چاره‌ای جز فیلتر کردن تلگرام نیست…. (حذف)

خبر گزاری تسنیم نوشت: شبکه اجتماعی تلگرام در سال ۲۰۱۳ توسط روس‌تبارهای صهیونیست مهاجر به آلمان تأسیس شد؛ سرمایه‌گذار و مدیرعامل آن فردی به‌نام «راش فلر» است که همزمان در کنگره رژیم صهیونیستی نیز دارای مسئولیت است؛ تلگرام تا به امروز بدون پرداخت هرگونه مالیات و عوارض و حق‌السهم، به صورت آزادانه در حال فعالیت در کشورمان بوده است.

«تلگرام» بستری برای ترویج روزه‌خواری

این شبکه اجتماعی تا به امروز با ایجاد برخی از امکانات از جمله رباتهای پیام‌رسان، گروه‌ها، سوپرگروه‌ها و در نهایت کانال، مخاطبان بسیاری را در ایران جذب کرده است و جالب اینکه این شبکه اجتماعی در کشور خود چندان محبوب نیست و تنها ۱۱.۳ درصد کاربران این شبکه مربوط به این کشور می‌شوند.

اما بنابر اعلام آمارهای رسمی حدود ۸۰.۵ درصد مخاطبان این شبکه اجتماعی را کاربران ایرانی تشکیل می‌دهند و طبق اعلام برخی از کارشناسان شبکه‌های مجازی حدود ۱۸ میلیون از کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند.

متأسفانه همزمان با امکان ایجاد کانالهای مختلف در این شبکه‌‌ اجتماعی، تعداد کانالهای مستهجن و غیراخلاقی در تلگرام به صورت روزانه در حال افزایش است و با وجود شناسایی بسیاری از این کانالهای غیراخلاقی و مجرمانه، اقدام چندانی برای برخورد با محتوای مجرمانه این کانالها صورت نگرفته است البته عدم دسترسی مسئولان حوزه ارتباطات کشور به محتوای تبادل شده در این شبکه و اسقرار سرورهای تلگرام در خارج از کشور، باعث تشدید فعالیت‌های مجرمانه در این شبکه اجتماعی موبایلی شده است.

هشتم خرداد ماه جاری، شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن، شرکتهای خارجی پیام‌رسانی که در داخل ایران فعالیت دارند، برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند؛ از این رو از شبکه اجتماعی تلگرام نیز درخواست شده است که اطلاعات کاربران ایرانی را به داخل کشور منتقل کند.

اخیراً و همزمان با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، کانالی با هدف ترویج روزه‌خواری و شکستن قبح گناه بزرگ روزه‌خواری ایجاد شده است؛ بانیان و گردانندگان این کانال به صورت کاملا سازمان‌یافته ضمن درخواست از اعضای کانال برای روزه‌خواری و گرفتن عکس از وعده غذایی ناهار در ماه مبارک رمضان، اقدام به انتشار محتوای خلاف مبانی اسلامی و به سخره گرفتن مبانی فکری و اعتقادی اسلامی و شیعه کرده‌اند.

از سویی در این کانال هیچگونه لینک ارتباطی با مدیر یا ادمین آن وجود ندارد و به این ترتیب مشخص نیست بدون وجود راه ارتباطی با مدیر و یا ادمین کانال، چگونه قرار است تصاویر توسط اعضا برای کانال ارسال و به اشتراک گذاشته شود که خود این امر احتمال فعالیت سازمان‌یافته گردانندگان چنین کانالی برای ترویج روزه‌خواری و ضدیت با مبانی اسلامی را تقویت می‌کند.

ایجاد و راه‌اندازی روزانه چنین کانالهایی در تلگرام و فعالیت آزادانه آنها، زنگ خطری برای مسئولان مربوطه است چرا که بسیاری از مطالب و محتوای تولید شده در بستر تلگرام، حاوی مطالب مجرمانه است که با توجه به استقرار سرورهای این اپلیکیشن در خارج از کشور، این امر می‌تواند تبعات و اثرات مخرب چنین محتواهای مجرمانه‌ای را دوچندان کند.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۲ دیدگاه

 1. خدا کنه فیلتر کنن
  اصلا از همون اول نباید اجازه میدادن تا این حد گسترده بشه
  اشتباه بزرگ مسئولین در فیلتر نکردن باعث شده که این همه فساد زیاد بشه و همینطور سن فحشا و فساد بیاد پایین
  البته شاید قبلا بوده اما تلگرام به خاطر راحتی دست یابی همه گیر شده
  مخصوصا خونواده ها رو که واقعا درگیر خودش کرده

  در اخر به اونایی که میگن روزه بخورین …
  بگو اخه بدبختا با کی داری میجنگی با خدای خودت …
  خدایی که میگه مهمان هستین ماه رمضان
  دلتون میاد جواب رد بدین به دعوت خدا واسه مهمونی
  موقع دعای افطار و سحر شرمنده نیستین ؟؟؟؟و افسوس نمیخورین
  که چرا سر سفره مهمانی خدا نیستین ؟؟؟
  که اول و اخر همون خدا باید کمکت کنه و دستت رو بگیره
  ۱۱ماه میخورین کجا رو گرفتی …
  به کجا رسیدی که این همه یه ماه نخوردن واستون سخته …

 2. بهناز.آبادان

  تا وقتی ما ایرانیا استفاده صحیح از تکنولوژی و دنیای مجازی رو نمیدونیم باید فیلتر بشه..فقط خدا میدونه چقدر جوان الوده شدن و چند تا طلاق به دلیل عدم استفاده صیحیح از تلگرام صورت گرفته…وقتی جنبه نداریم بهترین کاره.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)