نامه ای به عمو پیکان

پیکان

سلام عمو پیکان عزیزم.

نمیدانم با چه رویی نگاهت کنم فقط میدانم بگویم شرمندتم… شرمنده هستم که همیشه به تو لقب لگن را داده بودیم و همیشه به تو میخندیدیم. نیستی... نیستی که ببینی چه کسی جایت را گرفته… نیستی که ببینی قاتلی امده به نام پراید که اصلا رحم ندارد.

نه به پیر رحم میکند نه به جوان … هر کس اشتباه کند اخرین اشتباه او خواهد بود آنقدر فیس و افاده هم دارد که قیمتش دارد سر به فلک میکشد. پیکان عزیزم … ای به قربان آن شیشه هایت بروم که با یک دستگیره ساده بالا و پایینش میکردیم درسته که کیسه هوا و ترمز ABS و فرمان هیدرولیک نداشتی اما آنهایی که جای تو آمدند این امکانات را دارند ولی کیفیت بسیار پایین که اگر نداشته باشند هم فرقی ندارد.

عمو پیکانم… کمتر ایرانی پیدا میشود که باتو خاطره نداشته باشد… بعضی ها باتو عروسی گرفته اند بعضی ها مراسم ختم برپا کرده اند ، بعضی ها به مسافرت رفته ند و … . یادت بخیر ۱۰۰ تا سرعت بیشتر نمیرفتی ولی مردانه میرفتی و هرچند ماشینهای امروزی هم پلیس اجازه بیشتر از ۱۰۰ تا را بهشان نمیدهد.

یادت بخیر که آن روزها از مدیرکل و کارمند بانک و بازاری و پولدار گرفته تا معلم و مسافرکش و جوان بیکار همه تورا داشتندو پشت شیشه های مهربان و البته جان سختت دنیا را یکرنگ میدیدند. عمو پیکان بغضم گرفته… میدانم که چه حرف هایی بارت میکردند و میگفتند :

ایمنی ندارد ، فرسوده است ، هوا را آلوده میکند ، مصرفش بالاست و هزار انگ مربوط و نامربوط که عاقبت نفست را در ۳۸ سالگیت گرفت… در مراسم ختم تو دولت قاطعانه پای خروجت از چرخه تولید ایستاد و حتی تندر ۹۰ را هم به‌عنوان جانشینت معرفی کرد و بالاخره آقای وزیر صنایع زیر باران فلاش دوربین عکاسان، ۲۵ اردیبهشت ۸۴ روی بدنه آخرینت نوشت: “پیکان ارابه‌ای بود که صنعت خودرو بر دوش آن شکل گرفت و امروز به موزه می‌رود تا نظاره‌گر اعتلای این صنعت باشد”.

03

 

و اما بعد رفتنت با پیش آمدن مشکلاتی در قرارداد تولید تندر ۹۰ و به تأخیر افتادن تولید، پژو RD با بدنه پژو و موتور پیکان به میدان آمد اما جای تو را نگرفت هیچ، آبروی پژو را هم بردترفند تغییر نام این بینوا به “روآ” و ادعای تقویت موتور هم نتوانست تغییرات چندانی در اقبال به آن ایجاد کند.

آقای رئیس جمهور در همان دور اول ریاست جمهوری و در مراسم رو‌نمایی از موتور ملی، دستور تولید خودرویی ۵.۵ میلیون تومانی را برای طبقه متوسط جامعه صادر کرد که البته “علیرضا طهماسبی” وزیر وقت صنایع، همان هنگام وعده می‌دهد چنین خودرویی در آینده‌ای نزدیک تولید می‌شود. اما ۹ سال گذشت و این اتفاق نیوفتاد هیچ تازه پراید آهن پاره شد ۲۲ میلیون تومان…

عمو پیکان درد و دل زیادی دارم اما میدانم فایده ای ندارد چون تو دستت از دنیا کوتاه است و ما ماندیم و تعدادی خودروی بی معرفت و قاتل.

 

158072_289

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۵ دیدگاه

 1. عباس از ابهر

  وااااااااای اولش واسه خنده میخوندمش ولی بغض گلومو گرفت خیلللللللللللی زیبا بود آفرین (غمگین) (غمگین)
  1  0
 2. وحید از ایران

  خیلی قشنگ بود (عشق)
  1  0
 3. ورق فلزی برای ساخت ماشین های جدید مثل پراید خیلی نازک شده،مثلا واسه فقط صرفه جویی ۱۰۰ هزار تومان اتاق رو از ورق فلزی نازک میسازن،اینه که با کوچیکترین تصادف اتاق ماشین و آدمای توش له و نابود میشن.. (بی تقصیر) (مو کندن) (شاکی بودن)
  1  0
 4. اسحاق جهانگیری عزیز ،لطفا پیکان،همون ارابه رو،از موزه به صنعت برگردون…حداقل محکم بود و اینقد کشته نمی داد
  1  0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)