاحب نکنند به نام کشور خودشان چه بهتر که در ایران دفن شود

 3. مریم هم مثل بقیه انسان ها یک انسان کامل نبود اما در مدت عمر کوتاه خود باعث افتخار برای ایران شد وموفقیتش به عنوان یک زن تاثیر زیادی بر صحت این دیدگاه که تفاوتی بین استعداد ریاضی یک زن ومرد وجود ندارد گذاشت
  در حالی که تا قبل از مریم کم وبیش حداقل در ایران این باور وجود داشت که مردها استعداد ریاضی بالاتری دارند

 4. واقع بین باشید.اون آقای باستان شناس آمریکایی ریچارد فرای که بخاطر علاقه ش به تمدن ایران وصیت کرده بود در ایران دفن بشه بخاطر درگیریهای سیاسی که یه عده “نظریه پرداز توطئه” که بدون داشتن مدرک گمان میکردن ایشون جاسوس بوده باشه مانع این کار شدن. یا اون بلایی وحشتناکی که سر مزار پروفسور آرتور پوپ و همسر آوردن
  مزار بسیاری از مفاخر ایرانی هم بخاطر جبهه گیری سیاسی احزاب و گروه های سیاسی مخروبه شدن یا حتی ویران شدن.
  آیا شرایط ایران (کشوری که سابقه طولانی در هتک حرمت قبر مفاخرش داره) برای دفن یکی از مفاخر ایران که مناسب هست. آیا بهتر نیست جایی باشه نزدیک دختر و شوهرش. شمایی که میگید باید در ایران دفن بشه میخواهید چند تا عکس سلفی با قبرش بگیرید و بگذارید اینستاگرام و یک ماه بعد اسمش رو هم فراموش میکنید.

  • لایک……
   همون امریکا دفن کنن…اونا قدرشو بیشتر میدونن….
   اسطوره های خودمون اینجا سنگ قبر درست و حسابی ندارن…..

   • یه قبرستون توی درکه تهران هست که هنرمندها را زمان شاه اونجا خاک میکردند الان درش بسته است و داره خلاصه مستهلک میشه و آروم آروم زیر آفتاب و بارون از بین میره و فردا یهو میبینی مسجد شده یا مثلاََ دستشویی عمومی یا …. چون توش خواننده هایی دفن هستند و بازیگرانی که درباری بودند البته قبر استاد ملک الشعرا بهار و روح الله خالقی آهنگ ساز ای ایران ای مرز پر گوهر هم اونجاست قبر قمرالملوک وزیری هم اونجاست اولین زنی که صدای آوازش از رادیو پخش شد و البته بزرگان دیگر…..
    کاخ مروارید تازه درش را به روی عموم برای بازدید باز کردند اون هم بخشیش را ۴۰سال این کاخ داشت خاک میخورد ایران اینگونه داره تمدن خودش را ازبین میبره

 5. ضحی از کرج
  من به عنوان یک‌ایرانی خواهش میکنم و تقاضا دارم که مسئولین محترم کشورم به عنوان نمایندگان ایران و رابطین مردم با دنیا تمام تلاششون رو کنند تا پیکر پروفسور میرزاخانی رو به ایران منتقل بشه و در کشور خودش دفن بشه. اولا ایشون متعلق به این خاک هستند و ایران کشورشونِ. طبیعی که هر انسانی برای پیشرفت و زندگی بهتر مهاجرت میکنه. اگر به تاریخ نگاه کنیم موفقیت پیامران مثل حضرت رسول و حضرت موسی و حضرت ابراهیم زمانی صورت گرفت که هجرت انجام شد. اگر به زندگی خیلی از مسئولین نگاه کنیم برای پیشرفت بهتر و بیشتر بسیاری شون از شهرهای خودشون مهاجرت کردند و به تهران اومدند و پیشرفت کردند. دکتر مریم میرزاخانی هم یکی مثل هزاران انسان روی کره زمین، ایشون هم برای پیشرفت و اعتلا نیاز به مهاجرت داشتند و چه بسا اگر دست تقدیر اینگونه نبود و عمرشون به دنیا میبود در آینده برمیگشتند و با خانواده شون به پیشرفت علم در کشورشون کمک میکردند چرا که نه و چرا که همیشه وضع سیاسی علمی اقتصادی و فرهنگی هر کشوری به یک صورت نیست و همیشه پیشرفت صورت خواهد گرفتو باید امیدوار نگاه کرد.

  دوماً اینکه دختر ایشون هم دختر همین سرزمینند و چرا که نه و صد البته که باید مادرشون در همین کشور به خاک سپرده بشه و همیشه در طول ادیان و تاریخ و دنیا نگاه کنیم از مادران بزرگ فرزندانی بزرگ به یادگار مونده و فرزندانشون هم مال هر کشوری بودند که اصالتشون بوده و اصالت هر کسی هم به پدر معطوفِ و هم به مادر و از هم جدا نیستتد و باید در کشورمون به خاک سپرده بشند.

  سوماً و از همه مهمتر، به ۱۰۰۰ سال آینده فکر کنیم، به آیندگان و فرزندان آینده ما که از ما میپرسند چرا دولتمردان و مردم آن زمان نهایت تلاششون رو نکردند و دریغ کردند برای بازگشت فرزند این خاک، فکرشو کنید الان عطار در نیشابور، بوعلی در همدان، میرزاکوچک خان در رشت، فردوسی در طوس، حافظ و سعدی در شیراز، نادر خان در مشهد و هزاران مفاخر دیگر ایران در سر جای فعلیشون نبودند که الان هستند، اعتبار و آوازه ایران در بین المل چگونه بود؟؟؟؟؟
  درستِ که شرایط دست به دست هم داد تا ایشون در ایران زندگی نکنند و پیشرفت علم و دانش میطلبید خارج از کشور زندگی کنند اما ما نمیدونیم شاید اگر عمری بود تا دو سال دیگه و آینده ای دورتر و در کهنسالی شاید در ایران میبودند، اما چرخ گردون براشون اینطور رقم زد و اینگونه دست تقدیر براشون خواست، حالا که اینطور شده و ما هم راضی هستیم به رضای خدا، ولی دیگه نباید بپذیریم و اجازه بده از مشاهیرمون برای خودشون استفاده کنند و تمام تلاشمونو کنیم برای برگردون پیکر عزیزشون و این قطعا در درجه اول برای پدر و مادر و برادر و عزیزانو خانواده بزرگوارشون بهتره و تسلی خاطره و در وهله ای دیگر آرزوی مردمِ عزیزمونِ.
  بذاریم هر خارجی هم که آرزوشِ زحمت بکشه و بیاد ایران سر مزارشون.
  بذاریم وجه کشورمون بازگرده.
  به الان فکر نکنیم به ۱۰۰۰سال آینده نگاه پرسشگر آیندگان از ما فکر کنیم.
  این هم بگم که خیلی ها به خودشون اجازه دادند تا در مورد نحوه پوششون صحبت کنند
  ما باید یاد همیشه به خاطر داشته باشیم که قضاوت تنها و تنها از آن خداست، و همه به حکم انسان بودن مثل همیم و بس. درست رفتار میکنیم و‌تصمیم میگیرم و بالعکس. به یاد داشته باشیم که طبق حرف خداوند در اون دنیا از ذره ذره نیکی ها و ذره ذره اشتباهات به یک‌ میزان پرسیده میشه و خوش به حال آنها که خدمات و نیکیهاشون بیشتره و بهشت گوارای وجودشون.
  خدایا روح عزیز از دست رفتِ پروفسور مریم میرزاخانی رو قرین رحمت و شادی و مغفرت خودت کن که نه تنها در طول عمر کوتاه چهل ساله شون خوش درخشیدند و نام ایران رو زنده کردند و باعث شدند صدای ایران به گونه ای دیگر در گوش جهانیان طنین انداز بشه، بلکه عرضی بلند از زندگی ایشون برجا مونده که تاریخ نشون میده و کم کم درک میشه که زمان همواره ناممکن رو ممکن کرده و ثابت میکنه همه چیز رو.
  ارادتمند سیده ضحی از کرج

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)