نام خاوری از لیست مجرمانه تحت تعقیب حذف شد! +عکس

نام خاوری از لیست مجرمانه تحت تعقیب حذف شد! +عکس

اسم محمودرضا خاوری که تا چندی پیش عکس و نامش در فهرست متهمان تحت تعقیب دولت ایران در وب‌سایت اینترپل بود، از فهرست فوق حذف شده است.

به گزارش جام نیـوز، عبدالله شهبازی پژوهشگر تاریخ و سیاست در کانال تلگرامی خود خبر داد که نام “محمودرضا خاوری” از فهرست افراد تحت تعقیب ایران در وب‌سایت رسمی اینترپل حذف شده است!

شهبازی نوشت: محمودرضا خاوری، که تا چندی پیش عکس و نام وی در فهرست متهمان تحت تعقیب دولت ایران در وب‌سایت اینترپل بود، از فهرست فوق حذف شده است.

فهرست افراد تحت تعقیب پلیس اینترپل

حذف خاوری از لیست افراد تحت‌تعقیب +عکس✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۷ دیدگاه

 1. ناصر از قدیم

  اون دو تا خانوم دیگه چرا تحت تعقیب هستن؟؟ (چونه خاروندن) (چونه خاروندن)

 2. الان اینا wanted هستن؟ برای سرشون جایزه گذاشتن

  • آره اینا تحت تعقیب پلیس بین المللی هستند (البته نزدیک ۱۵ کشور پروتوکول پلیس بین المللی امضا نکردند ) یعنی به محض شناسایی در مرز یا فرودگاه باید دستگیرشون کنند . ولی بحث جایزه یک چیزی دیگه ، اگه خانواده از یک فراری ضرر کردند و تمایل دارند جایزه بذارن سرشون ، آن موقع جایزه اش معلومه . و در سایت های دیگه نشان میده نه در سایت انترپول .

 3. در مورد این پست : تحلیل بنده به شکل زیر است :
  سفارت کانادا از دو ماه گذشته تمایل داره روابط دیپلماتیک بین کانادا و ایران مجددا برقرار بشه ، ولی آنها هم شرط و شروط دارند و اینجا هم شرط و شروط دارند . و چون خیلی از ایرانیان مقیم کانادا هستند و برخی شرکتهای کانادایی تمایل دارند مجددا به ایران برگردند به خاطر سرمایه گذاری در نفت و گاز .
  مصالح دولت یک کشور بر مصالح افراد شخصی در همه جا اولویت داره ، ( البته برخی کشورها اولویت مصالح افراد بر همه مردم اولویت ، متأسفانه )
  لذا به نظرم ، جهت حذف نام خاوری از لیست تعقیب پلیس بین المللی ، صلح دو طرفه انجام شده ، وعموم مردم بی خبرن از این موضوع ، منظورم اینکه ، یک توافق بین دولت ایران و خاوری توسط دولت کانادا ، نزدیک ۶۰ تا ۷۰ درصد از پولی که اختلاس کرده به دولت برگرده ، مقابل معافیت از احکام و جرایم و زندانی و همه چیزی .
  والله اعلم .
  این روشی که عرض کردم ، همان چیزی که در هند ، مصر ، دارم میبینم این روزها در سایت ها خارجی است .
  یعنی خیلی از افراد ثروتمند در کشور هند و مصر ، مالیات نمیدن یا فراری هستند ، دولت مجبورن با آنها قرارداد صلح المنفعه امضا کنند که ۶۰ تا ۷۰ درصد از اموالشون به دولت برگرده مقابل معافیت کامل از بقیه پول و حذف نام آنها از لیست تعقیب هستند . و از مجازات سنگین و زندانی معاف میشن .
  تقریبا در هند نزدیک ۶۴ هزار نفر و مجموع پولی که مشمول مالیات بوده تقریبا ۹.۸ میلیارد دلار
  ولی در مصر نزدیک ۱۲۸ هزار نفر و مجموع پولی که از سال ۲۰۱۱ توسط اشخاص نزدیک حکومت حسنی مبارک نزدیک ۶۰ میلیارد دلار بوده .
  وخدا میدونه در ایران چند نفر مالیات نمیدن یا فراری هستند .
  شاید تحلیل بنده اشتباه است ولی چند ماه دیگه یا سال دیگه وضعیت خاوری معلوم میشه ، و جزئیات اختلاس یا تحویل ایشان به ایران مشخص میشه برای عموم مردم .

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)