تصاویر: حضور بازیگران در کنسرت شهرام ناظری

مجله مراحم; هوای تابستانی نیمۀ مردادماه، جان می‌دهد برای گوش سپردن ‌به نوای خوش سازهایی که دست‌های هنرمندان، سکوت آن را با همنوازی باشکوه خود می‌شکنند. صندلی‌های فضای باز برج میلاد تهران شامگاه ۱۳، ۱۴ و ۱۵ مردادماه یک به یک میزبان آن‌هایی بودند که برای آغاز هم‌سرایی ساز‌ها‌، لحظه‌‌شماری می‌کنند و در این میان «حافظ ناظری» و پدرش استاد شهرام ناظری روی صحنه حاضر شده‌اند تا باز هم از «ناگفته»ها بنوازند و بخوانند. همه چیز برای یک شب ایرانی مهیا است تا خانوادۀ ویلن به صدا در بیایند و شهرام ناظری بخواند: «من که حیران ملاقات توام…»
 

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

اجرای «مثنوی نی‌نامه» بخش دیگری از این اجرا بود که با آواز پدر و پسر همراه می‌شد. شهرام ناظری «اندک اندک» را هم در میان زمزمۀ حاضران خواند و یک قطعۀ کردی نیز اجرا کرد که فضا تا حد زیادی تحت تاثیر این قطعه قرار گرفت.
 
شهرام ناظری در این برنامه در سخنانی به مخاطبانش گفت: «حضور ۴ هزارنفر در این اجرا برای ما درس بزرگی است. نمی‌دانم چطور باید از شما تقدیر کرد؟ در حین اجرا هیچ همهمه‌ای نبود و سکوت و تمرکز شما به ما انرژی داد. سطح بالای شعور شما را باید به دنیا معرفی کرد تا دیگران بدانند ایرانیان چه کسانی هستند. به جرات می‌گویم که چنین تمرکز و شعور بالایی در هیچ جای دنیا نسبت به یک کنسرت وجود ندارد، حتی در سوییس هم این‌طور نیست. همین ویژگی‌ها و محبت شماست که باعث شده با همۀ پستی و بلندی‌ها، من و هنرمندان دیگر هنوز در ایران مانده‌ایم؛ با وجود اینکه در خارج از کشور بهترین امکانات برایمان فراهم بوده است.»
 
شوالیۀ آواز ایران در بخش دیگری از سخنانش به غیبت خود در صدا و سیما هم اشاره کرد و گفت: «۳۷ سال است که به خانه خودم یعنی تلویزیون نرفته‌ام. خیلی تلاش کردم تا در همۀ این سال‌ها این عاشقانه‌ها را با مردم تفسیم کنم.»
 
حافظ ناظری هم ترجیح داد در بخشی از این کنسرت با مخاطبانش سخن بگوید و از تلاش‌هایش در راستای برگزاری این کنسرت حرف بزند. او گفت: «در حال حاضر که بیشتر کشورهای دنیا روند جهانی شدن را دنبال می‌کنند، ما از قافله عقب مانده‌ایم. همۀ هنرمندان باید تلاش کنند تا ایران واقعی را به دنیا معرفی کنند. امیدوارم با وجود کمبودها از این کنسرت راضی باشید. حدود ۴ هفته هم دنبال صندلی بودیم اما متاسفانه نشد و داغ این صندلی‌های خوب به دلم ماند.»
 
ناظری‌ها کنسرتشان را برای حدود ۴ هزار مخاطب برگزار کردند و این در حالی بود که پدرام فریوسفی (ویلن)، میثم مروستی و امین غفاری (ویولا)، آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، سالار غفاربجویی (ویلنسل)، بابک غسالی (عود)، فرهاد حاضران (بم‌باژ)، شهریار نظری (دف)، فرهاد صفری (بم‌پاژ) و مهرناز شاه‌محمدی و الهه حیدری (گروه کر) در این کنسرت آنان را همراهی می‌‌کردند.
 
علی مرادخانی، اصغر فرهادی، افشین یداللهی، آنا نعمتی، روزبه نعمت‌اللهی، مریلا زارعی، الهام پاوه‌نژاد، گلاره عباسی، رضا رویگری، عباس سجادی، سهیل محمودی، منصور ضابطیان، سجاد افشاریان و… از جمله چهره‌هایی بودند که به تماشای این اجرا نشستند.

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد

آغاز فصل نوی «ناگفته» از فضای باز برج میلاد
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۱۸ دیدگاه

 1. حمید از تگزاس...

  خوم کرماشانی…فارسی نیزانم…و زوان کوردی…قزات و گیانم…
  زنده باد یگانه نژاد اصالتمند و سنت گرای جهان…زنده باد کورد…

  • بروجردی ازتهران

   (یگااااااانه نژاد اصالتمند و سنت گرای جهااااااان!!!!!!!!! )(بی تقصیر) (سوال) (سوال) تواصالت کوردهای عزیز شکی نیست ودربست مخلص همشونیم….ولی میون حرف شما اصالت لرها و ترک ها و نژادهای دیگه گم شده بنظرم (بی تقصیر) (بی تقصیر) (سوال) (چونه خاروندن) (چونه خاروندن)

  • حمید از تگزاس...

   حق دارین منفی بدین…چون ما تحتتون میسوزه ک ما کوردا روز به روز داریم پیشرفت میکنیم…من تجزیه طلب نیستم استاد رزازی خیلی خوشگل خوند ک میگفت…((ناو ایران سر رسته ایمس…و بی کرماشان ایران دی چس))…خب معنیش…نام ایران از تبار ماهاس…بدون کرمانشاه ایران بی معنیه… (گل) (گل) (گل)

   • (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) کردها پیشرفت کردن (خنده زیاد)
    بله درزمینه تروریست سازی و نوکری صهیونیست پیشرفت کردن….شدن برده صهیونیست…البته ارباب جدید هم دارند به نام عربستان…
    نمیدونم چرا گیر افتادن تو اربیل التماس ایران کردن….با این همه پیشرفت نتونستن جلوی داعش را بگیرن….

    • حمید از تگزاس...

     خب…حالا نوکری…خب تو درست میگی ما نوکر صهیونیست…به نظر خودت نوکری صهیونیست…از پارس کردن واسه ۴۵ هزار تومن بهتر نیس؟؟؟…چون اونا به دلار پول میدن…ولی تو به ریال نون میخوری…

    • اولا تو کردی…به زبان کردی هم سگ پاس میکنه نه پارس؟؟؟
     دوما یارانه بگو۵هزار تومان…بگو اصلا هیچی ندن…ولی نوکری کشور ایران که خودمون از قومیت هاش هستیم بهتر از سگ یهود بودن هستش…اونم سگ کشورجعلی اسرائیل….

   • حمید از تگزاس...

    عاقا باشه هر چی شما بگین…هموطنین دیگه… (گل) (شکلک)

  • مولورم….فدای ایران…زنده باد ایران…وایرانی….ان شالله پرچم ایران را میزنیم وسط کردستان عراق…منطقه اشغال شده توسط اون بارزانی خبیث را به میهن بازمیگردانیم…البته اون چوبشو تا دسته میکنیم تو….بارزانی صهیونیست …

   • حمید از تگزاس...

    بی زحمت پرچمتونو بدیم دستمونو پاک کنیم…گریسی شده… (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد)

    • بدخت اگر پرچم ایران برفراز کرمانشاه نبود الان داعش شما را هم به جهاد نکاج میبرد…همونطور هم قومیتتون رو در کرکوک وبقیه جاها بردن…
     ایران نبود…که اربیل سقوط میکرد و شما هم باید میرفتید دست بوسی داعش….از برکت پرچم ایرانه نشستید با خیال راحت این ور مرز….

   • حمید از تگزاس...

    اگه پرچمتونو زدین…بیا در خونه ما منم خبر کن ببر…ببینم پرچمتون چ شکلیه

    • پرچممون رو زدیم که داعش نیومد ببره بازار برده فروش ها هم وطناتونو ببره…مثل کرکوک وموصل و بقیه جاها….
     پ ن پ پرچم شما رادید و ترسید واز ترس اربیل داشت میگرفت (خنده) (خنده)
     دستتم با خورشید وسط پرچم جعلیتون پاک کن…. (خنده زیاد)

    • حمید از تگزاس...

     خونسردیتو حفظ کن عزیزم…چرا داری تتله میزنی؟؟؟…جملتو بخون ببین اصن چی نوشتی…داداش حقیقت انصافا مث زهر مار تلخه…روزای خوب دارن میان…دولت کورد داره تشکیل میشه…و اون روزه وقت رقصیدن ماس…و گدایی شما…البته تو همین الانشم گدایی (خنده زیاد) (خنده زیاد) (خنده زیاد)

    • خخخخخخخخخ دولت کرد…خخخخخ دولتی که داشت یک شبه اربیل را با مرزداران پیشمرگش به باد میداد….دولتی که توانایی دفاع از خودشو نداره…. (خنده)

    • حمید از تگزاس...

     باشه داش اصن حق با شماس…حالا بیخیال دمت گرم…

 2. مام دعوت بودیم اما من خوشم نمیاد از این سبک موسیقی نرفتیم

  وسطا خوابم میگیره

  فقط پاپ دوست دارم (عشق) (عشق) (عشق) (عشق)

 3. باسلام
  لرسو ۶۰ همه ما چه کرد و لر و فارس و عرب و ترک و بلوچ هیچکدام نباید بهم اهانت کنیم.در ضمن اگه کردا آدمای باشرفی هستند.حتی در کوبانی زنان و دختران پا به پای مردان در برابر داعش تروریست و خونریز استقامت و دفاع کردند.نوشته ها و نظراتت در مورد نسل اصیل و با شرف کرد کاملا در تضاد و تناقضه.خواهشن به هیچ قومی اهانت نکنین.ممنونم

  • درود بر کرد…دیگه یک قومی که به کرد نزدیک باشه قوم لره…برادرمون میشن رو چشمون جادارن…ولی نظر اولیش نظر یک پان کرد تجزیه طلب بود تا یک کرد….اونم کرمانشاه که نسبت به بقیه کردها تمایل به ایران دارن….
   کردها خودشون رو نوادگان مادها میدونن …قدمت ماد فوقش به۳۰۰۰سال قبل برگرده…ولی شوش وعیلام…جیرفت…قدمتی چندبرابر مادها دارند….
   من اهانت به کرد نمیکنم…ولی لعنت بر پان کرد ودشمن ایران……

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)