شیر سوسک، یکی از بهترین مواد غذایی جهان

مجله مراحم: یک گروه تحقیقاتی بین المللی در گزارش خود اعلام کردند بلورهای پروتئین شبیه به شیر که در بدن سوسک های گونه Diploptera punctata تولید می شوند، منبعی غنی کالری و مواد مغذی هستند. این خبر برای دانشمندانی که به دنبال رفع مشکل گرسنگی بخش زیادی از دنیا هستند، بسیار خوشایند است.
 
هرچند شاید برای عموم مردم چندان جذاب نخواهد بود.نام رایج این گونه Pacific beetle cockroach بوده و تنها نمونه سوسک زنده زا به شمار می رود که تاکنون شناخته شده. سوسک مادر، پروتئین فوق را برای تغذیه جنین های داخل بدنش تولید می کند.
 
 شیر سوسک
البته انتظار نداشته باشید که از فردا شاهد احداث مزارع پرورش سوسک باشیم. در واقع دانشمندان با توالی یابی زنجیره این پروتئین اقدام به تولید آن در محیط آزمایشگاه کرده اند. «سانچاری بانرجی» محقق مرکز فوق می گوید: این بلورها به منزله یک غذای کامل سرشار از پروتئین، چربی و انواع شکر هستند اگر زنجیره پروتئینی آنها را نگاه کنید، تمامی آمینواسیدهای ضروری را داخل آن خواهید یافت.

به هر حال اگر شرکتی تصمیم به تولید و ارائه این پروتئین ها در بازار غذایی جهان بگیرد، با کابوس تبلیغاتی منحصر به فردی روبرو خواهد بود. مثلاً جمله زیر را در نظر بگیرید: «شیر سوسک … محصولی مقوی برای سلامت شما».

 
شاید بهتر باشد برای متقاعد کردن مردم در زمینه استفاده از این محصول، از توضیحات دانشمندان گروه فوق استفاده کنیم: «اگر به ماده ای نیاز دارید که کالری بالایی داشته، رهاسازی آن پیوسته بوده و از نظر غذایی کامل باشد، ما این پروتئین را به شما پیشنهاد می کنیم». البته آنها می گویند بهتر است پروتئین فوق به عنوان مکمل غذایی تولید و عرضه شود.
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:


کانال پزشکی دکتر سلام

کانال حرف حساب

۲ دیدگاه

  1. مرده شور سوسکو واین دانشمندا را ببرم…. (بغض) (بغض) (بغض) (بغض)
    0    0
⭕️دیدگاه حاوی توهین به کاربران تایید نمیشود
⭕️اگر دیدگاهی توهین آمیز به کاربر یا مسئولین کشورمان اشتباهاً تایید شده در همان صفحه اعلام کنید تا حذف شود. تشکر.

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال: علی از تهران

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)