قهر کردن مهمان وسط برنامه زنده در شبکه خبر + فیلم

دانلود این ویدئو 

 

موضوع برنامه شامگاهی ۴۵ دقیقه شبکه خبر که به مباحث کارشناسی در موضوعات مختلف می پردازد، شب گذشته به مبحث داغ ریزگردها اختصاص داشت.

در این برنامه که اجرای ان را اسماعیل فلاح خبرنگار پیشین صدا و سیما در لندن به عهده داشت، سعید متصدی زرندی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور و پرویز کردوانی جغرافیدان و کارشناس پیشکسوت محیط زیست به عنوان میهمان حضور داشتند.

اواسط این برنامه جایی که اختلاف نظر میان مهمانان برنامه در مورد نقش سیاستگذاری های دولت های مختلف بر ایجاد، استمرار و گسترش جریان ریزگردهای غبار و خاک در غرب کشور بالا گرفت، مجری تلاش کرد با کنترل فضای برنامه، تنش ایجاد شده بین مهمانان را اداره کند اما موفق به این کار نشد.

کردوانی چهره ماندگار جغرافیا در اقدامی بی سابقه در صدا و سیما، با عصبانیت و به نشان اعتراض به کنترل شده بودن برنامه و محدودیت زمان و شرایط برای بیان حقایق، پس از پرخاش میکروفون یقه ای خود را کند و در میان اصرارهای پی در پی مجری برای حضور، از مقابل دوربین اصلی پخش زنده، برنامه را ترک کرد.

شاید این اولین بار است که یک میهمان برنامه در صدا و سیما وسط پخش زنده به نشانه اعتراض یک برنامه را ترک می کند؛ و پیش از این تنها در موارد نادری دیده شده بود که میهمان بعد از قطع عادی برنامه و در فاصله پخش میان برنامه طوری که به چشم مخاطبان امری غیرعادی جلوه نکند، بدون دید و اطلاع مخاطب، از حضور در ادامه برنامه انصراف دهد.

در سه دهه گذشته به خصوص از زمان گسترش شبکه های ماهواره ای و شبکه های مجازی رقیب صداوسیما فضای گفتگوهای این چنینی در صدا و سیما بارها با انتقاد کارشناسان و میهمانان برنامه و مردم روبرو شده است.

حال باید دید با تغییر مدیریت صدا و سیما و افق جدید، رویکرد جدیدی مبنی بر بازتر کردن فضا در برنامه های گفت و گو محور که به دلیل ارزان و ساده بودن تولید، بخش اعظمی از برنامه های زنده صدا و سیما را در برمی گیرد، حاکم خواهد شد تا این رسانه بتواند در رقابت پرفشار با رقبا، اعتماد و رغبت بینندگان بیشتری را به خود جذب کند.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۷ دیدگاه

 1. رعنا از تهران

  وقتی یارو داره حرف مفد میزنه و جواب قانع کننده ای نمیده بایدم اونجا رو ترک کرد

  دمش گرم

  • اقا این ریزگردها با این کارشناسی ها و این چرت و پرتا حل نمیشه.

   هرچند صدام آدم درست و حسابی نبود ولی تا وقتی که زئیسس جمهور عراق بود هیچوقت نمیزاشت اینجوری گرد وغبارهایی راه بیوفته

 2. محسن از نصف جهان

  دمش گرم کارشناسه فهمید این بحث هماهنگ شده است که دولت رو بدون تقصیر نشون بدن . سریع ول کرد رفت. افرین

 3. پروفسور با آدم احمق بحث نمیکنه دمش گرم

 4. من نمیدونم مهمان میارن خودش حرف بزنن عایا؟؟؟؟
  اصلا نذاشتن بنده خدا حرف بذاره
  کارش حرف نداشت (تشویق)
  استاد دوستت داریم (عشق)
  کارت لایک طلایی داشت (لایک)

 5. احسنت به این کارت دمت گرم یه حدیث از امام معصوم هست میگه با نادان بحث نکن چون اون با نادونی خودش تورو مغلوب میکنه

 6. من عاشق پرفسور هستم. واقعا با معلومات و داناست. زنده باشی (گل)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)