فیلم دست‌ بوسی “علم‌الهدی” خبرساز شد +دانلود

به گزارش مجله مراحم به نقل از فرارو پس از اظهارات جنجالی اخیر امام جمعه مشهد فیلمی قدیمی از دست بوسی آیت الله علم الهدی توسط جمعی از حاضران در یک جلسه، در فضای مجازی  دست به دست می شود.

فیلمی که با رویکرد انتقادی از سوی کاربران فضای مجازی به ان نگاه شده است.

 

دانلود این ویدئو

البته این فیلم جدید نیست و سال گذشته منتشر شده است.

همان زمان هم این فیلم مورد توجه قرار گرفته بود و جنجال هایی به پا کرد، اما با بالاگرفتن انتقادات از سخنان اخیر امام جمعه مشهد بازهم در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است.

این فیلم سال گذشته در سایت آیت الله علم الهدی منتشر شده است.

۱۷ اسفند سال ۹۴ سایت آیت الله علم الهدی توضیحاتی درباره “دست بوسی” در این فیلم منتشر کرده است، که به این شرح است:

مدتی است کلیپی از آیت الله علم الهدی منتشر شده که در آن مردم جلو می آیند و دست آیت الله علم الهدی را می بوسند. و با توضیحاتی در فضای مجازی و رسانه های غیر رسمی اینطور وانمود می شود که آیت الله علم الهدی از این کار راضی هست و یا اینکه این مراسم برای چنین منظوری تشکیل شده است. و با توضیحاتی که ذیل این کلیپ گذاشته می شود تفاسیر مطلوب برای انتشار دهنده ی آن نشر پیدا می کند.

چند توضیح برای این کلیپ باید داده شود تا مخاطبان محترم به اهداف پنهان انتشار از این دست مطالب پی برند.

 •  این جلسه پس از اتمام تفسیر هفتگی آیت الله علم الهدی در مهدیه مشهد است که مخاطب عمومی دارد. یعنی افرادی که در این جلسه حضور دارند مشتاقان تفسیر هستند.
 • هیچ اجبار و الزام و جوسازی برای وادار کردن مردم به بوسیدن دست آیت الله علم الهدی وجود ندارد و افرادی که اقدام به این عمل می کنند از روی علاقه ی شخصی خود اینکار را انجام می دهند. و تبختر و خرسندی در آیت الله علم الهدی در واکنش به این اقدام مردم وجود ندارد.
 • آیت الله علم الهدی هیچ گونه رضایت و علاقه مندی نسبت به این کار ندارد و تا بتواند افراد را از این برخورد نهی می کند. وقتی این کلیپ را به خود ایشان نشان دادیم و از ایشان پرسیدیم که چرا ممانعت نمی کردید تا افراد جلو بیایند ودست ببوسند. گفت : ابتدا ممانعت می کردم و دستم را می کشیدم . اما وقتی به منزل می رفتم درد زیادی شانه و کتفم را می گرفت چون با ممانعت من افراد اصرار بیشتری به این کار می کردند و با زور دستم را به طرف خود می کشیدند.
 •  آیت الله علم الهدی اضافه کرد: حتی یک شب از شدت درد خوابم نبرد. جلسات بعد به تیم حفاظت گفتم تا جلوی افرادی که می خواهند دست مرا ببوسند بگیرد . و آن ها نیز علیرغم حسن نیت برخورد حفاظتی با مردم می کردند و موجب ناراحتی و دلخوری آنان می شد. لذا بلافاصله از ایشان نیز رفع درخواست کردم. و تنها راهی که داشتم این بود که در مقابل اصرار افراد برای بوسیدن ، دستم را نکشم و فقط رها کنم.
 • هجمه به آیت الله علم الهدی برای ترور شخصیت ایشان وجود دارد. چرا؟ مگر آیت الله علم الهدی چه کرده است؟ چه کسانی با مواضع انقلابی و صریح آیت الله علم الهدی مشکل دارند که چنین هجمه ی رسانه ای و سازماندهی شده ای را علیه وی انجام می دهند؟
 • این کلیپ بلافاصله بعد از پیروزی آیت الله علم الهدی در انتخابات دوره ی پنجم خبرگان رهبری با رای قابل توجهی علیرغم تخریب ها و تبلیغات سلبی دشمنان انقلاب و اسلام و مخالفان مواضع انقلابی ایشان ، منتشر شد. همچنین در زمانی این کلیپ منتشر می شود که آیت الله واعظ طبسی به رحمت ایزدی پیوست و گمانه زنی ها به انتصاب آیت الله علم الهدی به عنوان نماینده ی ولی فقیه در خراسان رضوی از سوی آیت الله العظمی خامنه ای اشاره دارد.✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۷ دیدگاه

 1. عذر بدتر از گناه
  این آقای خیلی بزرگوار و مالک خراسان رضوی و نماینده مستقیم و بلافصل اما رضا میتوانستند (اگه راست میگه) رو هومن منبر به شاگردانشون بگند که

  در تحف العقول حدیثی از امام رضا (ع) است که می فرماید: مرد دست مرد دیگری را نبایستی ببوسد، چراکه بوسیدن دستش همانند نماز گزاردن بر اوست.

  • عذر می خوام ولی بنده با نظر شما مخالفم.البته فقط در مورد بوسیدن دست و در مورد جناب علم الهدی بحثی ندارم.اگر بوسیدن دست مطلقا اشتباه باشه و نهی شده باشه ولی روایتی از پیامبر (ص) هست که دست کارگری به نام سعد انصاری رو بوسید.ضمنا بر اساس تفاسیر منظور امام رضا (ع) بوسیدن دست به بهانه چاپلوسیه!چرا که به بوسیدن دست پدر و ماد، همسر و استاد سفارشاتی هم شده.

  • لطفا بوسیدن دست روحانی توسط اطرافیانش(تو اینترنت هست) رو هم بزارید

 2. خب این بنده خدا تقصیر نداره
  اگه نذاره یه حرف در میاد اگه بذاره بازم حرف و حدیث شده
  اون شاسکولایی که میان دست بوسی نباید اذیتش کنن واین کارو انجام بدن
  تا ایشونم تو معذورات نمونه

 3. ملت راهو اشتباه رفتن….توهیچ کجا نیومده که پیامبر یا امام علی دست هم رو بوسیده باشن….فقط یکبار پیامبر بعد جنگ احد بر دستان یکی از یارانش که بخاطر مخارج خانواده جنگ نرفته بود ودستانش پینه زده بود بوسه زد….
  اینا باید دستان مردم را ببوسند نه مردم…..

 4. سرباز امام زمان(عج)

  این که میره تو مهمانی های شاهانه بوقلمون و گوسفند شکم پر میخوره و بعد میگه اگه مردم پول ندارند ، اشکنه بخورند ، مگه این کیه که یه مشت مردم ساده لوح میرن و انگار بت پرست ها به دستان این بوسه میزنن؟؟؟

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)