سرخط خبرها

دستگیری ۱۵ دختر و پسر در پارتی برگزار شده در شب قدر

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس از دستگیری هنجارشکنان شب‌ قدر در باغ‌ویلایی در پردیس خبر داد.
 
به گزارش فارس، حیدر فتاحی در خصوص دستگیری افراد هنجارشکن در شهرستان پردیس اظهار داشت: این دستگیری صحت دارد؛ متأسفانه روز گذشته و در آستانه شب‌های قدر تعدادی پسر و دختر بدون داشتن نسبت خانوادگی در باغ‌ویلایی، به برگزاری مراسم لهو و لعب اقدام کردند.
 
وی افزود: تعدادی از این افراد به استفاده از مشروبات الکلی اقدام کرده بودند که با گزارش ضابطان به دستگاه قضایی، دستور ویژه برخورد قاطع با این هنجارشکنان صادر شد و پیرو آن تمام متهمان دستگیر شدند و پرونده آن‌ها در حال رسیدگی است.
 
 
پارتی در شب قدر,دستگیری دختر و پسر های در پارتی شب قدر,لهو و لعب در شب قدر,پارتی شب قدر در پردیس تهران
 
پارتی در شب قدر,دستگیری دختر و پسر های در پارتی شب قدر,لهو و لعب در شب قدر,پارتی شب قدر در پردیس تهران
 
 
 
* تأثیر شبیخون فرهنگی در جان گرفتن هنجارشکنان در جامعه
 
فتاحی در خصوص سن و تعداد متهمان گفت: ۱۵ متهم با میانگین سنی ۲۵ تا ۳۵ سال دستگیر شدند که متأسفانه با توجه به عدم نظارت خانواده‌ها در این محل حضور یافته و به شرب خمر اقدام کرده بودند.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: متأسفانه صاحب این باغ‌ویلا در خارج از کشور حضور دارد و این محل را به‌صورت اجاره در اختیار افراد قرار داده و آن‌ها با برپایی این‌گونه مراسم،‌ دختران و پسران را به این محل می‌آوردند و با توجه به معماری این محل و وجود استخر، محوطه باز، چندین سوئیت مجزا و… آشکار شد که این ویلا برای برپایی این‌گونه مراسم ساخته شده است.
 
وی در خصوص مجازات این افراد گفت: متهمان در بحث مصرف مشروبات الکلی با مجازات حد مواجه می‌شوند؛ اما در صورت اثبات در مورد روابط نامشروع، شلاق، زندان و … را در پیش رو دارند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین عواملی که این‌گونه افراد هنجارشکن در جامعه جان می‌گیرند و پا روی اعتقادات می‌گذارند، شبیخون فرهنگی بوده که متأسفانه در جامعه به وجود آمده است.
 
* والدین نظارت خود را بر فرزندان بیشتر کنند
 
وی افزود: بارها مقام معظم رهبری در خصوص شبیخون و تهاجم فرهنگی و کمرنگ بودن مباحث فرهنگی تذکرات عدیده‌ای دادند؛ رئیس قوه قضاییه نیز اخیراً بخشنامه‌ای را در خصوص برخورد با این‌گونه هنجارشکنان و افرادی که تهاجم فرهنگی را رواج می‌دهند، صادر کرد.
 
فتاحی تصریح کرد: برخی از این افراد از مصادیق بارز شبیخون و تهاجم فرهنگی هستند و به‌ سهولت اعتقادات را زیر پا می‌گذارند و بدون هیچ‌گونه رابطه نسبی و سببی با نامحرمان در یک مکان جمع می‌شوند و به قانون‌شکنی اقدام و همچنین وجدان عمومی را جریحه‌دار می‌کنند.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: این‌گونه افراد مرتکب جرائم منافی عفت، روابط نامشروع، شرب خمر و… می‌شوند که در این پرونده تعدادی از دستگیرشدگان مبادرت به شرب خمر و برقراری روابط نامشروع کرده‌اند که باید این موارد قبل از ارتکاب به‌صورت ریشه‌ای حل شود.
 
وی اضافه کرد: اگر در کشور به منویات مقام معظم رهبری عمل کنیم، این موارد به لحاظ ریشه‌ای رفع خواهد شد، همچنین دستگاه قضایی نیز با توجه به دستورالعمل‌های رئیس قوه قضاییه به این موارد به‌صورت ریشه‌ای رسیدگی می‌کند.
 
فتاحی از نقش خانواده‌ها در شکل‌گیری این روابط گفت و اظهار داشت: بارها اعلام کردیم که والدین باید نظارت خود را بر فرزندان بیشتر کنند؛ زیرا جامعه و خانواده تأثیر به‌سزایی در ارتکاب این جرائم داشته و بین این دو، خانواده نقش بااهمیت‌تری دارد.
 
دادستان عمومی و انقلاب پردیس تصریح کرد: زمانی که خانواده‌ها از کارهای فرزندان خود بی‌خبر باشند و دختر خانواده تا پاسی از نیمه‌شب با راحتی خیال از اینکه سؤالی از او پرسیده نمی‌شود، در بیرون از خانه حضور دارد یا خانواده‌ها می‌دانند و برخورد یا اقدام پیشگیرانه‌ای نمی‌کنند، این غفلتی بزرگ است و باعث فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.
 
وی در خصوص نقش جامعه نیز گفت: نقش جامعه نیز مانند کانون خانواده است و نقش به‌سزایی در نقش‌آفرینی و شکل‌گیری رفتار جوانان دارند و محیط بد جامعه می‌تواند باعث به وجود آمدن رفتار غلت در این جوانان شود.
 
فتاحی اظهار کرد: متأسفانه قانون جدید آیین دادرسی کیفری، نقش دادستان را در مبارزه با جرائم منافی عفت کمرنگ کرده است و رسیدگی به این جرائم را در صلاحیت مستقیم دادگاه قرار داده که متأسفانه این امر موجب گستاخی متهمان می‌شود و باید نسبت به اصلاح این موارد در قانون و اختیارات دادستان تجدیدنظر صورت بپذیر‌د.
 

 

 

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

۳۹ دیدگاه

 1. کرج، که میگن، میگی خب کرجه دیگه، یه چیزایی عادی شده،ولی تو همین قم شب قدر فسق وفجور، خیلی بد، یعنى تا انتهای، فساد، خودم دیدم،که حتی، گفتم میذاشتید یه شب دیگه، آخه امشب، گفتن امشب، همه چی جوره،شاید شب دیگه ای به این جوره جوری نباشه.

  Thumb up 16 Thumb down 5

  • اینا رو بسپرن به من ، من درستشون میکنم (شاکی بودن) (شاکی بودن) (شاکی بودن)

   Thumb up 25 Thumb down 1

   • نخیر من احلاحشون میکنم

    Thumb up 2 Thumb down 0

   • باشه شما برو احلاحشون کن (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد)

    Thumb up 6 Thumb down 0

   • (خنده زیاد) (خنده زیاد) اصلاحشون میکنم (خنده زیاد)

    Thumb up 1 Thumb down 0

   • باید بدن دست من اینارو حالیشون کنم ادب وشعور برای اینکه احد نیاد تقصیر این بی حیاها وبی ادباها رو تقصیر خدا نندازه صلوات

    Thumb up 5 Thumb down 0

   • مثلا اون پسره رو بدن دستت چجوری حالیش میکنی؟ (سوال) (سوال)
    بیشتر توضیح بده؟ (چونه خاروندن)

    Thumb up 4 Thumb down 1

   • با کلنگ لنگه کفش دسته بیل با جذبه با صحبت که از صدتا زدنم بدتر باشه منو دست کم نگیر بعد تو خودت دخترا رو بدن دستت چیکار میکنی اصلا حرفشم نزن بی ادب اونجوری توام تنبیه میکنم گفته باشم (هیس) (هیس) (هیس) (هیس)

    Thumb up 3 Thumb down 3

   • احسان چییییی میکشییییییی از دست این مینا (گریه) (گریه)
    خدا بهت صبر بده (خنده زیاد)

    Thumb up 5 Thumb down 0

   • تو نگران نباش اصلا چیزی نمیکشه خیلی هم دلش بخواد همچین جواهری رو کجاست میخواد گیربیاره (ضایع شدن) (نگاه) آمین خدا به زن آینده ی توهم صبر بده (گل)

    Thumb up 2 Thumb down 2

   • باشه اصن شما جواهر نایاب (گل)
    فقط شماره احسانو بده یه ابراز همدردی باهاش بکنم (ضایع شدن) (ضایع شدن) (ضایع شدن)

    Thumb up 1 Thumb down 0

   • شمارشو نمیدم بخاطر خاطر خودت چون خوشبختیش وخوشحالیشو میبینی اونوقت حسرت میخوری چرا همچین جواهر نابی نصیب تو نشده (چشمک) (مسخره) اونوقت افسرده میشی اون موقع عالم وادم باید بیان باتو همدردی کنن (خنده زیاد) (کلاه)

    Thumb up 1 Thumb down 0

   • دختر به این فروتنی ندیده بودم تاحالا!!!
    ماکه حسود نیستیم امیدوارم همینجوری باشی که میگی. (سوت)

    Thumb up 2 Thumb down 0

   • حالا ببین ولی خب باهات کل کل کردم مگه من چمه مگه منو میشناسی میگی شوهرت چی میکشه خدا بهش صبر بده ابراز همدردی کنی (عینک)

    Thumb up 1 Thumb down 0

  • چقد بد و تلخ
   من دیشب انقد حالم بد بود نتونستم برم مسجد و خیلی ناراحت بودم اون وقت چجوری تو باورم جا بدم اینا رو (آه)
   امیدوارم عاقبتشون بخیر بشه شاید فرداشب استغفار کردن هوم

   Thumb up 11 Thumb down 2

  • حجابشون در شان حرم نبود…همین صحن جواد یکسری ارایش کرده بودن در حد عروسی ….نمیدونن اومدن شب قدر بجای ارایش باید حواسشون به دعا باشه …حواس جوانان راهم پرت نکنن…

   Thumb up 16 Thumb down 1

   • شما مطمئنی نظرت مربوط به همین صفحه می باشد آیا ؟ (خنده)

    Thumb up 12 Thumb down 0

   • پاسخ محسن از قم را دادم…نظر اونو بخون…در راستاش نظر دادم….
    شما هدایت کن…میخواهیم عربستان رو ببریم زیر اب…بردشو تنظیم کن دهان ملک سلمان… (خنده) (خنده)

    Thumb up 5 Thumb down 0

   • (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد)
    عربستان یه کم دورتره باید مختصات جدید بدم بهش (خنده زیاد)
    ولی چشم (ضایع شدن) (ضایع شدن) (ضایع شدن)

    Thumb up 9 Thumb down 0

   • حالا اونا حجابشون کامل نبود وظیفشونو خوب انجام ندادن تو وجوونها حواستونو به دعا وراز ونیاز جمع میکردین بعد صحن جواد انگار دوستته یه امامی بغل دستش بذاری بد نمیشه حالا اشکال نداره (نگاه)

    Thumb up 3 Thumb down 0

   • لبیک یا امام جواد(علیه السلام)

    Thumb up 3 Thumb down 0

   • آفرین حالا البته مشکلی نداره تو شعرها ومداحیها هم همینجور حسین وعلی میگن

    Thumb up 1 Thumb down 0

   • موقعی که میخواستیم بگیم
    سبحانک لااله الاانت الغوث….
    سرمون رو میگرفتیم بالا دورتا دور به اندازه ی جوشن کبیر گناه جمع شده بود….

    Thumb up 3 Thumb down 0

   • شما حرم رفته بودین حالا نگو گناه به هرحال همین که تو این مراسم شرکت کردن خودش خوبه شماهم توجه نمیکردین کلا اونایی که واسه خودنمایی و جلب توجه ظاهرشونو درست میکنن هرچقدر بهشون بی توجه باشین بهتره

    Thumb up 1 Thumb down 0

 2. باید یادبگیریم به حال و قال کسی کارنداشته باشیم. درضمن کیفیت مهمه نه کمیت

  Thumb up 7 Thumb down 21

  • خانوم محترم چجوری این هنجارشکنا میتونن به حال بقیه مردم کار داشته باشن و ارزشها و قانون یه جامعه رو زیر پا بگذارن اونوقت ما به اونا کار نداشته باشیم؟
   برن خارج از کشور هر غلطی که دلشون میخواد بکنن، اونوقت مطمئن باشید ما بهشون کار نداریم، کاش تفاوت مسائل شخصی و مسائلی که به بقیه مردم هم مربوط میشه رو بدونیم.

   Thumb up 11 Thumb down 5

 3. من شخصا به تجاوز به حریم خصوصی دیگران مخالفم ولی در این یک مورد چون در یک شب عزیز و محترم شادی و دستکوبی کرده اند میگویم دست نیروی انتظامی درد نکند چون این جوانها به نوددرصد ملت شیعه ایران توهین کرده اند. امیدوارم شلاق بخورند .

  Thumb up 11 Thumb down 2

 4. شب قدر است اگر قدر بدانی…

  Thumb up 14 Thumb down 2

 5. اینا رو باید زنده زنده دفن کنن (اینم براشون کمه)خاک برسرشون کنن (شاکی بودن) (شاکی بودن) (شاکی بودن)

  Thumb up 5 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)