کسی که خودکشی میکند در برزخ چه بلایی بر سرش می آید؟

عالم برزخ, عالم برزخ کجاست, برزخ, برزخ, برزخ, برزخ کجاست, دنیای بعد از مرگ, اصول دین, فروع دین, مردم در عالم برزخ
 
 
موقعی که با میترا آشنا شدم روزی بود که به همراه خانواده ام به یکی از جنگل های اطراف شهرمان رفته بودیم. نخستین جمله ای که به زبان راندم این بود: کدام مرد بدبختی با این ابلیس زیبا ازدواج می کند؟
 
این را گفتم، غافل از اینکه همان روز سرنوشت من تغییر می کند، آری سر و وضع ظاهری میترا به گونه ای بود که توجه همه پسرهای جوان را به خودش جلب کرده بود. البته چهره زیبایی داشت، اما طوری لباس پوشیده و آرایش کرده بود که در نظر افرادی مثل من که در یک خانواده متعصب بزرگ شده بودم، قبل از اینکه زیبایی اش به چشم بیاید، حرکات و ظاهرش جلب توجه می کرد. 
 
تا حوالی ظهر در آن جنگل می آمد و می رفت و کم کم داشت سروصدای همه را _ و از جمله خودم را _ در می آورد که بزرگترین اشتباه زندگی ام را مرتکب شدم، یعنی تصمیم گرفتم به سراغ او بروم و متوجه اش کنم که دیگران چه قضاوتی در مورد شخصیتش دارند. اتفاقاً دو سه دقیقه ای که مشغول قدم زدن در کنار جاده بود و کسی در اطرافش نبود، بهترین مجال نصیبم شد و بی رودربایستی عقیده ام را گفتم و آخر سر هم گفتم: فکرش رو کردی اگر با این چهره زیبا، سیرت زیبا هم داشتی چه شخصیت زیبایی پیدا می کردی؟ 
 
حرفهایم که تمام شد میترا سر بلند کرد و نگاه افسونگرش را به چشمانم ریخت و به آرامی گفت: تا حالا هیچ کس این حرفها رو به من نزده …
 
ای کاش آن روز به سراغش نمی رفتم، ای کاش چیزی به او نمی گفتم و ای کاش او هم نگاهم نمی کرد و …!
 
آن شب تا صبح خوابم نبرد. لااقل صد بار شماره تلفنش را از جیبم درآوردم و نگاه کردم. حس بدی داشتم. می دانستم که دارم خودم را گول می زنم: ” شاید واقعاً نیاز به کمک داشته باشد” اما هر کار که کردم نتوانستم جلوی خودم را بگیرم که به او تلفن نزنم.
 
از همان تلفن اول که سه ساعت و ۲۲ دقیقه طول کشید،عاشقش شدم! از فردا هر روز او را می دیدم و خوشحالی ام آن بود که کسی از دوستی من و او خبری ندارد، اما میترا اصرار عجیبی داشت که دیگران ما را ببینند و سرانجام کمتر از ۲ ماه بعد تقریباً همه شهر از رابطه ما با خبر شدند. پدر و مادرم چنان جنجالی راه انداختند که سابقه نداشت. من نیز که عقل و مغزم را به او باخته بودم روی حرفم ایستادم که: من می خواهم با میترا ازدواج کنم … او قول داده که خودش را تغییر دهد! 
 
پدرم فریاد زد: تو آبروی ما را بردی و مادرم اشک می ریخت و می گفت: پسرم؛ این دختر اصلاح پذیر نیست … چرا بازیچه اش شدی؟ 
 
من اما، گاهی اوقات هم که کم کم باور می کردم که دیگران در مورد او درست می گویند، به محض اینکه با میترا روبرو می شدم همه چیز را فراموش می کردم حالا دیگه کار به جایی رسیده بود که رسوای شهر شده بودم و تنها امیدم آن بود که میترا پس از ازدواج با من رویه اش را تغییر دهد و …
 
 اما روزی که حرف ازدواج را پیش کشیدم، او قهقه زد و گفت: ” من فقط می خواستم تو را به اینجا برسانم و تلافی اون تحقیری رو که آن روز نصیبم کردی، سرت در بیاورم … دیگه هم نمی خوام تو رو ببینم! این را گفت و رفت. ولی من هنوز فکر می کردم او دارد شوخی می کند…
 
 تا اینکه فردای آن روز او را سوار ماشین جوان دیگری دیدم! وقتی خبر به پدر و مادرم رسید فقط گفتند: ای کاش می مردی و چنین ننگی را تحمل نمی کردی! من اما، چنان به بن بست رسیده بودم که اشتباه دوم را انجام دادم، “خودکشی”.
 
روایت لحظات پس از مرگ 
 
من هرگز نفهمیدم که کی مُردم؟ چرا که با یک قوطی قرص خواب آور خودکشی کردم و در حقیقت در خواب عمیق مُردم.
 
 اما وقتی که به آن دنیا رسیدم فهمیدم که مُرده ام. خود را در جایی می دیدم که زمینش کاملاً سرخ سرخ بود. تا چشم کار می کرد بیابان بود، اما غیر از آنجایی که من ایستاده بودم، همه جا سرسبز و خرم بود و پر از گل و سبزه . احساس می کردم اگر بتوانم خودم را از این قسمت دور کنم و به آن منطقه سرسبز برسم نجات پیدا می کنم. اما همین که نزدیک آنجا می شدم، منطقه سرسبز از من دور می شد. مدام این سو و آن سو می دویدم، اما به منطقه سرسبز نمی توانستم برسم تا اینکه در یک لحظه خودم را از زمین سرخ به داخل منطقه سرسبز انداختم.
 
ولی هنوز شادی نکرده بودم که یک مرتبه دیدم جماعتی که نمی توانستم تعدادشان را بشمارم، با گرزهایی از آتش به طرفم آمدند و دنبالم کردند. هر قدر توان داشتم به پاهایم دادم که فرار کنم، اما آنها لحظه به لحظه نزدیکتر شدند و درست لحظه ای که داشت دستشان بهم می رسید، ناگهان دختری زیبا به شکل فرشته های آسمانی از راه رسید و بین من و آن جماعت ایستاد و گفت:” چکارش دارید؟ و بعد آن جماعت یکصدا گفتند: ” او خودش را کشته و باید تنبیه شود… ” دختر جوان بهم اخم کرد و پرسید: “راست میگن؟ ” که به جای پاسخ به سوالش زدم زیر گریه و گفتم:” شیطان فریبم داد … منو ببخشین … تو رو خدا نجاتم دهید… .”
 
آنقدر ضجه زدم و اشک ریختم تا سرانجام دل آن دختر به حالم سوخت و رو به آن جمعیت کرد و گفت: ” اون توبه کرده … هنوز که نمُرده … شاید خدا ببخشدش … اون توبه کرده … خدا حتماً می بخشدش … ” 
 
با گفتن این حرف از سوی دختر، ناگهان آن جماعت آتش به دست از اطرافم غیب شدند و زمین سرخ زیر پایم محو شد… 
 
روایت لحظات پس از زنده شدن 
 
برگشت … زنده شد … به خانواده اش خبر دهید … برگشت …. 
 
هنوز چشمانم بسته بود که این حرفها را شنیدم. ناگهان صداها زیاد شد و فریاد پدرم و ضجه های مادرم را شنیدم که اشک می ریختند و خدا را شکر می کردند. چشم که باز کردم مادرم را روبروی خودم دیدم که نوازشم می کرد، اما در همین لحظه صدای دخترانه ظریفی را که چند لحظه قبل می گفت:” به خانواده اش خبر دهید و… ” شنیدم که می گفت:” چهار دقیقه تمام مُرده بود … اما یک لحظه دلم به حالش سوخت و گفتم: یا خدا … به حق آبروی جدم فاطمه(س) کمکش کن که چند لحظه بعد یک مرتبه نفسش بالا آمد… “
 
چشم که چرخاندم تا ببینم آن کسی که با توسل به جدش مرا از دنیا برگردانده کیست که… ناگهان زدم زیر گریه … پرستار جوانی که این حرفها را میزد، همان فرشته ای بود که در عالم مرگ به آنها گفته بود: ” توبه کرده و خدا می بخشدش …”
 ✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۸ دیدگاه

 1. بسی آموزنده بود (شکلک) (گل) (تشویق) (تشویق) لذت بردیم
  نکته ی اخلاقی : هیچگاه خودمونو به یه …ه نبازیم (پز)

 2. کسی عرصه براش تنگ بشه دیگه به اونجاهاش فکر نمیکنه

  عالی بود و اموزنده
  امیدوارم همه بخونن

  • چی چی عالی بود یارو داره خال میبنده رفته با پرستاره که حق آرایش میگرفته دوست شده و اومده حالا داستان بافته که من بعد مرگم را یادم هست و حالا دارم تعریف میکنم یارو خالی بند هست تازه سست عنصر هم هست که گول اون دختر بدحجابه را خورده و شماره اش را گرفته در ضمن چرا اینقدر فکر میکنند باید برند یارو را امر به معروفش بکنند در باره ی حجاب؟مگه کم داره تلوزیون و رسانه ها میگند؟یا مگه کم توی مدرسه معلم ها و معلم دینی و پرورشی و…میگند؟یا توی دانشگاه؟یا بنر های توی مکان های عمومی شهر؟یا موازین خیلی از جاهای دولتی مگه حجاب کامل بدون آرایش و… نیست؟یا…………………. دیگه جایی واسه تذکر من یا این پسره نمیمونه که میخواهند امر به معروف کنند توی زمینه های دیگه بکنند توی این زمینه خیالتون راحت باشه که شرط تاثیر گذار بودن امر به معروف بر قرار نمیشه چون شما نفرهزار و یک هستید اگر تاثیر میخواست داشته باشه اون هزارتای قبلی که مدرسه و مسجد و صدا و سیما و کلاس دینی و دانشگاه و اینها بودند تاثیر میگذاشت اینجا ما فقط داریم خودمون را سبک میکنیم دوستان اگر این پسره خودش را مسول تربیت و پوشش اون دختره نمیدید و کاسه ی داغتر از آش نمیشد این بلا ها هم سر خودش و خونوادش نمیومد (نگاه) خاک بر سر بی شعور این پسره که اینقدر بی اراده هست اون دختره واسه اینکه روی این را کم بکنه اونجوری برنامه ریخته و وقت گذاشته اما این پسره با اینها همه ادعا آخرش زیرش نم کشیده و رفته خودکشی کرده بدبخت هیچی ندار(به قول بابا بزرگم کسی که اراده نداره همون هیچی ندار هست)

   • خب شما موشکافی کردی و از یه دید دیگه به قضیه نگاه کردی
    اما من از یه حهت دیگه نگاه کردم
    منظور من نفس عمل یا خود کاری که کرده بود هست
    میگم اموزنده شاید یک نفر تو موقعیت این پسره بود اینو بخونه اخرش رو ببینه به کجا ختم میشه
    به نوعی تلنگر بشه بهش
    اینم بگم پای علاقه و هوس که بیاد وسط کمتر کسی میتونه مقاومت کنه
    این شعار نیست و عین حقیقته اراده و همت و فلان و بهمان همه از بین میره
    مگه اینکه واقعا ایمانت قوی باشه مثل رجبعلی خیاط
    یا معصوم باشی که نیستیم
    واقعا سخته بتونی تو این جور جاها اراده ت رو حفظ کنی
    پس همون بهتر که تو این وادیا نری که دوراهی عقل و هوس قرار بگیری
    نمیگم عشق چون عشق واقعا مقدسه و نباید به هوس الوده بشه واسه پسره هم هوس بوده نه عشق

    دیگه عرضی نیست شما به خدا میسپارم اقا شاپور
    همینجا سخنرانیه من تمام شد
    والسلام و علیکم و والرحمه الله وبرکاته (نگاه) (نگاه)

    بازم سوالی بود در خدمتم (مسخره) (مسخره) (مسخره)

 3. بیکار نه بیعار

  وقتی قاطی کنی،دیگه به این چیزاش فکر نمیکنی،اگه از روی پوچی و شرک خودکشی نکنی طبق آیه ۲۹ و۳۰ سوره نساء فقط به نامه اعمالت نگاه میکنن،بازم خدایا منو ببخش،مسئولیتش با خودتونه و من رو گناهکار ندونین. (غمگین)

  • خب باید فکر کنی از عقل وتفکر چیه قرار نیست آکبند نگهش داریم شما هم اینکارو بکنی گناهکاری گردن کس دیگه ننداز حتی اگر تقصیر کار باشه (شاکی بودن)

  • سوره نسائ را بخواهی بخونی و بهش عمل کنی خیلی باحال هست اما کارشناس های فقهی با آیات دیگر که تفسیر میکنند از باحالیش کم میشه (چشمک)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)