واکنش خاتمی به عصبانیت عربستانی‌ها از عزاداری در ورزشگاه آزادی

فوتبال ایران و کره‌جنوبی به خیر گذشت/ خیلی‌ها از جو ورزشگاه آزادی سوختند/ بار دیگر چنین تداخلی پیش بیاید مورد قبول نیست
 

واکنش امام جمعه موقت تهران به عصبانیت عربستانی ها به عزاداری در بازی ایران و کره

امام جمعه موقت تهران با بیان این که امسال مردم متدین خیلی نگران مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب  عاشورا بودند که البته حق داشتند نگران باشند که مبادا حرمت‌شکنی شود اما محبت‌الحسین کار خودش را کرد و هیچ حرمت‌شکنی که نشد، ورزشگاه تبدیل به عزاخانه سید و سالار شهیدان شد. یکی از روزنامه‌های سعودی که این روزها خیلی لجن‌پراکنی می‌کند، نوشت «هواداران ایرانی ورزشگاه آزادی را به مکانی مذهبی تبدیل کردند تا جایی که به جای سردادن شعارهای فوتبال فریاد یا حسین سر می‌دادند،

آنها پرچم سیاه در دست داشتند و لباس مشکی پوشیده بودند»؛ آنان گویا خیلی سوخته‌اند پس بسوزید و بمیرید.

 
آیت‌الله خاتمی در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: بشناسید ایران را، ایران حسینی است، ایران کربلایی است، ایران عاشورایی است، ایران هیهات‌ من الذله است؛ ما از مسئولان ورزشی انتظار داریم از چند سال قبل برای اینگونه موارد تدبیر کنند، الحمدلله این بازی به خیر گذشت ام مسئولان تدبیر کنند تا این تقارن‌ها پیش نیاید، این بهانه بار دیگر مورد قبول نیست.
 
وی تصریح کرد:‌ در عزاداری امسال هم یزیدیان عمق کینه‌شان را نشان دادند و این افراد از تبار همان یزیدیان هستند، داعشی‌های یزیدی آمدند در کابل، افغانستان بمب منفجر کردند، در نیجریه به شیعیان حمله شد، آنان همان یزیدیانی هستند که در روز عاشورا بودند، آنان از تبار همان افراد هستند که تا عزیز فاطمه بر زمین افتاد شمشیردار با شمشیر می‌زد، نیزه‌دار با نیزه می‌زد، آنانی هم که شمشیر و نیزه نداشتند عزیز فاطمه را سنگ‌باران کردند، این افراد هم از تبار همان یزیدیان روز عاشورا هستند، سرنوشت این افراد هم مانند سرنوشت آن یزیدیان روز عاشورا خواهد بود. به یاری خداوند نابود خواهند شد.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در عزاداری امسال رسانه ملی سنگ تمام گذاشت،‌ گفت: پخش عزاداری استان‌های مختلف کشور در رسانه ملی اقدام بسیار مثبت و پسندیده‌ای بود که امسال انجام شد، رسانه ملی فقط رسانه تهران و شهرهای بزرگ نیست، الحمدلله امسال این پدیده، موضوع ستودنی بود که اتفاق افتاد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۴ دیدگاه

  1. به نظر من مسابقه ی شب عاشورا یک فرصت خوبی برای کور کردن چشم وهابیت و زنگ خطری برای داعش و کسانی که فکر حمله نظامی به ایران را دارند و البته پرتوی بابت کنجکاوی جهانیان و تحقیق در مورد عاشورا و رساندن پیام عاشورا به دنیا بود
    0    0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)