بابک فردوسی مهندس ایرانی ناسا +تصاویر

بابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسا

بابک فردوسی مهندس سیستم ایرانی-آمریکایی است که در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا فعالیت می‌کند. او در مأموریت مریخ‌نورد کنجکاوی (کوریوسیتی) مدیریت پرواز را بر عهده داشت و از اعضای پروژهٔ کاوشگر کاسینی-هویگنس بود.

هنگام مأموریت مریخ‌نورد کنجکاوی در اوت ۲۰۱۲، مدل عجیب موهای وی که به سبک موهاک بود توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد و سبب معروفیت وی شد. وی و مدل مویش به طور غیرمنتظره‌ای تبدیل به میم اینترنتی و نمادی از این مأموریت در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد. اوباما نیز طی پیام تبریک تلفنی‌اش به تیم مریخ‌نورد کنجکاوی، اشاره‌ای به بابک فردوسی (تحت عنوان «Mohawk Guy» که بعداً به این لقب معروف شد) و شوخی‌ای دربارهٔ وی و مدل مویش کرد.

فردوسی توضیح داد او در هر مأموریت مدل مویش را به یک سبک درست می‌کند و این‌بار طبق رأی اکثریت اعضای تیم، مدل موهاک را انتخاب کرد.

او در مصاحبه‌ای گفت «اگر [مدل موهای] موهاک من باعث ایجاد هیجان در تعداد اندکی بیشتر از افراد دربارهٔ علم و این مأموریت بشود، این فوق‌العاده است».

 
بابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسا
 
 
بابک فردوسی

بابک فردوسی در ۷ نوامبر ۱۹۷۹ در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا به دنیا آمد. پدر وی اهل ایران و مادرش بزرگ‌شدهٔ آمریکا است. خانوادهٔ فردوسی پس از به دنیا آمدن وی به منطقهٔ خلیج سن فرانسیسکو مهاجرت کردند. خانوادهٔ او بار دیگر در سال ۱۹۹۱ به توکیو نقل مکان کردند. درآن‌جا بابک در یک مدرسهٔ انگلیسی‌زبان تحصیل خود را در مقطع دبیرستان به پایان برد.

وی پس از قبولی در مقطع دبیرستان -در سال ۱۹۹۷- در دانشگاه واشینگتون نام‌نویسی کرد. او که از کودکی رویای رسیدن به بالاترین درجات رشتهٔ هواوفضا را در سر داشت، موفق شد تا از دانشگاه واشینگتن در همین رشته فارغ‌التحصیل شود. وی در همان سال‌ها زیر نظر برندهٔ نوبل فیزیک، هانس جرج دهملت، به‌عنوان یکی از اعضای تیم تحقیقاتی فعالیت می‌کرد.

بابک فردوسی در سال ۲۰۰۱ در مؤسسه فناوری ماساچوست در رشتهٔ هواوفضا ثبت نام کرد و در آن‌جا به گروه Lean Aerospace Initiative پیوست. وی تا سال ۲۰۰۳ در این گروه باقی‌ماند. بابک فردوسی پس از جدا شدن از گروه LAI، در سمت مهندس در آزمایشگاه پیشرانه جت در سازمان ناسا مشغول به فعالیت شد و در پروژهٔ مریخ‌نورد کنجکاوی شرکت داشت. او همچنین در پروژه کاوشگر کاسینی-هویگنس به‌عنوان یکی از اعضای آن پروژه فعالیت می‌کرد.

 

بابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسابابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسابابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسابابک فردوسی مهندس ایرانی آمریکایی ناسا,بابک فردوسی,بیوگرافی بابک فردوسی,عک های بابک فردوسی,مهندس ایرانی ناسا,ایرانی های عضو ناسا
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۶ دیدگاه

 1. اسم وفامیلی قشنگی داره…بابک(بابک خرمدیان)…فردوسی(درود برش)…ولی تیپش شبیه فوتبالیست هاست تا یک دانشمند….

 2. رییس‌جمهور آمریکا درباره اش حرف زده،موهاشم منشوریه، حتما مشروبم میخوره،آقا علمش به چه درد میخوره،ممنوع التصویرش کنید آقا.بره پی کارش،فرهنگ ۲۵۰۰ ساله ایرانو زیر سوال برده.
  اینج هیچ کس از ماشینش آشغال بیرون نمیندازه اینجا کسی……………………………………………….

 3. من نمیدونم چرا هر چی آدم حسابی هم وطن داریم همشون خارج از مرز مشغول هستن …. بله از اتاق فرمان اشاره میکنن چون اگه این آقا و امثال ایشون داخل مرز بودن باید سر چهارراه باقالی میفروختن

 4. واقعا درود بهش (تشویق) (تشویق) (تشویق) (تشویق) (تشویق) (تشویق)
  افتخار ایرانیاست
  به ظاهر نیست که

  میبینم ظاهر های موجه چه گو… میخورن

  سلامت باشه و به عنوان یه ایرانی براش عالیترین مقام و بهترینا رو میخوام (تشویق) (تشویق) (تشویق)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)