سرخط خبرها

غم و شادی مردم از جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا

با مشخص شدن نتیجه رفراندوم انگلیس و جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، حامیان اردوگاه جدایی به خوشحالی پرداخته و طرفداران ماندن در اتحادیه از این نتیجه آشفته شده اند.
 
 بر اساس آخرین نظرسنجی غیر رسمی که در روز همه پرسی انجام شد 52 درصد رای به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و 48درصد رای به خروج کشورشان از این اتحادیه دادند. موسسه «یوگاو» بریتانیا که موسسه ای خصوصی است این نظرسنجی را با مشارکت افرادی که رای خود را به صندوق انداخته اند انجام داد.
 
گرچه این نظرسنجی از احتمال پیروزی هواداران ماندن در اتحادیه اروپا با پیشتازی اندک خبر داد اما در تعداد زیادی از حوزه‌های انتخابیه رای به خروج بالاتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. با اعلام پیروزی کمپین حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ارزش پوند، پول رایج انگلیس به پایین‌ترین سطح خود از سال 1985 رسیده است. کارشناسان می‌گویند این تصمیم جمعی انگلیسی‌ها بر اقتصاد این کشور تاثیر چشمگیری خواهد داشت. بهای پوند نسبت به دلار به سطحی سقوط کرده که از سال 1985 بی سابقه است.
 
در تحولی دیگر بیش از 80 نماینده محافظه کار و هوادار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از دیوید کامرون، رهبر این حزب خواستند که فارغ از نتیجه همه پرسی در سمت رهبری حزب محافظه کار و در نتیجه نخست وزیری بریتانیا باقی بماند. 

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

(گل) 
(شکلک) 
(بی تقصیر) 
(ماااچ) 
(دلشکسته) 
(تعجیب) 
(عصبانی) 
(پز) 
(گریه) 
(خنده) 
(مارو گرفتی؟) 
(خنده زیاد) 
(عینک) 
(بغض) 
(هیس) 
(قهر) 
(خمیازه) 
(تمایل) 
(چونه خاروندن) 
(تشویق) 
(شاکی بودن) 
(آه) 
(زبون) 
(کلاه) 
(بای بای) 
(دراز شدن دماغ) 
(مو کندن) 
(نگاه) 
(سوال) 
(سوت) 
(دلخور) 
(غمگین) 
(چشمک) 
(خجالتی) 
(تماشا) 
(مسخره) 
(عشق) 
(شادی) 
(لایک) 
(ضایع شدن)