توهین به قرآن در یک کارتن انگلیسی +عکس

در پی پخش قسمتی از کارتون “سم آتش‌نشان” از شبکه پنج تلویزیونی انگلیس که در آن شخصیت اصلی این فیلم ظاهرا پایش روی برگی از قرآن می‌رود، لیز می‌خورد و می‌افتد، سازندگان آن، “عذرخواهی صریح” خود را اعلام کردند.

به گزارش مجله مراحم و به نوشته روزنامه دیلی میل، بینندگان تیزبین این برنامه معتقدند که قسمت “موقعیت دشوار” از کارتون “سم آتش‌نشان” حاوی اسلام‌هراسی است. شبکه پنج انگلیس که این قسمت را ماه گذشته پخش کرده بود، آن را از قسمت سرویس آنلاین خود برداشت.

جنجال از آنجایی آغاز می‌شود که “الویس”، یکی از شخصیت‌های کارتونی با یک سینی پر از چای وارد اتاق می‌شود و در بدو ورود پای خود را روی یک ورقه‌ کاغذ می‌گذارد و سر می‌خورد. با زمین خوردن او صفحاتی به هوا بلند می‌شود. کاربران توئیتر معتقدند که این صفحات متعلق به قرآن است. طبق گفته کاربران رسانه‌ها اجتماعی، یکی از صفحات، آیات ۱۳ تا ۲۶ سوره “مُلک” را نشان می‌دهد که مربوط به مبدا هستی، روز قیامت و صفات خداوند است.

توهین به قرآن , سم آتش‌نشان , شبکه پنج تلویزیونی انگلیس , تلویزیون انگلیس , کارتون انگلیسی , شبکه پنج انگلیس , صفحه قرآن

 

یکی از کاربران توئیتر با اشاره به این توهین می‌نویسد: «معلوم نیست در ذهن سازندگان این کارتون چه می‌گذرد و چه شده که آنها فکر کردند که این ایده خوبی است!»

سخنگوی شرکت سازنده کارتون مذکور اعلام کرد: «به اطلاع ما رسیده است که در یکی از قسمت‌های مجموعه سم آتش‌نشان تصویری از صفحه قرآن به نمایش درآمده است. نیت ما به تصویر کشیدن یک “متن ناخوانا” بود و ما عمیقا از اشتباه به وجود آمده عذرخواهی می‌کنیم. ما صادقانه معذرت‌خواهی می‌کنیم که موجب ناراحتی یا توهین به کسی شده‌ایم. ما دیگر با استودیوی انیمیشنی که مسوول این بخش بود همکاری نخواهیم کرد. علاوه بر این، ما فورا برای حذف این قسمت اقدام کردیم و در حال بررسی محتوای روند تولید خود هستیم تا از تکرار مجدد چنین اشتباهی اطمینان حاصل کنیم. ما بار دیگر با صراحت کامل از بینندگان خود عذرخواهی می‌کنیم.»

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۳ دیدگاه

 1. بی شرفای دروغگو.اینو نگن چی بگن.خدا لعنتشون کنه
  0  0
  • دوست عزیز اونا دشمن اسلامند واین کارا ازشون اصلا بعید نیست
   ولی ما که مثلا مسلمونیم وتوی کشورامام زمان(عج) عملا وعینا داریم با اعمال وگفتار ورفتارمون به قرآن توهین میکنیم به نظرت بایدچه اسم یالقبی برای خودمون بذاریم؟
   0   0
 2. کثافت های پست فطرت . کار خودشونو می کنن اگر ببینند کسی صداش در نمیاد ادامه میدن اگر ببینند اعتراض شد معذرت خواهی الکی می کنن !!!!!!!!
  0  0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)