نوزاد خال‌خالی که ۲۶ بار جراحی شد! + تصاویر

مجله مراحم؛ «دیلان لیتل» اهل آتلانتای جورجیا با نوعی بیماری مادرزادی به نام «خال ملانوسیتیک» به دنیا آمد و پزشکان برای پیشگیری از سرطانی شدن خال‌های متعدد روی بدن این پسر بچه ۴ ساله، او را ۲۶ بار تحت عمل جراحی قرار دادند. این بیماری فقط در هر ۲۰ هزار کودک، یک کودک را مبتلا می‌کند و سطح گسترده‌ای از بدن را می‌پوشاند.

به گزارش دیلی‌میل، خال‌ها حدود ۸۰ درصد بدن این نوزاد را پوشانده بود و بزرگ‌ترین خال، از بالای گوش تا پشت او کشیده شده بود. سایر خال‌ها نیز در اندازه‌های کوچک‌تری بودند. هنگام تولد این کودک، تمام ناحیه پشت او سیاه و قرمز بود و بازوها و پاهایش نیز پوشیده از خال بودند.

بیماری مادرزادی , نوزاد خال‌خالی , خال ملانوسیتیک , عمل جراحی نوزاد خال‌خالی , عمل جراحی نوزاد , نوعی بیماری مادرزادی , بزرگ‌ترین خال , خال‌های روی بدن , کودک جراحی شده

والدین او از ترس این که مبادا خال‌های روی بدن نوزادشان تبدیل به سرطان شود، او  را چند بار به تیغ جراحان سپردند تا مانع از رشد خال‌ها شوند. جراحان در بخشی از روند جراحی، از دستگاه‌های منسبط‌کننده زیر پوست و نقاط صاف‌تر و بدون خال استفاده کردند و آن را به منظور اتساع پوست با محلول نمکی پر کردند. این همانند روشی است که در ایمپلنت سینه استفاده می‌شود. بعد از ۳ ماه، جراحان دستگاه منبسط‌کننده را خارج می‌کنند. از پوست کش‌آمده و منبسط شده برای پوشاندن محیطی استفاده می‌شود که خال از آن قسمت برداشته شده است.

بیماری مادرزادی , نوزاد خال‌خالی , خال ملانوسیتیک , عمل جراحی نوزاد خال‌خالی , عمل جراحی نوزاد , نوعی بیماری مادرزادی , بزرگ‌ترین خال , خال‌های روی بدن , کودک جراحی شده

در نتیجه ۲۶ باری که این کودک جراحی شده ، بیش از ۵۰ درصد از نواحی تحت تأثیر به این طریق خارج شده‌اند. بزرگ‌ترین خال بدن این کودک، از بالای گوش‌ها شروع شده، تا بالای باسن ادامه داشت و همچنین شانه‌ها، شکم و تمام قسمت پشتی را دربرمی‌گرفت.

 

این خال‌ها به اندازه یک خودکار تا یک اسکناس یک دلاری بودند و پزشکان هر ۳ تا ۶ ماه یک بار یک عمل جراحی روی یک نقطه از بدن این کودک انجام می‌دادند. هر بار بخش وسیعی برداشته می‌شد تا با این کار احتمال سرطانی شدن خال‌ها کاهش یابد.

متخصصان در کنار جراحی، هر دو سال یک بار نیز از این کودک اسکن ام‌آرآی می‌گرفتند تا از سرطانی نشدن خال‌های پوستی و سرایت آنها به مغز و ستون مهره‌ها مطمئن شوند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۲ دیدگاه

 1. بهناز.آبادان

  گناه داره…دلم خیلی سوخت.




  0



  0
 2. عزیزم.خدا زودتر خوبش کن




  0



  0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)