کار غیر اخلاقی اردوغان با اجساد کودتاچیان

رییس جمهوری ترکیه دستور داد تا جنازه افسران و سربازان ارتش که در کودتای نافرجام این کشور کشته شدند، در کنار پناهگاه حیوانات ولگرد به خاک سپرده شوند.

 

دفن اجساد کودتاچیان ترکیه نزدیک پناهگاه حیوانات

به گزارش الیوم السابع، بعد از انجام کودتای نافرجام در ترکیه و کشته شدن تعدادی از نظامیان ارتش که در این حادثه دست داشتند، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری این کشور دستور داد تا اجساد افسران و سربازان در کنار پناهگاه حیوانات ولگرد به خاک سپرده شوند.
 
به گفته مسوولان ترکیه ۲۴ تن از سربازان کودتاگر در جریان کودتا کشته شدند اما تنها یک تن از آنها به نام “محمد کارا بکر” در “آرامگاه خیانتکاران” دفن شده است. گفته شده که این سرباز یک مقام محلی را در جریان کودتای نافرجام کشته است و خانواده و نزدیکانش با تحویل جسدش مخالفت کردند. قبر او تنها تلی از خاک است که در کنارش سه قبر خالی دیگر قرار دارد.
 
“آرامگاه خیانتکاران” تنها عبارتی مکتوب با حروف سفیدرنگ بر بنری سیاهرنگ و کاشته شده در زمین است که خارج از استانبول واقع شده است.
 
شاهدان عینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کردند که جسد سرباز ترک با آمبولانس و در سکوت به محل مورد نظر برده شده و با حضور تعداد اندکی به خاک سپرده شده  است. کسی اجازه حضور بر سر خاک این سرباز را ندارد و رسانه‌ها نیز با همراهی مسوولان امنیتی می‌توانند به عکاسی و فیلم برداری بپردازند.
 
رسانه‌های ترکیه به نقل از شهردار استانبول اعلام کردند که فکر ایجاد “آرامگاه خائنان” طی جلسه شورای شهر مطرح شد. وی گفت آنهایی که به کشور خیانت می‌کنند نمی توانند با آرامش بیارمند.
 
هیئت دیانت ترکیه نیز بعد از کودتا، برگزاری مراسم و نمازگزاردن بر سربازان کشته شده در کودتا را ممنوع اعلام کرد و افزود که آنها قانون را زیر پا گذاشتند و لایق ترحم و نماز نیستند.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۶ دیدگاه

 1. اردوغان یک حرامزاده عثمانیه…توقعی نیست…مثل اجدادمغولشه….

  • فرق کودتای ترکیه با کودتای ایران :
   کودتای ۴۵ دقیقه ای ترکیه :
   ۳۷۷۷۷ تا معلم
   ۶۰۰۰ سرباز
   ۳۴۵۰ مامور دولت
   ۲۴۷۵ قاضی به کل عوض شدند.
   و در آخر اردوغان میگه چرا باید به کودتا چیان غذا بدم ؟ همشونو اعدام کنید.

   کودتای ۸ ماهه ایران :
   سران فتنه توی ویلای مجلل !
   کنار دریا زندگی می کنند !
   همچنان از بیت المال حقوق میگیرند !
   همچنان در فکر براندازی نظام هستند !
   عمله هاشون هر روز یه ماجرا درست میکنن !
   و باز هم زبونشون درازه !

   • اخه آدم نادان تو کودتای ترکیه رو با اعتراض موسوی یکی میکنی؟؟؟؟ موسوی مگه با تانک و هواپیمای جنگی به شهر حمله کرده بود؟ فقط گفته توی انتخابات تقلب شده

    • ولش کن این بنده خدا را….۴۷کروموزومیه….
     کودتا ترکیه ساخته دولت منحوس خردوغان بود….برای اینگه طرفدار بیشتر جمع کنه وگولن سگ را به کل بزنه کنار….
     کودتا ترکیه برای قدرت گرفتن بیشتر خردوغان در ترکیه بود….
     موسوی الان حبس خانگیه…در ضمن به قول رعنا خانم با تانک نیومد….
     در کل رعنا خانم ولش کن…بزار هرچی میخواد بنویسه….
     ابوالفضل اصلا تو خوبی….

    • ای بابا رعنا خانوم از شما بعیده به خدااااا . ولش کن این بنده خدا مریضه . مگه نمیبینی تو اینجا ۱۰۰ تا کاربر هیچکی جوابشو نمیده؟؟؟ عین جزامیا تا میاد همه میرن. خیلی اوضاش خرابه کار از دعا و شفا هم گذشته .ببین چیو به چی ربط میده این شیرین عقل (خنده) (خنده) (خنده)

  • لورسیکسلیور

   خود ترکیه صدها روزنامه و شبکه های تلویزیونی داره.. که برخی ها هم مخالف دولت هستن.. حالا جالبه اینا موندن شبکه مجهول الهویه ای مثل الیوم السابع نظر میده./ شما هم که ماشالله همیشه در صحنه

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)