محمود احمدی‌نژاد برای اوباما نامه نوشت +تصاویر

 
متن این نامه به شرح زیر است :
 
بسم الله الرحمن الرحیم

 
الحمدلله رب العالمین و صل الله علی خاتم الانبیاء حضرت مصطفی محمد (ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین

 
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
 
جناب آقای باراک حسین اوباما
 
رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا
 
سلام علیکم
 
جناب عالی در اوج اعتراضات و نارضایتی عمومی ملت ها ، از چند دهه سیاست ها و رفتار سلطه طلبانه دولتهای متوالی آمریکا  و با شعار تغییر  و  اینکه مصمم هستید آن سیاست ها  و  رفتارها   را اصلاح نمایید، حقوق ملت ها را به رسمیت بشناسید و به فرهنگ و استقلال ملت ها احترام بگذارید، سکان مدیریت دولت آمریکا را به دست گرفتید.
 
این تعهدات صریح جناب عالی از جمله اعلام علنی و همچنین کتبی شما برای اصلاح روابط با ملت ایران و جبران حدود شصت سال اجحافات و مظالم رفته توسط دولتهای متعدد آمریکا علیه ملت ایران ، متاسفانه به هر دلیل ، جامه عمل نپوشید و همان سیاست ها و روند خصمانه گذشته کمابیش به شکل دیگری ادامه پیدا کرد.
 
گرچه انتظار این بود که در دوره ریاست جمهوری شما ، گذشته جبران شود ، یا دست کم از ظلم جدید علیه ملت ایران ممانعت شود، اما مسائل فراوانی اتفاق افتاد که از بین همه فقط به یک مورد می پردازم که اخیرا روی داده است.
 
در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۳ هجری شمسی ( نهم ژوئیه ۲۰۱۴) ، دادگاهی در آمریکا به بهانه های واهی و بدون ارائه هیچ سند معتبری حکم به تصرف حدود دو میلیارد دلار از ثروت ملت مظلوم ایران را به ناحق و با زورگویی آشکار صادر کرد و در اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۲۰ آوریل ۲۰۱۶) نظام قضایی آمریکا آن حکم را تایید و اموال را مصادره نمود که این امر با اعتراضات گسترده و عمومی ملت ایران مواجه شد.
 
ملت ایران انتظار دارد ، این مورد خاص که تماما و مشخصا در دوره حکومت جناب عالی و آن هم در اواخر دوره ریاست شما و بر خلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین المللی اتفاق افتاده است ، توسط جناب عالی و به سرعت مرتفع شده ، حق ملت ایران استیفا گردد ، منابع به طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود.
 
گرچه بر این باورم که در هر صورت ملت ایران ، کلیه حقوق پایمال شده خود را بازپس خواهد گرفت اما اینجانب مشفقانه به شما نصیحت می کنم که اجازه ندهید این لکه ننگ و نقطه تاریک و حادثه تلخ به نام شما در تاریخ روابط یکسویه و غیرعادلانه دو کشور ثبت گردد و بی اعتمادی تاریخی تعمیق یابد.
 
نامه اینجانب مطلقا جنبه سیاسی ندارد بلکه صرفا از منظر حقوق انسانی و در دفاع از حق مسلم ملتم نگاشته شده است و چنانچه جناب عالی آن را با نگاه و ملاحظات سیاسی مطالعه کرده اید ، ضروری است یک بار دیگر و صرفا از منظر نگارنده آن را مرور نمایید.
 
با آرزوی سلامت و بهروزی برای تمام ملت ها     
 
                                                                                                                                                      خادم ملت ایران
 
                                                                                                                                                     محمود احمدی‌نژاد
تصویر متن فارسی این نامه و ترجمه غیررسمی آن به شرح زیر است:

 

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه

جزئیات نامه احمدی‌نژاد به اوباما منتشر شد+ تصاویر نامه
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۵ دیدگاه

 1. احمدی نژاد حداقل یه نامه نوشت.این روحانی در حالیکه رییس جمهور قانونیه کشوره یه اقدام مثبت تو این زمینه نکرده.
  واقعا از دولتی که بی اراده هست نباید هیچ انتظاری داشت. (شاکی بودن) (شاکی بودن) (شاکی بودن) (شاکی بودن)

 2. سیکتیر بابا (بغض)

 3. حمید از تگزاس...

  این داش محمود ول کن نیس به مولا…بابا بیخیال دیگه الان غاز بهت آب نمیده چرا بیخودی تیر هوایی میزنی؟؟؟…

  • به خدا اگه ۱۰۰۰ تا گوسفند داشتم حاظر نبودم یکیشو بدم این بشر ببره . من نمیدونم با چه جادو و سحری اومد مردم رو گول زد رای جمع کرد.البته اونم مشخص شد . ولی خدارو شکر میکنم که ذاتش واسه مردم و حزبش و دوستاش مشخص شد .الان به اصول گرا ها بگی احمدی نژآد با چوب دنبالت میکنن (خنده) (خنده) (خنده) (خنده) خودش و دور و بری هاش و ابوالفضل اینا باید یه حزبی بزنن به اسم تندرو های غارتگر (خنده)

   • حمید از تگزاس...

    داش این جماعت کلا نون به نرخ روز خورن نباس ازشون تقصیر بگیری…حکایت ماشین بی بنزینن بیخودی استارات میزنن ولی روشن نمیشن…

 4. محمود بگیر این پول را برای مدیران دزدت . بده بخورن

 5. میگن کندی چارمز داشته سوار هواپیما میشده بره آمریکا احمدی نژاد خودش رو رسونده بهش گفته این نامه رو بده به اوباما. (ضایع شدن)

 6. خادم ملت؟؟؟ (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) به خدا خدمتی که تو کردی به این مردم تا ۱۰۰ سال دیگه از یادها نمیره . سارق ملت بیشتر بهت میاد. میلیارد میلیارد از بیت المال از گلوی مردم خوردی و بردی . سهام عدالت دادی؟؟؟ مسکن مهر دادی؟؟ (خنده) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) ایشالله که جوابشو میدی فقط اینو بدون مردم ازت نمیگذرن . هنوز نفهمیدی که هر بلایی سرت اومد

 7. اینا همش بازی های تبلیغاتیه که شروع کرده وگرنه یکی نیست بهش بگه نمیخواد به فکر دو میلیارد دلار باشی شما تکلیف سه هزار میلیارد دولتت رو مشخص کن!!!!!! به فکر اختلاس های دوره ی ریاست جمهوریش باشه و اونارو برگردونه تا رو اسم خودش نقط ی تاریک و لکه ی ننگ باقی نمونه. سربرگ هم طراحی کرده ” رییس جمهور دوره نهم و دهم ” !!!! انگار که هنوزم رییس جمهوره!!!!
  بابا یکی به این بگه مملکت صاحاب داره ، وزارت امور خارجه داره ، شورای عالی امنیت ملی داره ، مجلس داره… تو کی هستی که میای نامه میزنی به عالی ترین مقام یک کشور دیگه که اتفاقا با ما هم دشمنه؟
  به خدا این بشر میخواد ابروی ایران و ایرانی رو تو دنیا ببره با این همه عوام فریبی و کلک و دروغ

 8. (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن) (مو کندن)

 9. …….تراز خودش اونایین ک طرفدارشن

 10. انتخابات نزدیک است…….

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)