تمساحی که یک کودک را در شهر سرباز به کام مرگ کشاند

مجله مراحم: یک کودک ۱۰ ساله از اهالی روستا کشاری شهرستان سرباز، در حاشیه رودخانه سرباز توسط یک تمساح پوزه کوتاه (گاندو) به درون رودخانه کشیده شده و متاسفانه جان خود را از دست داد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان سیستان و بلوچستان در این باره گفت: به دنبال این حادثه و با توجه به اینکه کودکان روستای مذکور برای برداشت آب دائما به حاشیه برکه رفت و آمد دارند، مدیران و کارشناسان محیط زیست به منظور جلوگیری از حوادث مشابه و ایجاد آرامش در بومیان منطقه تصمیم گرفتند تمساح مهاجم را زنده گیری و به منطقه دیگری منتقل نمایند.

حسین عسکری اظهار داشت: در همین راستا روز دوشنبه ۹۵/۵/۴ گروهی از کارشناسان محیط زیست سیستان و بلوچستان با حضور کارشناس گروه خزندگان سازمان حفاظت محیط زیست، محیط بانان شهرستان های راسک و چابهار و مشارکت ساکنین روستا و همیاران محیط زیست جهت زنده گیری تمساح اقدام نمودند.

نیروهای محیط زیست با نصب تور در عرض رودخانه پس از چندین ساعت تلاش موفق شدند تمساح مهاجم را بدون هرگونه آسیبی زنده گیری نمایند.

این تمساح بالغ به لحاظ جنسیت ماده و طول آن بیش از ۱۸۰ سانتی متر بوده است.

البته با قطعیت نمی توان گفت تمساح زنده گیری شده همان تمساح مهاجم است اما با توجه به شواهد موجود و مشاهدات روستائیان، مکان زندگی و جثه نسبتا بزرگ، به احتمال بسیار زیاد تمساح زنده گیری شده همان تمساح مهاجمی است که موجب مرگ کودک ده ساله شد.

این تمساح پوزه کوتاه پس از زنده گیری جهت بررسی وضعیت سلامت و آزمایشات لازم بصورت موقت به سایت تحقیقاتی ریکوکش چابهار منتقل شده و پس از چند روز نگهداری و اطمینان از سلامت کامل در یکی از زیستگاه های امن منطقه حفاظت شده باهوکلات (گاندو) رهاسازی خواهد شد.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

یک دیدگاه

  1. تعجب میکنم گاندو باعث مرگ کسی شده باشه چون تمساح بلوچستان معروف به گاندو از انسان فراریه و مردم بلوچ استان در کنارش سال هاست زندگی میکنن انگار اینقد ماهی و غذا کم شده و موجود بیچاره مجبور به حمله به انسان شده همش بخاطر زیاده خواهی ما انسان ها باید کودک بیچاره جوونشو از دست بده
    0    0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)