عکس: دوش گرفتن با ادرار گاو!

مردان مونداری زیر ادرار گاوها دراز می‌کشند. ادرار گاو دو خاصیت برای آن‌ها دارد: ضد عفونی کننده بدن و استفاده زیبایی؛ چرا که آمونیاک موجود در ادرار گاو موی بدن آن‌ها را به رنگ نارنجی تغییر رنگ می‌دهد.

 

عکس: دوش گرفتن زیر ادرار گاو!,شستن با ادرار گاو,ادرار گاو برای ضد عفونی
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۲ دیدگاه

 1. یه رنگ مو بگیرن که دیگه این کار چندش آور رو انجام ندن (خنده)

 2. این رسم در ایران باستان هم رواج داشته….. در زرتشتی گری ادرار گاو پاک کننده است

  • خب اگه گاوه وسط ادرارش یهو زد کانال دو و بالای این یارو … کرد دیگه از نارنجی به قهوه ای تغییر رنگ میده که؟ (ضایع شدن)

  • در اسلام:
   شخصی از امام صادق(ع) پرسید: آیا کسی می تواند ادرار گاو را بخورد؟ فرمود: اگر برای درمان، به آن نیاز دارد، بخورد؛ همچنین ادرار شتر و گوسفند. (وسائل الشیعه، ج ۳، ص ۴۱۱, ح ۴۰۰۸)
   ـ سماعه می گوید: از امام صادق(ع) در مورد کسی که با نوشیدن ادرار شتر و گاو و گوسفند دردش درمان می شود, پرسیدم: آیا نوشیدن آن برای او حلال است؟ فرمود: بله, ایرادی ندارد. (وسائل الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۱۵, ۳۱۳۶۸)
   ـ امام کاظم(ع) فرمود: ادرار شتر بهتر از شیر آن است. (وسائل الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۱۴, ۳۱۳۶۴)
   ظاهراً منظور این نیست که حقیقتاً ادرار آن بهتر از شیرش است بلکه با مبالغه، بدی شیر شتر فهمانده شده است. ما هم گاهی این گونه سخن می گوییم. مثلاً وقتی غذای بد بخواهند به ما بخورانند می گوییم: … بخورم بهتر از این غذاست. در حالی که واقعاً چنین چیزی را اراده نکرده ایم بلکه با مبالغه خواستیم بدی آن غذا را بفهمانیم. قضیه ی بهتر بودن شاش شتر از شیرش به همین صورت ممکن است باشد.
   ـ مفضّل می گوید: از امام صادق(ع) پرسیدم: ای پسر پیامبر خدا، هنگام راه رفتن، نفس تنگی شدیدی مرا می آزارد تا جایی که گاه در فاصله میان خانه ی خود و خانه ی شما، دو بار می نشینم. فرمود: ای مفضّل! برای این عارضه، ادرار شتر شیرده بخور.
   مفضل می گوید: من از آن خوردم و خداوند، بیماری ام را زدود. (طبّ الأئمّه، ص ۱۰۳؛ بحار الانوار، ج ۶۲، ص ۱۸۲، ح ۵)
   ـ در مفاتیح الجنان آمده است:
   بیست و یکم ـ در حدیث است که مفضل بخدمت حضرت صادق(ع) شکایت کرد از تنگی نفس و گفت: اندک راهی که می روم نفسم تنگ می گیرد و می نشینم. فرمود که: بول شتر بخور تا ساکن شود. (مفاتیح الجنان، ص ۸۹۹ . این مطلب در حاشیه ی مفاتیح (باقیات صالحات)، باب ششم است که در فهرست آن، عنوان «دواء تنگی نفس و سرفه» به آن داده شده است.)
   ظاهراً آنچه در مفاتیح آمده خلاصه ی حدیث قبلی است.
   سفارش امام صادق(ع) به خوردن ادرار شتر برای درمان آسم به معنای این نیست که هرکس دچار این بیماری بود با خوردن ادرار شتر شیرده درمان شود. چه بسا شرایط جسمی و سنّی مفضل اقتضای چنین دارویی را داشته و روشن است که یک دارو به همه ی بیماران تجویز نمی شود.

   • مسعودازتهران

    والله تومذهب شیعه همه این چیزایی که شما گفتیدجزءنجاست محسوب میشه حالا چه جوری نوشیدنش برعرب هاحلال شده ازجاعل حدیث اش بایدپرسید.

    • فتوا صادر میکنی مثل محمود صرخی:
     سوال:در مفاتیح الجنان بیان شده که روزی فردی در نزد امام جعفر صادق (علیه السلام) از تنگی نفس می نالید و حضرت برای درمان او بول شتر را تجویز می کند، مگر بول شتر نجس نیست و خوردن چیز نجس حرام نمی باشد؟
     پاسخ: بول شتر نجس نمی باشد ولی در غیر موارد ضرورت خوردن آن حرام است.

  • پهن الاغ با اب قاطی کنی بزری خیس بخوره و دم کنی بخور بدی سینه رو برای بیماری های عفونت ریه خوبه….

 3. عه عه عه . آخه این چه کاریه

 4. الهی العقل الهی العقل

 5. رضا ازتهران

  (بغض) (بغض) (بغض) (بغض)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)