پاسخ امارات به خطیب نماز جمعه تهران

پاسخ امارات به خائن خواندن مقامات عربستان توسط احمد خاتمی

مجله مراحم؛ «”أنور قرقاش” وزیر مشاور سیاست خارجی دولت امارات به اظهارات احمد خاتمی خطیب جمعه تهران که به عربستان حمله کرد و حکامش را به خائنان حرمین شریفین توصیف کرد، پاسخ داد.» وبسایت خبری “عیون الخلیج” گزارش داد: «”أنور قرقاش” وزیر مشاور سیاست خارجی دولت امارات به اظهارات احمد خاتمی خطیب جمعه تهران که به عربستان حمله کرد و حکامش را به خائنان حرمین شریفین توصیف کرد، پاسخ داد.»
 

%image_alt%

 
 انور قرقاش در پاسخ به احمد خاتمی گفت:

«خطبه جمعه تهران مشتمل به تنش افزایی با عربستان است و این مسئله صلاح نیست و ایران به این تنش افزایی ادامه می دهد.» 

 
این مقام اماراتی در ادامه گفت: «مصلحت نیست که انسان همه پل های پشت سر خود را آتش بزند و ما امیدواریم که منبرهای دینی پیام محبت و دوستی از آنها صادر شود.»
 
 
 
انور قرقاش در ادامه افزود: «منطقه ما امروز به عقلانیت و آرامش نیاز دارد و این مهم با احترام به حقوق کشورهای همسایه و عدم دخالت در مسائل داخلی دیگر کشورها و دروی از فرقه گرایی میسر است.»
 
 
 
 خاطر نشان می شود این اظهارات انور قرقاش در حالی ایراد می شود که مفتی های عربستان سعودی از جمله “عبدالعزیز آل شیخ” و “عائض القرنی” اخیرا ایرانی ها را مجوسی خواندند و کشورمان را به فتنه انگیزی متهم کرده اند.
 
 
 
خاتمی در بخش از خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران به رژیم آل سعود و دولت عربستان اشاره کرد و گفت: گویاترین و جامع‌ترین حرفها فرمایشات رهبری در مورد دولت عربستان است.
 
 
 
امام جمعه موقت تهران افزود: آنها در تریبونهای خود بدترین اهانتها را به ملت ایران و احیاگران اسلام ناب محمدی (ص)‌ دارند، سزاوارترین جایی که باید به ارجیف آنها پاسخ داد خطبه جمعه تهران است.
 
 
 
وی ادامه داد: آنچه که بر عربستان حاکم است مکتب وهابیت است در عربستان از کلاس اول به کودکانشان می‌آموزند که فلان فرقه کافر هستند و باید سر بریده شوند و خون آنها هدر است و این موضوع تا دبیرستان و دانشگاه ادامه دارد و مغز آنها را به کلی شستشو می‌دهند. این تفکر است که تکفیرپرور است.
 
 
 
خاتمی خاطر نشان کرد: در روز عید سعید قربان داعش در شرق سوریه سر ۱۹ جوان سوری را برید. ریشه این جنایات نشات گرفته از تفکر مکتب سخیف وهابیگری است.
 
 
 
امام جمعه موقت تهران افزود: خوشبختانه اخیرا نشستی در چچن برگزار شده است که علمای اهل سنت و الازهر به صراحت اعلام کردند که وهابیت از اسلام بیگانه است و هیچ ربطی به اسلام ندارد.
 
 
 
وی ادامه داد:‌ آل سعود در سال ۱۱۵۷ قمری بر سر کار آمد یعنی ۲۸۰ سال قبل و نزدیک به ۳ قرن است که آل سعود فقط با وحشیگری، آدم‌کشی و غارتگری راه خود را پیش برده است. آنچه را که امروز در یمن می‌بینید برای سه قرن آل سعود به عنوان یک تابلو مشاهده کنید این جماعت اصلشان بر غارتگری و آدمکشی است.
 
 
 
خاتمی تصریح کرد: برای آنها منطق و استدلال اگر در موردی مجبور بشوند یک استثناست. دولت سعودی‌، دولت ضد بشر، ضد حقوق بشر، ضد قرآن و اسلام است.
 
 
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: دولت آل سعود با رژیم صهیونیستی دوست است. در گذشته این موضوع را کتمان می‌کردند اما امروز شاهدیم که آنها علنی با یکدیگر ارتباط دارند. دشمنی آنها با اسلام بسیار روشن و آشکار است. آنها در جنگ ۳۳ روز لبنان در جنگهای غزه، پشت صحنه کمک به صهیونیستها بودند.

 
  خشم امارات از اظهارات خطیب نماز جمعه تهران

 %image_alt%

وی با تاکید بر اینکه سعودی ها خائن‌الحرمین شریفین هستند گفت: امیدواریم جهان اسلام به همین زودی جشن سقوط آل سعود را بگیرد.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۳ دیدگاه

 1. درود بر سید احمد خاتمی با سخنان منطقی و قاطع خودش….

  انشالله به زودی ریشه این شجره ملعونه خبیثه یعنی آل سعود و جیره خوارهایش را توسط رزمندگان اسلام یعنی سپاه قدس ایران و حزب الله لبنان و انصارالله یمن خواهیم کند.

 2. خفه شو دلواپس اشغال نان به روز خور امثال شما پول ایران رو میبرن لبنان وفلسطین خرج میکنن دوتاشرکت نمیزنن دو تاجوون بره سرکار بسه دیگه دست از شعاربرداریدیکم ب فکر مردم باشیدامیدوارم درک کنی ددرک نکنی به درک چون تو نان بازوتونمیخوری نان شعارمیخوری………….

  • (لایک) گویا بعضیا خیلی دنبال جنگ افروزین نصف ایرانو ک جنگ تحمیلی فلج کرد ی جنگ دیگه راه بندازین کلا ایران مفلوج کنید

   • الناز خانوم خودت داری میگی جنگ تحمیلی، یعنی چیزی که به ما تحمیل شد، پس ما اونو راه ننداختیم که بخوایم یه جنگ دیگه هم راه بندازیم، حادثه تلخ منا رو که یادت نرفته، میخوای قربون صدقشون بریم که باهامون کاری نداشته باشن؟

  • خدایا به بعضی آدما یه کوچولو بصیرت بده و بهشون یادآوری کن که نعمت عقل و فکر و شعور بهشون دادی.

  • گریلای کرد۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ لایک

 3. امارات خر کیه؟
  صدای عر عر اومد صدا امارات در اومد
  هرچند من سید احمد خاتمی را هم قبول ندارم چون تند روست ولی باید دهن این عربهای تازه به دوران رسیده را سرویس کرد

 4. به نظرم با یعضی ها باید از سر لطف و رافت اسلامی مدارا کرد اما بعضی از جاهلین مرتجع مثل امارات وشجره ملعونه عربستان را باید با اردنگی جواب داد چون نمی فهمن چون گاو تشریف دارن در جواب خانم بالا همینها نمی زارن سرمایه وارد ایران بشه با ایران هراسی تو دنیا نتیجش اینه کار وتولید کم میشه پس باید ریشه را سوزاند

 5. من نمیدونم کی به ما مجوز ریشه کنی دولت های کشورهای دیگه رو داده !!!

  این مصداق بارز دخالت در امور داخلی کورهای همسایه است ؛ بشینید به فکر مردم خودتون

  باشید تا کسی ام کاری بهتون نداشته باشه .

  فاجعه منا بود ؟ چرا قبلش که تو جده اون غلط رو کردن چرا وقتی دهه ی ۶۰

  اون کشتار رو کردن باز مثل احمق ها رفتیم پولمونو تو شیکمشون ریختیم ؟!!

  از ماست که بر ماست

  • آقای محترم تا کسی با ما کاری نداشته باشه قرار نیس ما هم به دنبال کندن ریه هاشون باشیم، به این وهابیای احمق،‌و به اون آمریکا و صهونیست پست فطرت بگید با کشور ایران و اسلام و مقدسات ما کاری نداشته باشن مطمئن باشید از این به بعد ما هم باهاشون کاری نداریم.

 6. حالاجنگم بشه ایناوامثالشون ککشونم میگزه؟!مردم بدبخت باس برن جنگ اوارگی و گشنگی

 7. با این انور قار قار یک قار قاری کرده که شما را به همین قار قار ها مشغول کنه بنابراین کاربران عزیز قارقار نکنید

 8. ناصر از قدیم

  الناز۶۸ چه خبر همشیره؟؟ خیلی کم پیدا شده، خبری شده و ما خبر نداریم؟ وارد سیاست نمیخواد بشی؟ خودت خوبی دیگه؟

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)