واکنش پدر «ستایش» به حکم قاتل دخترش

واکنش پدر «ستایش» به حکم قاتل دخترش

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او,تجاوز به ستایش قریشی,ستایش قریشی دختر افغانی,ستایش قریشی,تجاوز ستایش قریشی,قتل ستایش قریشی,کشتن ستایش قریشی,عکس قریشی,تجاوز به قریشی,سوزاندن قریشی,سوزاندن ستایش قریشی,اخبار,حوادث

پرونده جنایت بسیار دردناکی که ۲۲ فروردین ماه در ورامین رخ داده و به شدت افکار عمومی کشور را تحت تاثیر قرار داد، پس از بررسی های صورت گرفته، امروز به صدور حکم رسید؛ حکمی که پدر مقتول آن را مرهمی بر زخم های عمیقش می‌خواند و امیدوار است به حفظ آرامش کودکانه فرزندانمان منجر شود.

بر اساس این حکم، امیرحسین، نوجوانی که یکی از تلخ ترین پرونده های جنایی را با قتل ستایش رقم زده، به دو بار اعدام و پرداخت دیه در این پرونده محکوم شده است. البته این حکم بدوی و قابل فرجام خواهی است و متهم می‌تواند به آن اعتراض نماید.

عسگر قاسمی آقباش، یکی از وکلای اولیای‌دم «ستایش قریشی» در این باره می‌گوید: قاتل به قصاص نفس در خصوص اتهام قتل عمد و یک بار اعدام در خصوص اتهام تجاوز به عنف محکوم شده است. همچنین پرداخت دیه و ارش ‌البکاره و جنایت بر میت از دیگر محکومیت‌های این فرد است.

%image_alt%

قاسمی آقباش در ادامه یادآور می‌شود که این حکم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است. یعنی قطعیت ندارد، هرچند به گفته مجتبی فرحبخش، وکیل مدافع متهم، قاضی پرونده زمانی حکم را صادر می‌کند که تحقیقات را قانع کننده بداند و در غیر اینصورت دستورات دیگری صادر خواهد کرد.
 
این حکم مرهمی است بر زخم عمیقمان؛ به خاطر دیگرستایش‌ها گذشت نخواهیم کرد

بدین ترتیب مشخص می‌شود که از دید قاضی پرونده، تحقیقات صورت گرفته در پرونده کافی بوده و بر اساس آن، صدور حکم ممکن بوده است. حکمی که پدر ستایش در واکنش به آن نامه ای به رشته تحریر درآورده و ضمن تقدیر از مسئولانی که همراهی شان کردند، تاکید کرده که گذشت نخواهد کرد تا ستایش های دیگر در آرامش به زندگی شان ادامه دهند.

نامه ای پر درد که به تشکر از کسانی که با ایشان همدردی و همراهی کردند و البته یک ابراز امیدواری و آرزوی بزرگ ختم شده و در آن، حکم صادر شده مرهمی بر زخم عمیق این خانواده خوانده شده است. این نامه که برای انتشار در اختیار «تابناک» قرار گرفته، بدین شرح است: (یادآوری مهم: متن نامه به جهت رعایت برخی موارد نگارشی، اندکی ویرایش شده است)
 
به نام خداوند عادل

این جانب شیرآقا قریشی، پدر مرحومه ستایش قریشی،مراتب تشکر و قدردانی خود را از تمام مسعولین جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارم؛ از طرف وکیلمان باخبر شدیم که قاتل فرزندمان به یک حکم اعدام و یک قصاص نفس محکوم شده است. خدا را شاکریم که خون فرزندمان پایمال نشد و این حکم خط بطلانی بر تمام گمانه‌زنی‌های نادرست علیه دستگاه قضایی ایران شد.

خانواده ما روزهای سختی را می‌گذراند ولی اعلام این حکم مرهمی‌ست بر زخم عمیقمان. ما هرگز راضی به مرگ کسی نبودیم ولی اعمال این چنین که قاتل ستایش انجام داد، جای هیچ گذشتی را باقی نگذاشت  و ما نیز به خاطر ستایش‌های دیگران که خواهران و فرزندان شما عزیزان هستند، گذشت نخواهیم کرد تا فرزندان همه ما در آرامش به زندگی شاد و کودکانه شان ادامه دهند و کابوس هوسرانان و پلیدان را نداشته باشند.

یک بار دیگر از تمامی عزیرانی که با ما همدردی کردند و ما را تنها نگذاشتند، تشکر می‌کنیم.
 
به امید  دنیایی عاری از خشونت 
 
شیرآقا قریشی
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۷ دیدگاه

 1. مهرداد از کرمان

  خدا رو شکر اعدام براش بریدن اونم دو بار دم دستگاه قضایی گرم (تشویق)

  • کودکت را از جهنم نترسان،

   ذات او را پاک پرورش بده…

   وعده ی بهشت به او نده،

   به او بیاموز

   خوب بودن لازمه ی انسانیت است

   • آزادی یعنی:

    تو در خانه پیک شرابت را بالا بزنی ، بسلامتی فلانی○
    و همسایه ات هم روی سجد برای سلامتی فلانی دعا کند●

    آزادی یعنی احترام به عقاید دیگران✔️

   • اگه همه ی ما واقعا از جهنم میترسیدیم به معنای واقعی کلمه خیلی از کارای اشنباهو انجام نمیدادیم ذاتمون پاک میشد واگه همینطور به بهشت ایمان داشتیم ایمان قوی وبرای رسیدن بهش تلاش میکردیم بازم میزدیم رو دست هرچی خوبی وانسانیته وفقط حیف که بیشترش شعاره

   • دقیقا الان اینطوریه خب دیگه پس ازادی هست دیگه ولی من واقعا موندم رو کار اینا خود دعاش بگیر نگیر نداره اونوقت مشروب خورا به چه دلیلی مشروب میخورن ظرفاشونو میزنن بهم میگن به سلامتی فلانی اگه خیلی سلامتی براشون مفیده خب خودشون مشروبو بذارن کنار که به هرحال ضررایی داره (خنده زیاد)

 2. اونایی که اینطور داغ ها ندیدن میگن اعدام فلان و فلان

 3. ملت استاد چرت و پرت هستند ، اعدام چرا نه ؟ اصلا باید بدن خود باباهه این امیرحسین رو مثل سگ بکشه . حیف سگ .

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)